Кажанна: "Порівнювати себе з іншими — це меншовартість"

Кажанна: "Порівнювати себе з іншими — це меншовартість"

Щира й безпосередня Кажанна здобула популярність в українському TikTok завдяки жартівливим трекам. Не зупинившись на досягнутому, виконавиця виходить на новий рівень творчості, пишучи пісні на гостроактуальні теми.  

В ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь Кажанна презентувала пісню "Сліди" та розповіла ведучій Ксенії Івась про створення новинки, нелюбов до порівнянь з іншими артистами та ліричний напрям у творчості.  

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба Кажанни 

Не люблю порівняння, тому що наш український музичний ринок самобутній

Кажанно, поділися, будь ласка, історією створення своєї нової пісні "Сліди".  

Ця пісня адресована нашим людям, так би мовити, землякам, які обрали для себе роботу в росії, відмовились від свого громадянства, позиції, замовчують війну. Таких досить багато. Вважаю, що слід пам'ятати кожну людину, яка ухвалила рішення відмовитися від себе, своїх родичів культури тощо. Саме в цій пісні я говорю, що сліди залишаються за такими людьми назавжди, ми нікому не забудемо зраду.

Тобто "Сліди" ти присвятила публічним людям. Цікаво, чи є хтось серед твоїх знайомих, родичів, хто виїхав до росії?

На щастя, в мене немає таких родичів, але я часто читаю про відомих одеситів, які сидять в росії та ігнорують те, що відбувається: прильоти в Одесі, інші злочини, яки скоює країна-агресор. Я не можу зрозуміти, як взагалі можна це ігнорувати? В пісні є рядок: "Як тобі спиться уночі, коли вікна горять не світлом, а вогнем у тебе вдома?". Треба бути дуже холоднокровним, щоб таке ігнорувати. Для мене це залишається незбагненним. 

В соціальних мережах тебе часто порівнюють з російською артисткою Instasamka. Як ти до цього ставишся?  

Я не ставлюся до цього серйозно. На мою думку, це просто несмак. Ніколи не слухала цю виконавицю, ні до повномасштабної війни, ні під час. Тому це все просто світогляд людей, які залишають ті коментарі. Не рівняюсь на російський ринок, його для мене не існує.

Добре, а коли тебе порівнюють з американської співачкою Doja Cat, що відчуваєш?

Взагалі не люблю якісь порівняння, тому що наш український музичний ринок самобутній. Я — саме українська Кажанна. Це якась меншовартість — порівнювати себе з іншими людьми. У нас є своя класна музика, культура. Треба цим пишатися і розвивати.  

Ти вже потрапила на обкладинку Spotify в Hot Hits, на обкладинку Rap Hits, на які обкладинки ти ще націлилась?

Дуже хочеться потрапити на якісь щотижневі чарти, наприклад, "Українська музика", "Попмузика". Взагалі на будь-які обкладинки. Дуже приємно, що люди оцінюють, додають у свої плейлисти, це дуже тішить.

Над чим зараз працюєш?

Хочу зосередитись на більш ліричних піснях про кохання, віру в себе, бо зараз багато кому, зокрема і мені, потрібна підтримка. Вважаю, що її можна знайти в собі та в музиці. Тому хочу допомагати іншим людям знаходити мотивацію та заряджатися позитивом.

Ти вже зараз пишеш цю пісню про кохання чи кохання відбувається в житті твоєму і ти поки накопичує досвід, щоб потім розповісти про нього в пісні? 

Весна змушує творити. Я вже в процесі, тому невдовзі, сподіваюсь, почуйте мої нові пісні. 

 

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.