Мобільний додаток

У "Слузі народу" є дуже різні групи впливу, і це є певним запобіжником — Дарина Рогачук

19.08.2019 р., 11:55

Про ризики, які несе в собі поява монобільшості в новообраному українському парламенті, розповіла в ефірі Українського радіо Дарина Рогачук, журналістка спецпроекту "Вибори-вибори".

Дарина Рогачук називає прецедентом те, що партія, якій фактично немає й півроку, отримала абсолютний успіх на виборах. Якщо для коаліції потрібно 226 голосів, то наразі від "Слуги народу" у парламенті буде 254 депутати, а це абсолютний рекорд українського парламентаризму.

"Це дає величезні можливості для "Слуги народу", для мажоритарників, тому що вони можуть проголосувати буквально все, окрім змін до Конституції, на які потрібно 300 голосів", — говорить Дарина Рогачук.

Вона зазначає, що на цьому тлі у депутатів є дуже багато ризиків, у тому числі, й корупційних, зокрема, вони можуть голосувати, самі не знаючи за що. 

"Зараз у "Слузі народу" є дуже різні групи впливу, виокремлюються свої лідери окремих напрямків, але це насправді є певним запобіжником. Тому що інтереси будуть розходитися, і можливо в деяких питаннях голосів не вистачатиме. Або в деяких питаннях їх і добирати треба буде. Ми побачимо, я думаю, десь у вересніжовтні, наскільки дружно, і наскільки працелюбно вони будуть голосувати і створювати законопроекти. Тоді ж стане зрозуміло, розпадеться монобільшість чи ні", — зауважує експертка.

Журналістка припускає, що у владній партії буде 1520 депутатів, які будуть створювати законопроекти, а решта будуть просто голосувати. 

 

Фото: Дарина Рогачук/Детектор медіа

Одним з ризиків монобільшості Дарина Рогачук вбачає в тому, що у нас юридично слабка опозиція, яка не має ключових контролюючих повноважень. 

"У розвинутих країнах опозиція має посідати контролюючі комітети в парламенті і контролювати владу разом із виборцями і судовою системою. У нас же насправді в опозиції — дуже мало шансів контролювати монобільшість і владу", — вважає експертка.

Окрім того, досі не зрозуміло, які саме партії, що увійшли в новий парламент, стануть юридичною опозицією, адже для цієї ролі підходить кілька партій, які навряд чи об'єднаються між собою.

Фото: UA/TV

У "Слузі народу" є дуже різні групи впливу, і це є певним запобіжником — Дарина Рогачук

Новини по темі