Мобільний додаток

На виборах до Ради чітко тривала логіка третього туру президентських виборів — політолог Олещук

22.07.2019 р., 09:49

На дострокових виборах до Верховної Ради чітко тривала логіка третього туру президентських виборів, і саме мажоритарка може стати основою монобільшості партії "Слуга народу" у парламенті, переконаний політолог, кандидат політичних наук Петро Олещук. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Загалом, це був третій тур президентських виборів, який передає повноту відповідальності за те, що відбувається в країні, президенту Зеленському", — зазначив Петро Олещук.

Політолог зауважив, що у мажоритарних округах переважна більшість виборців підтримувала саме президента Володимира Зеленського, а не конкретних осіб, які балотувалися в округу.

"Мабуть, у переважної більшості виборців не було бажання вникати в те, хто конкретно балотується по мажоритарних округах. Вони голосували за достатньо простою логікою: за партію Зеленського по списках і за його представника по мажоритарному округу. Це достатньо проста логіка, причому вони підтримували не всіх цих людей, яких вони справді не знають, а підтримували таким чином саме Зеленського", — сказав він.

Олещук додав, що саме мажоритарка може стати основою монобільшості партії у парламенті.

"Логіка третього туру тут абсолютно чітко триває, тобто ставлення до виборів Верховної Ради як до третього туру президентських виборів, і ти голосуєш не за конкретного кандидата, не за конкретну партію. Ти підтримуєш президента. Таким чином, мажоритарка і стає основою монобільшості у парламенті", — прокоментував політолог.

Відповідно до даних Національного екзит-полу, до парламенту проходять п'ять партій: "Слуга народу" (44,2%), "Опозиційна платформа – За життя" (11,4%), "Європейська солідарність" (8,8%), ВО "Батьківщина" (7,4%) та "Голос" (6,6%).

Прослухати повну версію.

Фото — rada.gov.ua 

На виборах до Ради чітко тривала логіка третього туру президентських виборів — політолог Олещук

Новини по темі