Українського радіо
Харчове отруєння: як уникнути небезпеки та правильно реагувати при перших симптомах? Які продукти найчастіше викликають негативну реакцію організму? Та чому зволікання зі зверненням до лікарів при гострих випадках може обернутися неприємними наслідками? Гості: Володимир Пироговський, доцент кафедри хірургії та проктології Національного університету охорони здоров’я України імені Шупика, завідувач відділу проктології Київської обласної клінічної лікарні, та Олена Уварова, заступниця начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
Вплив нафтової кризи на амбіції російських диктаторів: фатальна для економіки СРСР домовленість між США та Саудівською Аравією про збільшення видобутку нафти у 80-х роках. Як зниження світових цін стало вагомим чинником спершу занепаду, а потім і розпаду СРСР? Наскільки критичним подібне рішення зараз могло би бути для економіки росії? Як це могло би вплинути на позицію нашої держави у російсько-українській війні? Гості: історик, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету Ігор Тодоров; кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньо-політичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус; історик-американіст Антон Процюк.
Шахрайські схеми та маніпуляції почуттями: як родинам полонених та зниклих безвісти вберегтися від зловмисників? Про що небезпечно писати у соцмережах та хто цим може скористатися?. Гості: психологиня громадської організації з Хмельниччини "Захист - обʼєднання волонтерів" Наталія Чорна; начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Дмитро Богатюк та мати двох синів, захисників України Олеся Безрук.
Цифрові пристрої для моніторингу здоровʼя: які існують, кому та з якою метою використовувати? Що з них обов’язково має бути в домашній аптечці? Гості: доцент кафедри менеджменту охорони здоров’я, начальник відділу управління проєктами у сфері охорони здоров'я ДП "Електронне здоров’я" Вадим Терентюк та інженер з метрології Консультативно-діагностичного центру Святошинського району Києва Віра Костюк.
Найбільша енергетична криза в історії людства – нафтове ембарго, яке було запроваджено 17 жовтня 1973: передумови, причини виникнення та наслідки. Гості: історик, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету Ігор Тодоров та доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Віталій Паздрій.
Небезпека обмороження та травмування у зимовий період: як вберегти себе, рідних та домашніх улюбленців? Гості: Дарка Озерна, біологиня; Віолета Канівець, сімейна лікарка.
Тюльпаноманія в Нідерландах: як квітка може дорівнювати вартості будинку та стати прибутковим об’єктом спекуляції, що спричинить одну з перших економічних криз в історії людства? До чого тут сучасна криптовалюта та чому тюльпаноманію все частіше називають нідерландським біткоїном 17 століття? Чи дійсно існують очевидні паралелі? Гості: Олексій Петрівський, кандидат економічних наук, економіст; Петро Котляров, доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Економічна криза у Південній Кореї та чудо на річці Хан: як збіднілій після Другої світової війни країні вдалося ввійти в топ економік світу? Гості: економіст, партнер консалтингової компанії Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза; кандидатка історичних наук Київського національного університету ім. Т. Шевченка Марія Кравченко.
Де безпечно зберігати криптовалюту? Якою мірою несе відповідальність за кошти користувачів криптобіржа та чи завжди повертає гроші у разі зламу? Про альтернативу – криптогаманці, а також про методи захисту даних, якими не варто нехтувати. Гості: Адріан Пантюхов, економіст, редактор каналу Crypto Outlook; Василь Кирилюк, криптоексперт.