Більше новин
- 09:05
- Анатолій Гриценко: якщо Мінські угоди будуть виконані, то буде не одна, а чотири України
- 08:50
- Анатолій Гриценко: я б не голосував за ринок землі, це скупівля землі за безцінь
- 08:43
- Гриценко: докази щодо вбивства Шеремета досить переконливі, але мотив сумнівний
- 18:24
- Допінговий скандал між Росією і ВАДА: чому важлива перемога будь-якою ціною?
- 16:39
- Волію у житті робити те, що вмію, відчуваю і за що відповідаю — лідер гурту "Мотор’ролла"
Регламент Верховної Ради зараз не відповідає Конституції — журналіст
Регламент Верховної Ради не відповідає вимогам Конституції, заявляє Сергій Бережний, журналіст інтернет-видання LIGA.net. Про це він сказав в ефірі Українського радіо, коментуючи майбутню діяльність новообраних депутатів.
Нові парламентські реалії — абсолютна більшість партії "Слуга народу" — несуть для новообраних депутатів і велику відповідальність, переконаний Сергій Бережний. Однак, на думку журналіста, механізми притягнення до цієї відповідальності у Верховній Раді доволі розмиті.
"Вся відповідальність дійсно лягає на одну політичну силу. Все було б добре, якби не другий аспект: система притягнення до відповідальності за невиконання обіцянок у нас не створена. Тобто люди беруть відповідальність не для того, щоб її потім нести, а для того, щоб потім від неї "віднікуватися", — говорить Сергій Бережний.
Журналіст зазначає, що система відповідальності не обмежується депутатською недоторканістю, яку нові парламентарі декларують наміри зняти, адже є ще регламент, втім, у нього також є суттєві недоліки.
"Є ще регламент, дотримання якого є обов’язковим. Цей регламент досі перебуває у абсолютно зруйнованому стані, тому що за 5 років попередньої парламентської каденції його так і не поправили. Там немає нічого про коаліцію, при чому, існування цієї частини регламенту передбачене Конституцією. Тобто, регламент зараз не відповідає вимогам Конституції. Це теж необхідно виправляти обов’язково", — вважає журналіст.
Можливості у нових депутатів, на думку експерта, для цього наразі є, більш того — таких можливостей не мав ніхто в Україні за всі роки, тож довести регламент до нормального інституційного стану цілком можливо.
Фото: Українське право
