Мобільний додаток

З нового року посилки з-за кордону обкладатимуться податком (аудіо)

14.12.2017 р., 20:03

З 1 січня 2018-го року українці зможуть отримувати з-за кордону щонайбільше три посилки, вартістю до 150-ти євро за кожну, на одного одержувача, не сплачуючи при цьому податки.

Четверта і наступні – обкладатимуться податком на додану вартість — 20% і митом — 10%.

Нагадаємо, нововведення пов’язане із ухваленим цими днями Парламентом Закону про зміни до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018-му році.

Розповідає Катерина Шевцова:

"Закон унеможливить роботу експрес-перевізників, поштових операторів і вимагатиме додаткових витрат на адміністрування – збільшення кількості митників, запровадження нових інформаційних систем, припускає перший заступник генерального директора компанії "Укрпошта" Олександр Перцовський.

За словами Олександра Перцовського, найбільше посилок українцям надходить із Китаю - до сімдесяти відсотків трафіку, менше - з Євросоюзу, зі Сполучених Штатів Америки. Чи не найбільше - під час знижок з нагоди Дня холостяка у Китаї, або "Чорної п’ятниці" у західних країнах. Тоді з–за кордону  на одного замовника може надійти й до 15-ти посилок.

Запровадження митних обмежень необхідне, аби перекрити "чорні схеми" деяких підприємців, які у такий спосіб ввозять товари без жодних бухгалтерських документів, вважає експерт Центру case Україна Андрій Саварець.
 
Що ж до звичайних роздрібних покупців, які купують товар не на перепродаж, то я поцікавилась у кількох таких, чи перестануть вони замовляти міжнародні посилки з Нового року?

Поштові оператори просять президента ветувати запровадження обмежень на посилки і повернути закон на доопрацювання Верховної Ради".

Катерина Шевцова. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

З нового року посилки з-за кордону обкладатимуться податком (аудіо)

Новини по темі