Промінь рекомендує: Yaron із треком "Ріж"

Промінь рекомендує: Yaron із треком "Ріж"

Yaron (справжнє ім’я артиста Ярон Муравйов) — український хіп-хоп виконавець і сонграйтер родом із Києва. Кияни пам’ятають його завдяки  виступам у столичному метро в березні 2022 року. Тоді, щоб відволікти людей, які ховались від ракетних обстрілів, музикант разом із друзями грав для них на віолончелі. Також Ярон бере участь у волонтерській ініціативі з відновлення деокупованих регіонів "Юрба".

Музикант закінчив Київський музичний ліцей ім. М. Лисенка за класом віолончелі. Вищу освіту отримав у Київському університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого. Кілька років грав в дуеті Artordogs. А свій сольний проєкт розпочав у 2021 році з релізу EP "Pole—pole", який створив під час кількамісячної подорожі Танзанією. Пісні до альбому він записав з місцевими музикантами у студії Стоун-Тауна та в Музичній академії Занзібару. У 2022 Ярон заснував артком'юніті "Промінь", в якому об’єднав молодих українських митців-новаторів. Про арт-вечірки "Променя" навіть писали The New York Times та Le Monde. В 2023 році музикант випустив альбом "Куди зник митець?" А наприкінці жовтня відбулась прем’єра його нової пісні "Ріж", яка потрапила в плейлист "Промінь рекомендує". Чому з віолончеліста став хіп-хопером, а також про свій перший трек не під свою музику Yaron розповів ведучим шоу РанокПро на Радіо Промінь Дмитру Захарченку й Лесі Антипенко.

0:00 0:00
10
1x

Фото @holoborodko_ph з інстаграм-сторінки yaron muraviov

"Вся моя творчість будується на тому, що я пишу музику й слова, але в якийсь момент мені це набридло. Я поки не хочу співати, умовно кажучи, чужі слова, але писати на чужу музику мені було цікаво. Тому я шукав людей, які мені подобаються з точки зору музики, щоб випробувати себе на чужій музиці." 

Яроне, привіт! Ти закінчив знаменитий Київський музичний ліцей ім. М. Лисенка за класом віолончелі, але зараз працюєш із хіп-хопом, репом.  Чому пішов у цей напрямок?

По-перше, мені цікава вся музика, яка існує, і майже всі її форми. Якщо мене послухати, то в мене досить різний підхід до створення музики. Якщо казати про "Ріж", то це взагалі не моя музика, не мною написана, і це перший мій трек, який я випустив не під свою музику. А якщо казати про віолончель, то вона нікуди не ділась, вона у мене стоїть в кутку, я її дістаю раз на якийсь час і граю, але я вже не хочу грати щось класичне. Мені цікаво вставляти свою віолончель в той же хіп-хоп чи як семпли в якусь іншу музику. 

Я про це запитав, бо буває часто-густо в людей, які навчались у творчих вузах, скажімо, на гітарі чи скрипці, що їх вже трохи нудить від того.

В принципі, в цьому теж є велика доля правди, тому що, коли я закінчував, то не пішов у консерваторію, а пішов на звукаря. Тобто кар’єра музиканта вже тоді мене трошки не приваблювала, так би мовити. Але потім я трошки змінив погляди на це й ставлення до ролі музиканта, митця, композитора або ще когось всередині себе і заспокоївся. 

Музику до твоєї нової пісні "Ріж" написав учасник електронного дуету з Києва "Karoon" — Тарас Карун. Розкажи про вашу співпрацю, як ви знайшлись?

Ми познайомились із Тарасом і з Лєрою на початку війни, це були перші місяці, коли допомагали організовувати волонтерські виїзди в Чернігівській області. Так як ми їздили на вихідні, зазвичай після того, як волонтери відпрацювали два дні, ми робили якийсь культурний відпочинок. І якось у нас виступав гурт "Karoon", і тоді ми, власне, й познайомились з Тарасом і Лєрою. 

Зробити з кимось пісню — це лише звучить дуже просто. Потрібно, щоб зійшлось правильне розуміння одне одного або не зійшлось. Чи була у вас комунікація?   

Я в принципі фанат того, що робить Тарас як саундпродюсер, і мені дуже подобається і "Karoon", і його сольний проєкт Микола Серпень, це просто шедеврально. Його дует з YOXDEN — це дуже весело й класно звучить! Це з одного боку, а з іншого боку, вся моя творчість будується на тому, що я пишу музику й слова, але в якийсь момент мені це набридло. Я поки не хочу співати, умовно кажучи, чужі слова, але писати на чужу музику мені було цікаво. Тому я шукав людей, які мені подобаються з точки зору музики, щоб випробувати себе на чужій музиці. 

"Ця пісня — це мій власний досвід, роздуми про перебування на хірургічному столі, коли постає питання життя і смерті. Як ти потім на це рефлексуєш, що з цього вчиш, як до цього підходиш і як це переживаєш. Мої слова здебільшого можна сприймати буквально. Що я кажу, те й відбувалось." 

В інстаграмі, дякуючи за цю пісню, ти згадав і  хірургів лікарні в Сторожинці та подякував їм за порятунок. Про що йдеться? 

Я не хочу сильно входити в деталі, але якщо коротко, то ця пісня — це мій власний досвід, переживання, думки, роздуми про момент перебування на хірургічному столі, коли постає питання життя і смерті. Як ти потім на це рефлексуєш, що з цього вчиш, як до цього підходиш і як це переживаєш. Мені здається, мої слова здебільшого можна сприймати буквально. Що я кажу, те й відбувалось. 

Ти маєш на увазі, те, що в пісні співається, — це не творча вигадка? 

Так. Я іноді роблю художні перебільшення, але моя основна ідея полягає в тому, що якщо я пишу текст про себе, то він має бути максимально правдивим, чесним, відвертим. Це не обов’язково відбувалось саме в такому порядку й саме так, але це в якийсь момент відбувалось. 

Можеш сказати, що це була за ситуація, чи це таємниця?  

Не те, щоб це було таємницею. Ми були на Маланці в Красноїльську, і в мене вночі трапилась невеличка біда. Викликали швидку й після цього я тиждень провів у Сторожинці в прекрасній лікарні. Лікарям привіт! 

Як неочікувано! Ми полізли в музику, а там, виявляється, життєва історія.  

Слухати пісню "Ріж" від Yaron, як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Промінь рекомендує: badactress із треком "татова донька"
Промінь рекомендує: наташа з треком "Поруч"
Промінь рекомендує: "Хто така Ана?" з треком "Потвора"
Промінь рекомендує: Vyshebaba і Mari Cheba з треком "Відбитки"