Мобільний додаток

Кредитори України вимагають покарати власників банків-банкрутів

17.01.2018 р., 15:23

Кредитори направили рекомендації щодо повернення витрачених на фінансову стабілізацію коштів.

Найбільші кредитори України - Міжнародний валютний фонд, Всесвітній банк та Європейський банк реконструкції і розвитку - закликають Міністерство фінансів і Нацбанк притягнути до відповідальності колишніх власників банків-банкрутів, передає FinClub.

Зокрема, в заяві кредитори підтримали зусилля, спрямовані на мінімізацію витрат для платників податків у зв'язку з банкрутствами банків в Україні, а також назвали ціну, яку заплатили українці за фінансову стабілізацію, надзвичайно високою. "Для платників податків вартість банкрутств банків з 2014 року становить понад 215 млрд гривень, з яких 155 млрд гривень витрачено на націоналізацію ПриватБанку (або близько 7,5% від ВВП 2017 року)", - йдеться в заяві.

Крім того, керівництву Мінфіну та НБУ для повернення коштів рекомендують перетворити зобов'язання пов'язаних сторін банку на його капітал (bail-in), повернути непрацюючі кредити з допомогою юридичної процедури "коллекшн", звернути стягнення на об'єкти забезпечення, а також притягнути до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків.

Нагадаємо, раніше в США назвали розслідування щодо ПриватБанку позитивним кроком у боротьбі з корупцією. До цього розслідування Kroll підтвердило, що банк був об'єктом численних махінацій, що призвело до збитків фінансової установи на суму 5,5 млрд доларів.

Кредитори України вимагають покарати власників банків-банкрутів

Новини по темі