Переглянути у мобiльнiй версiї
Українське радіо

Марія Бабич

Марія Бабич

Закінчила Київський політехнічний інститут та Київський  університет ім. Тараса Шевченка.

Раніше створювала та вела програми:«Точка зору», «Парадокс», «Пульсар», «Лісовими стежками» і «Перископ».

Захоплюється подорожами та книгами.

Наступні передачі

 • 27.06.2017 15:11:12
  - Промінь
  Ведучі:

  Перші дні липня у замку "Сент Міклош" на Закарпатті квіткові інсталяції заповнять його кімнати ароматами квітів та цікавими історіями, бо саме там Асоціація українських флористів презентує унікальній квітковий фестиваль, який став продовженням європейської культурної ініціативи з оформлення середньовічних замків. Отже про фестиваль, флористику, мистецтво та дизайн говоритимемо з провідним українським флористом, координатором національних та міжнародних флористичних проектів Інною Петренко.

Минулі передачі

 • 23.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Людство обирає відновлювані джерела енергії і все більше відмовляється від спалювання вуглеводнів. "Зелена" енергія стала такою ж доступною, і, навіть дешевшою, аніж викопні енергоносії, у понад 30 країнах світу. Як використовується енергія Сонця, вітру, води, Землі і який напрямок є найперспективнішим в Україні, говоритимемо у програмі "Азбука реальності" з головним інженером Інституту відновлюваної енергетики НАНУ, Юрієм Фаворським.

 • 16.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Освіта он лайн стає все популярнішою в Україні: у чотирьох українських вишах закінчився пілотний проект змішаного навчання, де до звичних лекцій на додачу - відеолекції та виконання завдання масових безкоштовних онлайн-курсів від найкращих викладачів світу. Що з цього вийшло у Київській та Львівській політехніках, як стартував проект з он лайн підготовки до ЗНО, говоритимемо з представником команди Прометеус, канд. фіз-мат наук Антоном Сененком а на зв"язку будуть координатор з впровадження навчання в КПІ ім. Сікорського Радміла Сегол та директор освітнього напряму Львівського ІТ кластеру Зеновій Верес.

 • 09.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Сьогодні йтиметься про суперматеріал, винахідники якого отримали Нобелівську премію, а українські вчені передбачили і теоретично розрахували властивості ще до його винайдення. Отже про графен, який має змінити світ, як кажуть вчені, його супервластивості, говоритимемо з завідувачем лабораторії Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова, доктором фізико-математичних наук Сергієм Шараповим, фізиком-теоретиком , якого цитують нобелівські лауреати.

 • 02.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Ще один крок в дослідженні космосу зробили викладачі і студенти Київського політехнічного ім. Ігоря Сікорського: їх дітище - наносупутник виведений на навколоземну орбіту і подає сигнали на земну станцію. Про те, як працювали над створенням цього супутника і що він досліджуватиме, говоритимемо з керівником Лабораторії наносупутникових технологій Національного технічного університету України "КПІ" Борисом Рассамакіним

 • 26.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  У програмі «Азбука реальності. Винаходи» говоритимемо про матеріал, винайдений століття тому і який став невід’ємною частиною сучасного життя. Він використовується всюди і разом з тим створює загрозу життю на планеті. Це, звичайно поліетилен. Як не відмовитися від його використання і нейтралізувати його негативний вплив на довкілля? Гість студії : Заступник диектора з наукової  роботи Інституту хімії високомолекулярних сполук НАНУ Володимир Мишак

 • 19.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Вільно поспілкуватися зі справжніми науковцями, побачити цікаві досліди та демонстрації, класні розробки у справжніх Інститутах, лабораторіях, ботанічних садах у Дні науки в різних містах України можуть всі бажаючі. Буде цікаво, кажуть ініціатори – молоді науковці. Чим приваблюють молодь Дні науки, говоритимемо з головою Ради молодих вчених Відділення загальної біології НАН України, науковим співробітником Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена Наталею Атамась.

 • 12.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  В той час, коли найталановитіші студенти, молоді науковці займають призові місця у різних міжнародних змаганнях на інтелект, молодим вченим в Україні доводиться непросто, бо нерідко доводиться шукати долі за межами України. Як реалізуватися молодому і талановитому неауковцю в УКраїні, що потрібно зробити, аби наука стала пріорітетом номер один? Про це йтиметься у програмі "Азбука реальності". Гість: голова Ради молодих вчених НАН України, науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Скороход .

 • 05.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Україна потрапила у п"ятірку країн за темпами розвитку електрокарів і на даний час електромобілі займають 4 % українського ринку нових авто. Про екомобілі, близькі і далекі перспективи розвитку цього виду транспрту в Україні говоритимемо із засновником Інтернет- спільноти "Український" народний електромобіль Тарасом Шеренговським.

 • 28.04.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Про цікавий, новий соціальний проект, якого ще не було в Україні -безкоштовний мобільний додаток до мобільного телефона - "Каратєль" , за допомогою якого можна в кілька дотиків поскаржитися на майже будь-яке правопорушення: вимагання хабара, хамство, порушення правил паркування, продаж простроченого товару і те, як він працюватиме Каратєль, говоритимемо з гостем студії, головою громадської організації "Фундація.101" Андрієм Богдановичем.