Переглянути у мобiльнiй версiї
Українське радіо

Марія Бабич

Марія Бабич

Закінчила Київський політехнічний інститут та Київський  університет ім. Тараса Шевченка.

Раніше створювала та вела програми:«Точка зору», «Парадокс», «Пульсар», «Лісовими стежками» і «Перископ».

Захоплюється подорожами та книгами.

Минулі передачі

 • 15.08.2017 15:11:12
  - Промінь
  Ведучі:

  Вона вивчає на молекулярно-генетичному рівні, що саме і як вмикає і вимикає ту чи іншу генетичну програму у серці, а у вільний від лабораторних досліджень і наукових пошуків час пише картини. Про поєднання в собі кількох талантів - вченого-генетика і художника, про те, що ж частіше бере верх, говоритимемо з гостею програми "Азбука реальності" науковим співробітником відділу генетики людини Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ Оксаною Півень.

 • 11.08.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Чому магнітні бурі виводять техніку із ладу, які зірки можуть їх провокувати, чому важливо визначати космічну погоду, які дослідження проводять українські вчені у цій космічній сфері коли ж Україна запустить в космос перший науковий супутник - це спробуємо зясувати у старшого наукового співробітника Інституту космічних досліджень НАНУ Олексія Парновського.

 • 04.08.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  У чотирьох українських вишах закінчився пілотний проект змішаного навчання, де до звичних лекцій на додачу - відеолекції та виконання завдання масових безкоштовних онлайн-курсів від найкращих викладачів світу. Що з цього вийшло у Київській та Львівській політехніках, як стартував проект з он лайн підготовки до ЗНО, йтиметься з представником команди Прометеус Антоном Сененком а на зв"язку будуть координатор з впровадження навчання в КПІ ім. Сікорського Радміла Сегол та директор освітнього напряму Львівського ІТ кластеру Зеновій Верес.

 • 28.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Людство обирає відновлювані джерела енергії і все більше відмовляється від спалювання вуглеводнів.Як використовується енергія Сонця, вітру, води, Землі і який напрямок є найперспективнішим в Україні, говоритимемо у програмі "Азбука реальності" з провідним інженером Інституту відновлюваної енергетики НАНУ Юрієм Фаворським.

 • 21.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Уявіть собі сквер з витворами мистецтва, які водночас демонструють наукові відкриття, де на свіжому повітрі можна дивуватися експериментам з фізики і математики. Цей проект громадської ініціативи набрав великої підтримки у киян, а реалізувати його можна завдяки Бюджету участі. Про пошук шляхів популяризації науки і необхідність це робити, йтиметься у програмі "Азбука реальності" з автором проекту "Рік науки в Києві" Анастасією Шевелицькою та науковим співробітником Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, координатором "днів науки в Україні" Олексієм Болдирєвим.

 • 14.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  "ГМО безпечні для людини" - своє слово сказали американські вчені, а 109 нобелівських лауреатів підписали лист на їх захист. Заборонити, чи дозволити? Що кажуть українські науковці, які працюють з ДНК?Спробуємо її знайти з гостем нашої студії, завідувачем відділу рослинних харчових продуктів та біофортифікації Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ доктор біол. наук Станіславом Ісаєнковим.

 • 07.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Наука - світовий тренд, але, на жаль, поки що - не тренд України. Перетворити "відтік мізків" у "циркуляцію мізків"- така мета і інструмент вишу нового зразка - Київського академічного університету. Як запустити процес створення конкурентного середовища дослідницьких університетів? Про це йтиметься у програмі "Азбука реальності" з директором Київського академічного університету , член-кореспондентом НАН України Олександром Кордюком.

 • 27.06.2017 15:11:12
  - Промінь
  Ведучі:

  Перші дні липня у замку "Сент Міклош" на Закарпатті квіткові інсталяції заповнять його кімнати ароматами квітів та цікавими історіями, бо саме там Асоціація українських флористів презентує унікальній квітковий фестиваль, який став продовженням європейської культурної ініціативи з оформлення середньовічних замків. Отже про фестиваль, флористику, мистецтво та дизайн говоритимемо з провідним українським флористом, координатором національних та міжнародних флористичних проектів Інною Петренко.

 • 23.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Людство обирає відновлювані джерела енергії і все більше відмовляється від спалювання вуглеводнів. "Зелена" енергія стала такою ж доступною, і, навіть дешевшою, аніж викопні енергоносії, у понад 30 країнах світу. Як використовується енергія Сонця, вітру, води, Землі і який напрямок є найперспективнішим в Україні, говоритимемо у програмі "Азбука реальності" з головним інженером Інституту відновлюваної енергетики НАНУ, Юрієм Фаворським.