war

"Дитяча смертність", "посилення раку" і "виснаження імунної системи": якими фейками про вакцинацію від коронавірусу лякали минулого тижня

22.02.2022 р., 23:07

Пандемія в Україні потрохи стабілізується, у Ізраїлі починають щеплювати людей другою бустерною дозою, а противники вакцинації ширять у інтернет-просторі фейки про вакцинацію.

Україна та Ізраїль: стабілізація і системна боротьба з пандемією

В Україні перші ознаки стабілізації захворюваності. За останній тиждень кількість випадків захворюваності на ковід-19 зменшилася на 3 %, а кількість госпіталізацій – на 4 %.

Кожен четвертий пацієнт на ліжку з киснем не потребує кисневої терапії. Розрив між госпіталізаціями та виписками скоротився з 33% до 1%.

Незабаром в Україні почнуть використовувати ще один препарат для лікування ковід-19 "Паксловід". Препарат допущено до екстреного медичного застосування за результатами проведеної експертизи. МОЗ підписало контракт із компанією Pfizer – виробником препарату - на постачання в Україну 300 тисяч курсів "Паксловіду".

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю заявило, що четверта доза вакцини, або друга бустерна доза, підвищує захист людей старших за 60 років у два рази, у порівнянні з людьми тієї ж вікової групи, які отримали три дози вакцини.

Попередні результати дослідження, опубліковані ізраїльським медичним центром Хаїма Шеби, показує, що четверта доза вакцини суттєво підвищує рівень антитіл в організмі, у порівнянні з третьою дозою вакцини. Проте, "мабуть" цього рівня все одно не буде достатньо, аби повністю убезпечитися від зараження варіантом "Омікрон", сказано в дослідженні.

Ізраїль розпочав вакцинацію четвертою дозою вакцини минулого місяця цього року після появи в країні перших випадків "Омікрону". За словами міністерства, висновки про ефективність четвертої дози вакцини Pfizer зроблено за результатом порівняння 400 тисяч людей старших за 60 років, які отримали четверту дозу, з 600 тисячами людей того ж віку, які вакцинувалися тричі.

"Бустер посилює рак і виснажує імунку" - фейки тижня

У мережі поширюється інформація про те, що бустерна доза вакцини проти COVID-19 нібито посилює рак. Це начебто стало відомо завдяки першому задокументованому факту канцерогенного ефекту вакцини проти COVID-19. Публікацію супроводжує світлина, на якій нібито зображено поширення раку лімфатичної системи до та після вакцинації третьою дозою від COVID-19.

Проте це фейк. Описаний випадок не є науковим дослідженням, і не може продемонструвати причинно-наслідковий зв’язок між вакцинами мРНК та появою чи збільшенням пухлин. Центри контролю та профілактики захворювань у США (CDC) рекомендують людям з онкологією, помірною або сильно ослабленою імунною системою отримати бустерну дозу вакцини для кращого захисту від COVID-19. Віктор Досенко, доктор медичних наук, професор Інституту фізіології імені Олександра Богомольця Національної академії наук України пояснив, що інформація про те, що мРНК вакцина спричиняє ріст ракових клітин не має нічого спільного з реальністю.

У мережі також поширюється інформація про те, що ймовірність смерті дітей від вакцини утричі вища, ніж від COVID-19, на який діти нібито рідше хворіють, ніж дорослі. На доказ користувачі посилаються на дані Інституту Пауля Ерліха в Німеччині. Також автори публікацій стверджують, що інформація про серйозні побічні ефекти після вакцинації від COVID-19 замовчується.

Це неправда. Адже дані Інституту Пауля Ерліха в Німеччині, на які посилаються автори публікацій, не підтверджують фейкову заяву. У звіті Інституту йдеться про три летальні випадки серед вікової групи 12-17 років. У всіх трьох випадках причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією не було встановлено.

Деякі сайти, а також користувачі соцмереж стверджують, що результати досліджень шведських учених виявили серйозні проблеми, пов’язані з вакцинацією. Серед таких проблем перераховуються виснаження імунної системи, відсутність захисту від коронавірусу, загострення хронічних захворювань, зростання смертності вакцинованих порівняно з невакцинованими. У дописах стверджують, що "населення деградує в результаті щеплень", і це призведе до зростання рівня смертності у Швеції на 2,5%.

Насправді це фейк! Шведські вчені аналізували тривалість ефективності вакцинації від COVID-19, і в дослідженні нічого не йдеться про виснаження імунної системи. Біологиня Дарія Озерна пояснила, що вакцинація не може "виснажити" імунну систему, адже чим більше ми навантажуємо імунну систему правильними й екологічно введеними препаратами, тим краще.

"Дитяча смертність", "посилення раку" і "виснаження імунної системи": якими фейками про вакцинацію від коронавірусу лякали минулого тижня

Новини по темі