Обирай пісні. Визначай переможця

Проти реформ Еммануеля Макрона протестують у 170 містах Франції

16.11.2017 р., 21:15

Дві найбільші профспілки Франції вчетверте за осінь проводять протести по всій країні проти президента Еммануеля Макрона та його реформ.

Про це повідомляє ABC News.

У 170 містах протестувальники вийшли на вулиці, щоб висловити невдоволення політикою Макрона. Проте масштаб протестів поступово зменшується, зазначає видання. У демонстраціях також бере участь велика студентська спільнота. Поліція у Нанті застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу.

Нова реформа Макрона передбачає подальшу лібералізацію ринку праці. Нові заходи спрощують Трудовий кодекс і збільшують кількість питань, які регулюватимуться не законом, а колективними угодами на підприємствах і в галузях економіки.

Мета реформи - зробити ринок праці гнучкішим, щоб домогтися зниження хронічно високого рівня безробіття - 9,5% працездатного населення (за середньоєвропейського показника 7,8%).

Противники реформи трудового законодавства вважають, що зміни не призведуть до створення великої кількості робочих місць, а лише посилять нестабільність на ринку праці.

Новини по темі