Непідготовлені військовослужбовці не потраплятимуть в зону бойових дій, винних у попередніх випадках покарають — Веніславський

Непідготовлені військовослужбовці не потраплятимуть в зону бойових дій, винних у попередніх випадках покарають — Веніславський

В Україні планують удосконалити процес мобілізації. Відтак в Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки працюють над законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" і підзаконними нормативними актами, які ретельно регламентують порядок мобілізації, аби "не було конфліктних ситуацій та підстав для юридичних спорів, зокрема щодо правильності чи неправильності вручення повісток". Крім того, посилять контроль над тим, аби "непідготовлені військовослужбовці не потрапляли в зону ведення бойових дій". А винні у попередніх випадках будуть покарані. Про це в ефірі Українського Радіо заявив член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, член депутатської фракції партії "Слуга народу" Федір Веніславський. 

0:00 0:00
10
1x

На фото: Федір Веніславський, rada.gov.ua

Чому необхідно вдосконалити процес мобілізації

"У зв’язку з початком повномасштабної агресії Росії мільйони громадян опинилися у стані вимушено внутрішньо переміщених осіб, серед яких достатньо велика кількість чоловіків призовного віку. Відтак у діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки виникли проблеми з точки зору оповіщення військовозобов'язаних щодо необхідності прибути на "призовну дільницю", аби бути мобілізованим. Ми спостерігаємо резонансні випадки конфліктних ситуацій, які виникають під час вручення повісток військовозобов'язаним. Коли на Заході України чи на Півдні намагаються вручити повістку, людина говорить, що вона тут не зареєстрована і стоїть на військовому обліку на Сході", — зазначає Федір Веніславський. Відтак відбулося закрите засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки за участю військового командування, яке відповідає за процеси мобілізації. "Ми розглянули багато різних аспектів, які виникають у процесі мобілізації та потребують удосконалення. Було ухвалено рішення працювати над удосконаленням закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" і підзаконних нормативних актів, які ретельно регламентують порядок мобілізації, аби не було конфліктних ситуацій та підстав для юридичних спорів, зокрема щодо правильності чи неправильності вручення повісток. Тому над цим почали працювати в Комітеті. І протягом одного-двох місяців ми напрацюємо зміни, які дозволять удосконалити процес і мінімізувати конфліктні ситуації", — додає нардеп.

"Непідготовлені військовослужбовці не потраплятимуть в зону ведення бойових дій"

"В Комітеті також розглядали випадки, коли непідготовлені військовозобов’язані потрапляли на фронт. І, на превеликий жаль, є факти їх загибелі. Таких випадків не багато, але сам факт того, що такі ситуації виникають, має вкрай негативний відтінок. На Комітеті взяли на контроль всі випадки порушень. Всі винуваті особи будуть покарані. Є відповідні кримінальні провадження", — зазначає Веніславський. Він наголошує, що такі випадки виникали у зв’язку з недосконалостями у правовому регулюванні. "Наприклад, людина була зарахована до військового підрозділу, не пройшла військову підготовку, але з точки зору законодавчого регулювання з того військового підрозділу вона могла бути направлена безпосередньо у зону ведення бойових дій. Тому за участю начальника Генерального штабу Сергія Шаптали та військових керівників на засіданні Комітету наголошували, що кожен військовозобов'язаний, який мобілізується, має пройти достатній курс підготовки, який має тривати не менше одного місяця, де фахові інструктори забезпечать підготовку, яка дозволить ефективно виконувати свої службові обов'язки в зоні бойових дій", — коментує народний депутат. Тому Веніславський переконаний, що ситуацію тримають на контролі тому випадків, коли непідготовлені військовослужбовці потрапляють безпосередньо в зону ведення бойових дій у майбутньому не буде.