Мирослав Гай: міномети "Молот" вибухають не вперше

Мирослав Гай: міномети "Молот" вибухають не вперше

Трагедія на Рівненському полігоні. Як запобігти подібним випадкам? В якому стані перебуває зброя, що випробовують українські солдати, розповів в ефірі програми Українського радіо "Сьогодні. Ввечері" офіцер запасу, керівник Благодійного фонду "Мир і Ко" Мирослав Гай.

Наскільки типовий випадок, що стався на Рівненському полігоні?

Міномети "Молот", які виготовляє завд "Маяк" не вперше вибухають. У 2016 році був випадок, коли загинули бійці батальйону "Айдар", у 2017 році також був випадок, загинули люди. Неодноразово військові повідомляли, що цей міномет небезпечний. Генштаб та Міноборони заборонило використовувати цей міномет не з укриття. Він зроблений за старим зразком радянського міномета. Військові вважають, що це проблема металу самого ствола, через яке відбулася детонація міни. Бувають випадки, коли діаметр свтола не відповідає калібру міни. Тому треба перевіряти всі партії, але на ці міномети дорікають по всій лінії фронту.

Чи можливі такі випадка, наприклад, в Ізраїльській армії?

Такі випадки можуть статися у будь-якій армії.

Чому не заборонили використання після першого випадку?

Після першого випадку не змогли дізнатися причину вибуху.

Чи є альтернатива мінометам "Молот"?

На складах лежать міномети ще з радянських часів. Вони як стріляли, так і стріляють. Можливо міномети "Молот" не такі й погані, але дуже багато браку, можливо поганий метал, можливо він не перевірений у всіх погодних умовах. Треба робити перевірки та експертизу.

До того ж багато зразків військової техніки випробовується у походних умовах, виробник не може знати всіх умов використання техніки.