war

Експерт про результати зустрічі "Нормандської четвірки": РФ вимагає переговорів Києва з бойовиками

27.01.2022 р., 22:28

Вчора, 27 січня, відбулася зустріч радників лідерів "Нормандської четвірки" (Україна, Франція, Німеччина та Росія) для обговорення ситуації на Донбасі. Головним результатом зустрічі було те, що активізацію переговорного процесу було погоджено. Про те як відбулися перемовини у "Нормандському форматі", Українське радіо дізнавалося в Олександра Леонова, виконавчого директора Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

Про підсумки зустрічі радників лідерів "Нормандської четвірки"

"Дійсно, головним результатом зустрічі радників лідерів "Нормандської четвірки" стало те, що переговорний процес було активізовано, відбулося розблокування "Нормандського формату".

Існує інформація, що через два тижні в Берліні мала би відбутися ще одна зустріч "Нормандської четвірки", але коментарі в публічному інформаційному просторі  різних сторін щодо цього різняться.

Українську сторону на переговорному процесі "Нормандського формату" представляв Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України. Він говорить про те, що Україна не погоджується на ведення прямих перемовин з сепаратистами так званих "ЛНР та ДНР". Натомість російська сторона стверджує, що Україна навпаки взяла два тижні тайм-ауту для того, щоби подумати щодо того, в якому форматі проводити перемовини з бойовиками.

Безумовно, російські заяви не слід сприймати як джерело інформації, оскільки вводити в оману та подавати неправдиву інформацію є звичним засобом РФ в інформаційній війні. Але слід розуміти, що в такий спосіб росіяни подають сигнали Україні щодо того, що саме буде головним засобом тиску під час майбутньої зустрічі", — стверджує Олександр Леонов, виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

Про те на чиїй стороні були Німеччина та Франція під час переговорного процесу "Нормандської четвірки"

"Мені здається, що дійсно цього разу Франція та Німеччина не "підігрували" Росії", що є дуже важливим. 

Але вчора відбувся брифінг Генсека НАТО Єнса Столтенберга щодо відповіді росіянам, американська сторона також говорила про письмову відповідь російській стороні. І станом на зараз у перемовинах у "Нормандському форматі", росіяни обрали ту саму лінію поведінки, що й на перемовинах з НАТО, США та ЄС. РФ вимагає від української сторони відповіді на пропозиції бойовиків так званих "ЛНР та ДНР". Якщо ж Україна дасть цю відповідь і розпочнеться діалог, то РФ наполягатиме на тому, що українська сторона все ж визнала суб’єктність так званих "ЛНР та ДНР" і вступила в переговори з бойовиками.

Можливо РФ шантажує Україну і Захід тим, що, мовляв, ті війська, які зосереджені на кордоні, вони можуть застосувати, якщо Україна не погодиться на певні поступки", — стверджує Олександр Леонов.

  Фото: УНІАН

Експерт про результати зустрічі "Нормандської четвірки": РФ вимагає переговорів Києва з бойовиками

Новини по темі