"Мертвий Півень" випустив сингл "10 куль"

"Мертвий Півень" випустив сингл "10 куль"

Гурт "Мертвий Півень" випустив сингл "10 куль". Пісня створена на вірш Юлії Мусаковської. Вона відзначається ліричністю та психоделічним звучанням у стилі 70-х, нагадуючи про творчість таких легендарних гуртів, як King Crimson, Yes, Pink Floyd. "10 куль" відтворюють атмосферу артроку 70-х у сучасному виконанні.


 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба гурту Мертвий Півень 

"Історія пісні "10 куль" почалася минулої осені з того, що я навідався на поетичний вечір за участі Юлії Мусаковської, Катерини Міхаліциної, Мар'яни Савки, Віктора Морозова та інших поетів. І саме там я почув ці рядки: "Господи, заквітчаний трояндами, вбраний в павутину і росу" і так далі. Того ж вечора я відшукав цей вірш в інтернеті, зберіг собі до телефону і почав в голові прокручувати можливі комбінації мелодії до цього вірша. Він мені видався дуже ліричним, хоча сенси, які в ньому закладені, вони болючі, вони, мабуть, про війну, це така рефлексія, свого роду, поетеси. Але для нас вона все-таки більш казкова здалася, більш психоделічна. Тому і музика вийшла в стилі 70-х: King Crimson, Yes, Pink Floyd – це десь в ту сторону. У "Мертвому Півні" дуже багато шанувальників, власне, такого артроку 70-х, навіть кінця 60-х. Тому було приємно над нею працювати. А почали ми її записувати після концерту у Львівській опері, де ми, власне, її презентували з оркестром. Тобто у нас створилася якась дуже хороша струнна група. Тобто ми запросили їх з нами виступити, а після концерту вирішили записати пісню "10 куль" саме з цими людьми. Ось так вона вийшла доволі "півнівською", такою традиційною в хорошому розумінні, а також дуже зворушливою, як на мене", — розповів вокаліст гурту "Мертвий Півень" Юрко Рокецький в ефірі Радіо Промінь.

Нагадаємо, у липні "Мертвий Півень" у колаборації з Христиною Соловій перевидав свою легендарну пісню.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу українських премʼєр "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.