Мобільний додаток

Верховний Суд остаточно підтвердив законність зняття Шарія з виборів

15.07.2019 р., 19:05
Верховний Суд України остаточно підтвердив, що Центральна виборча комісія вчинила законно, коли зняла з виборчих перегонів блогера Анатолія Шарія.
 
Позов подали сам Шарій та його "Партія Шарія".
 
Нагадаємо, Шарій хотів балотуватися до парламенту в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі під номером один у виборчому списку своєї "Партії Шарія". 
 
ЦВК спочатку відмовила Шарію у реєстрації кандидатом, проте його партію допустила до участі у виборах. Причина відмови — Шарій останні п'ять років не проживав в Україні. Проте Верховний Суд визнав, що доказів цього недостатньо й зобов'язав ЦВК переглянути документи ще раз. 
 
Силові структури надали достатню кількість доказів непроживання Шарія на території України протягом останніх п'яти років. Тож ЦВК скасувала реєстрацію Шарія кандидатом у нардепи.
 
Анатолія Шарія звинувачують у хуліганстві із застосуванням зброї. Стрілянина, про яку йдеться, сталася у Києві ще в травні 2011 року в одному із фастфудів. Було порушено дві кримінальні справи — за хуліганство, а згодом за інсценування нападу на самого себе. У 2012 році блогера оголосили в розшук. 2013-го стало відомо, що Шарій набув статусу політичного біженця у Литві та не може бути виданий Україні.
Фото: скріншот з відео
Верховний Суд остаточно підтвердив законність зняття Шарія з виборів

Новини по темі