Мобільний додаток

Екологиня розповіла, чому варто заборонити дельфінарії і як рятувати дельфінів після неволі

11.06.2019 р., 18:31

Літній відпочинок на морі — це екскурсії, розваги і, не рідко, відвідування дельфінаріїв. Утримання морських ссавців у неволі екологи вважають жорстоким бізнесом, від якого вже відмовилися багато країн. Вони вимагають заборонити в Україні діяльність дельфінаріїв, запровадити систему ідентифікації дельфінів, яких утримують, а також заборонити імпорт та експорт морських тварин. Чому потрібно заборонити дельфінарії, розповіла в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life еколог міжнародної благодійної організації "Екологія. Право. Людина" Катерина Полянська.

Ведуча:

Майя Манько

В Україні разом із Автономною Республікою Крим нині нараховується близько 20 дельфінаріїв, у яких утримується близько 70 дельфінів, а також білі кити білухи та інші морські ссавці, такі як морські котики, морські леви та моржі. Але екологи не знають точної цифри морських ссавців, яких утримують у неволі.

"Тому що не виконується вимога українського законодавства, що державна екологічна інспекція має вести реєстр диких тварин, які утримуються в неволі. І дельфінарії не повідомляють державну екологічну інспекцію про те, звідки ця тварина, коли вона надійшла, всі паспортні дані, а також, за можливості, генетичний матеріал. Тому ми не можемо сказати скільки в нас реально морських ссавців утримується в дельфінаріях. А також немає реєстру скільки з них загинуло",  пояснила Катерина Полянська.

Екологиня впевнена, що дельфінарії в Україні можна заборонити.

"Ця проблема може вирішитися позитивно. Бо ми вже мали діалог з Міністерством екології. Потрібно просто наказ про заборону використання дельфінів у дельфінаріях, заборону ввезення їх в Україну, а також вивезення в комерційних цілях", — зауважила вона.

Що ж до дельфінів, які зараз утримуються в дельфінаріях, — для них потрібно збудувати реабілітаційні центри для повернення їх у природне середовище, або ж просто щоб вони доживали там свого віку.

Ефір програми можна послухати тут

Фото - pixabay.com

Екологиня розповіла, чому варто заборонити дельфінарії і як рятувати дельфінів після неволі

Новини по темі