Українського радіо
"Зимова єПідтримка", більш відома як "тисяча від Зеленського" та національний кешбек — чи може держава отримати доступ до усіх ваших даних: персональних, банківського балансу, транзакцій? Чи є в цьому якась загроза для рахунків громадян? І що написано в договорах, які укладає з банком будь-який користувач, у тому числі й на отримання національного кешбеку чи зимової "Є-підтримки"? Про домисли і реальнісмть — Леся Михаленко, адвокатка.
"Резерв +": реєстрація у ньому для військовозобов’язаних не обов’язкова, але, разом з тим, ті, хто встановив цей мобільний додаток, мають певні переваги. Зокрема, на сьогодні вже є можливість деяким категоріям військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку, отримати її онлайн, тобто, саме через "Резерв +". Які питання можна з’ясувати та вирішити військовозобов’язаному через застосунок "Резерв +" – про це розкаже адвокатка Дар'я Тарасенко.
Ветеранська політика держави. Гостя — Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір можливостей".
Таке трапляється: банківська карта неочікувано заблокована, і раптом з'ясовується, що була "якась" судова справа, про яку, як кажуть, ні сном, ні духом… і далі вже доводиться розмотувати цей клубок в зворотньому порядку... Чи може так статися, що у суді розглянуть справу без відповідача? А чому ж не повідомили особу, чи можливо, повідомили, але він пропустив це? Що варто знати в цьому контексті всім нам – Сергій Деледивко, адвокат.
Вчасне надання екстреної домедичної допомоги постраждалим від травм у сьогоднішніх умовах важко переоцінити. Наразі в Україні формується нова система надання допомоги постраждалим з травмами – якою вона буде? Про це — у розмові з директором державного закладу "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" МОЗ України Віталієм Крилюком.
Які розчарування можливі при усиновленні, як налагодити емоційний контакт з дитиною і чи всі можуть бути прийомними батьками? Гостя – Світлана Забава, експертка із захисту прав дітей, супервізорка ГО "Українська мережа за права дітей" і діюча тренерка Київського міського центру соціальних служб.
Права споживачів: особливості купівлі товару в Інтернет-магазинах. Гостя — Ірина Мазепа, представниця Головного управління Держпродспоживслужби у місті Києві.
Про шлюби без реєстрації чи так звані цивільні шлюби – вони досить поширені, і за українським сімейним законодавством, прирівнюються до офіційних. Втім, процес доказування таких шлюбних відносин - у разі необхідності – завжди складніше, ніж коли стосунки жінки та чоловіка зареєстровані офіційно. Які права матиме цивільна дружина, якщо чоловік-військовослужбовець, з яким вона проживала у фактичних шлюбних відносинах, загинув на війні? А якщо він не встиг розлучитися і офіційно перебуває у попередньому шлюбі?... Як довести, що чоловік-військовослужбовець був біологічним батьком дитини, народженої у так званому цивільному шлюбі? Що може бути доказом, окрім тесту ДНК? Гостя — Валентина Беніцька, адвокатка.
Розлучаючись та ділячи майно, колишнє подружжя дуже часто не чує один одного, не знаходить порозуміння і, як правило, йде до суду... На які нюанси у таких справах звертає увагу суддя, на підставі чого, яких аргументів ухвалює рішення, і що таке внутрішнє переконання судді? Гостя — Валерія Бобко, суддя-спікер Деснянського районного суду міста Києва.
Нещодавно Міністерством оборони України затверджено Наказ № 495, який врегульовує низку питань щодо звільнення з військової служби. Зокрема, в Наказі регулюються питання щодо звільнення за сімейними обставинами, вказується перелік документів, які необхідні при цьому. Які проблеми вирішує Наказ 495, що варто знати військовослужбовцям, які мають право на звільнення? Гостя — Дар'я Тарасенко, адвокатка.