Ницо Потворно: "Війна психологічно тисне, але й загартовує"

Ницо Потворно: "Війна психологічно тисне, але й загартовує"

Ницо Потворно, справжнє ім'я Сергій Гусак, у свіжому інтерв'ю на Радіо Промінь відкриває свій світ переживань та емоцій, розкриваючи деталі нового мініальбому "Цифри". В інтерв'ю ведучій шоу  "Вікенд нової музики"  Ксенії Івась, артист ділиться своїми думками про вплив війни на своє моральне становище, зміни у житті після одруження, а також зізнається, чому вирішив залишити медичну кар'єру на користь музики.


 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Лілія Лилик, Радіо Промінь 

Під час війни ти морально важко себе почуваєш, але водночас стаєш більш загартованим

Сергію, ледь не в кожній твоїй пісні є в тексті згадка про час, або про дати, або про цифри. І от ти видаєш цілий мініальбом "Цифри". Чим цифри так тебе приваблюють?

Я не прихильник цифр насправді. Ніколи не був математичного складу розуму. А мініальбом "Цифри", скоріше, про трагічні цифри. В одній з пісень є фраза "на вулиці мінус десять". Раніше я б подумав, що це про погоду. Але ці слова я написав у той день, коли дізнався, що загинув поет Максим Кривцов. І тоді якраз було -10 °C. Ця цифра засіла в голові. Коротше, фраза геть не про погоду. Я її згодом дописав, а те, що вийшло назвав "Цифри".  

Які пісні увійшли до альбому "Цифри"?

Загалом ті, які написав на гітарі. Я просто купив електроакустичну гітару і подумав, що треба якось із нею попрацювати. І написав першу пісню "Недоречний". Зробив акустичну версію попередньої оригінальної композиції. По-моєму, вийшло прикольно. Мені сподобалося. І гітара чудово записалася. "Коли тебе нема" – це теж трагічна пісня. Написав її після влучання російської ракети в кафе у селі Грози на Харківщині. Я побачив відео, в якому на дитячому майданчику лежали мобільні телефони людей, які загинули. Половина з цих телефонів дзвонила, хтось дзвонив уже загиблим людям. І я написав слова пісні. В них нічого такого нема, вони банальні, але нагадують мені саме той день. 

Хтось в коментарях до однієї з твоїх пісень написав: "Де ти ховав свій вокал?"

В групі "Леді Джанк". Після нього я перестав співати, почав читати якісь свої дурнуваті тексти. А потім купив гітару і подумав, що під гітару ж тексти не почитаєш, під гітару треба співати. Тому я й заспівав.

Ти ніби віджартовуєшся. Та чи тільки поява гітари змінила твою музику? 

У мене нічого не змінювалося. Просто я можу співати, читати, писати електронні біти, просто гітару… Не відбулося якихось змін. Якщо послухаєте все, що я зробив за своє життя, то знайдете відповідники. 

До нас в студію ти востаннє приходив у 2021 році. Пригадую, ти розповідав, що поборов алкоголізм. Відтоді чимало подій сталося. За твоїми відчуттями, як ти змінився? В чому виріс, в чому просів?

Я виріс в животі, в ногах, в мене попа виросла. Перед ефіром дивився запис 2021 року. Перше, що спало на думку: я на ньому набагато худіший.  Відразу видно, що я тоді покинув пити. Зараз я трошки повніший.

Як війна на тебе вплинула?

Погано вплинула. Вона психологічно тисне. Ти морально важко себе почуваєш, але водночас стаєш більш загартованим, бо два роки безперервно читаєш новини – те, що тобі не подобається. Такий думскролінг. Якраз минулого року випустив ще один мініальбом, в якому є про це пісня "Йайа Звик". Написав її, бо одного разу впіймав себе на тому, що сиджу, наприклад, в Twitter: десь новини прочитав, потім про втрати, потім дивлюся на котиків і собачок, після того – про приліт, про футбол тощо. Вся ця інформація зливається. Певної миті ти вже не відрізняєш, де нормальне життя, а де війна. 

Фото: Лілія Лилик, Радіо Промінь

Одруження впорядковує життя, стабілізує та покращує його у всіх аспектах. 

Як на тебе впливає твоя дівчина – Саша Гонтар? 

Вже дружина, ми взяли шлюб ще 2022 року, в серпні. Думаю, що добре впливає. Хоча не завжди мені це приємно. Не можна порівнювати дружину і маму, тому що це геть різні особистості й різні ролі, але інколи фрази дуже перегукуються. Наприклад: "Сергію, не лежи", "Сергію, щось роби", "Сергію, це кофтина жахлива, зніми її й більше не надягай".  Загалом одруження впорядковує життя. Воно стабілізує, покращує у всіх аспектах. Хоча не можу сказати, що легко живеться після одруження. Раніше, коли я не мав ані дівчини, ані дружини, в чомусь було легше й веселіше. Але, якщо послухати мої пісні до одруження, то можна дійти висновку, що краще все-таки після нього.

Ти більше не заглядаєш людям у рота, вже не працюєш лікарем-отоларингологом? 

Я офіційно працевлаштований, консультую онлайн, описую аудіометрії, щодня медсестра мені їх надсилає, але не ходжу на консультації в поліклініку, це правда.

Тобто ти працюєш онлайн-лікарем?

Так, це одна з моїх функцій. Але найчастіше люди мені телефонують, так виходить швидше. Ця історія почалася після повномасштабного вторгнення, адже багато людей виїхало за межі Києва, за кордон. Вони зіткнулися з тим, що там важко потрапити до лікаря, треба довго записуватися, довго чекати. А до мене можна просто подзвонити й отримати допомогу. Тому були періоди, коли я щодня консультував телефоном. Говорю з людиною, а вона запитує: "Які мені краплі купити в Іспанії?" Звідки ж я знаю! Тому часто називав просто діючу речовину. Потім багато хто повернувся. Але онлайн лікування вже увійшло в життя й там і залишилося. Насправді чимало випадків можна вилікувати без очного огляду, нічого страшного в цьому нема.   

Ти також співведучій Підпільного Подкасту. Яка там твоя зона відповідальності?

Просто "вкидую".  Свят Загайкевич, ведучий подкасту, готує програму, питання, а я "вкидую" все, що знаю на ту чи іншу тему, де можу, смішу, договорюю там, де вони не знають, що сказати. Забиваю всі дірки в подкасті. 

Де більше грошей отримуєш: в медицині чи в подкастах?

За подкасти я майже нічого не отримую. Мені Свят дає якусь символічну суму – на бензин. Подкаст – не про заробіток взагалі. Беру участь у зйомках, бо це прикольно. Стендаперам подкаст дає впізнаваність, потім вони їдуть на гастролі й збирають зали. Напевно, зі мною це теж мало б так працювати. Але я ненавиджу виступати. Роблю це раз чи два на рік. Лікарем я теж заробляю мало, і до війни так було, бо більшість медиків у нас мають дуже скромні статки. Аудіограми, консультації – це кілька тисяч гривень на місцях. Роблю це тому, що просто можу. Заробляю гроші я в основному з прослуховувань. 

Колись в одному інтерв'ю ти казав, що мрієш покинути роботу і заробляти музикою. То це вже відбувається? 

Я заробляю музикою невеликі гроші, але це дозволяє мені мати все необхідне для життя й не ходити на роботу. Якщо можна не ходити на роботу, а писати музику, зрозуміло, що я оберу. 

 

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.

Останні новини
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff  представив сингл "Діаманти"
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Новини по темі
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."