Мобільний додаток

Штучний інтелект Google знайшов невідому раніше екзопланету

15.12.2017 р., 13:12

Агентство NASA за допомогою штучного інтелекту Google виявило восьму планету, що обертається навколо зірки Kepler-90.

Як пише The Verge, тепер наша сонячна система не є найбільшою з усіх відомих людству. Знайдена планета знаходиться в сонячній системі навколо зірки Kepler-90. Ця зірка розташованої на відстані близько 2500 світлових років від Землі й була відкрита фахівцями в 2014 році.

Система штучного інтелекту обробляла дані з космічного телескопу Кеплера, який астрономи використовують для пошуку екзопланет - планет, які обертаються навколо іншої зорі або дрейфують в космосі. Зазвичай вчені обробляють сильні сигнали, отримані з телескопу, а слабкі відпрацляють на обробку комп’ютерним системам. Штучний інтелект обробляв надіслані йому дані й виявив планету Kepler-90i, яку не помітили вчені.


Старший інженер Google Кріс Шаллу (Chris Shallue) пояснив, що людям не потрібно боятися розвитку технологій, пов’язаних зі штучним інтелектом. «Ми розробили інструмент, який допоможе астрономам робити більше відкриттів. Це спосіб підвищити їх продуктивність. І це, звичайно, не замінить їх усіх», - розповів він.

Раніше цього року генеральний директор Facebook Марк Цукерберг та засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск посперечалися про ризики, пов’язані з штучним інетлектом. Маск наполягає на тому, що AI є найбільшою загрозою для людства у майбутньому. Водночас Цукерберг переконаний, що ці технології здатні покращити якість людського життя у найближчі п'ять-десять років.

До дискусії долучився керівник підрозділу Google з розробок штучного інтелекту Джон Аннандреа (John Giannandrea), який назвав страшні історії про AI (artificial intelligence) недолугими.

Штучний інтелект Google знайшов невідому раніше екзопланету

Новини по темі