Мобільний додаток

Півень Короволюбний: "Парламентський бестіарій" досліджує учасників парламентських виборів

16.07.2019 р., 12:48

Політичні звірі та де їх шукати — про це в ефірі програми "Парламентський бестіарій" на Радіо Промінь розповідають політролі Антон Суслов та Станіслав Шулімов.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Об’єкт дослідження: Радикальна партія Олега Ляшка.

Вид. Populistius chystokrovus або Півень Короволюбний.

Ареал поширення. Основна популяція цього особливого півня проживає на батьківщині виду — на Черкащині, звідки він і розійшовся (чи то розлетівся) Північчю нашої країни.

Умови виживання. Особливістю півня короволюбного є його унікальна здатність видавати такий звук, який подобається усім. Хай там що він кукурікає, кожен почує приємний звук. І той, хто хоче державного регулювання цін на ліки та продукти, і той, хто прагне зберегти мораторій на продаж землі, і навіть той мрійник, який вірить у зниження тарифів та ковбасний завод у кожному селі. Півень — птаха турботлива: боротиметься за більші пенсії для доярок та свинарок і менші — для прокурорів.

Причини розмноження. Вчені виділяють два основних фактори, які сприяють розмноженню півня короволюбного. З одного боку, паростки популізму та віри в чудеса. З іншого — наявність популяції корів звичайних, які настільки приваблюють півня, що він готовий давати дотації на кожну худобину — мінімум по 5 тисяч гривень. Натомість, закордонні кредити, МВФ і приватизація відлякують півня. Все було б добре, якби такий солодкий спів півника і його корови не шкодили бюджетникам — такій цінній та червонокнижній квітці.

Захист від  хижаків, шкідників та паразитів. Півень, хоч птиця свійська і полюбляє вила, є достатньо войовничим. Повернути Крим і Донбас — така його мета. Півень вірить в силу Будапештського меморандуму і навіть переконаний, що Україна має повне право відновити ядерний статус.

Місце в харчовому (політичному) ланцюгу. Колись були часи, коли півні водилися не з коровами, а з тигрюлями. І хоча півні поводять себе наче павичі, з ними мало хто зараз хоче підтримувати зв'язок.

Еволюційний прогноз. А чому півні зараз багатьом видам не цікаві? Тому що вчені прогнозують, що цього разу парламентські землі для них закриті, а рівень підтримки складає близько 2 відсотків.

Півень короволюбний — птиця горда і в чомусь навіть епатажна. Але з приходом нових звірів — не цікава. Тож невдовзі і ця гарна птаха увійде до історичного бестіарію.

Досліджуй  зараз.

Бо... після виборів піддослідним можеш стати ти.

 

У попередніх серіях:

Серія 1. Тигрюля Змієподібна

Серія 2. Панда Голосиста

Серія 3. Грицевус Міноборонівський

Серія 4. Броненосець Шоколадний

Серія 5. Вуглерій Зажиттєвий

Серія 6. Вілкулець Хозяйственницький

Півень Короволюбний: "Парламентський бестіарій" досліджує учасників парламентських виборів

Новини по темі