Мобільний додаток

Українці завершили голосування на антарктичній станції "Академік Вернадський"

21.07.2019 р., 18:15

На виборчій спецдільниці на станції "Академік Вернадський" завершилося голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

У голосуванні взяли участь 12 учасників української антарктичної експедиції. Голосування розпочалося о 8:00 за місцевим часом (14:00 за київським) і тривало 30 хвилин. Оскільки спецдільниця в Антарктиді не прикріплена до жодного мажоритарного округу, полярники голосували лише за загальнонаціональними списками.

Антарктична станція "Академік Вернадський" розташована за 15000 км від Києва, а отже, є найвіддаленішою виборчою дільницею України. Учасники антарктичних експедицій здобули можливість реалізувати своє виборче право у 1998 році, вони можуть брати участь в обранні Президента та парламенту, однак не голосують за кандидатів на мажоритарних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

Як зазначають у ЦВК, усього за кордоном є 102 виборчі дільниці у 72 країнах світу. 

Нагадаємо, на виборчій дільниці в Австралії, яка відкрилась першою серед закордонних дільниць, завершилось голосування на дострокових виборах до Верховної Ради.

Фото Національного антарктичного наукового центру

Українці завершили голосування на антарктичній станції "Академік Вернадський"

Новини по темі