Як сьогодні живе окупований півострів?
Про спротив кримчан окупаційній владі. Що робиться для того аби над Кримом знову замайорів український прапор.
Кримська платформа, стратегія когнітивної деокупації Криму, створення кадрового резерву — це частина роботи Постійного Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, яке майже три роки очолювала Таміла Ташева. 4 грудня Володимир Зеленський звільнив її з посади. 6 грудня вона склала присягу народного депутата, фракція "Голос". Інтерв'ю Таміли Ташевої.
19 листопада Президент Володимир Зеленський двічі повторив тезу, що Крим буде звільнено дипломатичним шляхом. Так Мінінтеграції було реорганізовано у Міністерство національної єдності, а 4 грудня Зеленський звільнив з посади представницю Президента України в АР Крим Тамілу Ташеву, яка очолювала це відомство майже з початку повномасштабної війни. Як ці зміни вплинуть на зв'язки з кримчанами, які залишаються в окупованому Криму та на допомогу тим, хто переїхав або планує переїхати на підконтрольну територію.
Міжнародна правозахисна організація Freedom Now подала від імені засудженого в анексованому Криму владою росії фрилансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка петицію в Робочу групу ООН з безпідставних затримань. Які у цієї комісії повноваження? Як на її висновки мають реагувати уряди країн — у цьому випадку росія? Чи насправді це наближає свободу Владиславу Єсипенку?
20 листопада цього року Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Fox News наголосив, що Україна не може юридично визнати будь-яку окуповану територію, зокрема Крим, російською. Він зазначив, що готовий повернути Крим дипломатичним шляхом. Чи означитеме ця заява, що Україна відмовляється від військового шляху деокупації? Як відреагували на це у Криму?
Про вагу ЄС у потенційних переговорах між Україною та росією, якою буде позиція ключових країн ЄС щодо кримського питання.
Про результати виборів у США та їхні наслідки для деокупації Криму. Як нова адміністрація може продовжити політику невизнання російської анексії Криму. Чи зможе нова адміністрація Дональда Трампа посилити тиск на кремль для звільнення українських політичних в'язнів. Як питання Криму буде розглядатись в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Про кримських журналістів, які постраждали в російському ув'язненні за сфабрикованими справами, — фрілансера "Крим. Реалії" Владислава Єсипенка, громадянську журналістку Ірину Данилович і представників "Кримської солідарності".
Про Кримську платформу та її значення для України. Як пройшов третій парламентський саміт у Ризі.
Про загальну мапу військових об'єктів росії в тимчасово окупованому Криму — журналісти телепроекту "Крим. Реалії" Ігор Токарь та Алексіна Дорогань.