Мобільний додаток

У ГПУ обіцяють арештувати Клюєва та Кузьміна одразу після перетину кордону

3.07.2019 р., 15:33

Андрій Клюєв та Ренат Кузьмін, попри реєстрацію їх як кандидатів у народні депутати, будуть затримані одразу ж після перетину кордону України. Про це повідомляє речниця генпрокурора Лариса Сарган. 

Вона вказала, що ще 20 червня замголові ЦВК Євгену Радченку було направлено листа, в якому йшлося про те, що відносно Кузьміна ведеться кримінальна справа за низку тяжких злочинів, зокрема за відмивання майна, отриманого злочинним шляхом. Також вона додала, що Кузьмін перебуває у розшуку.

"Кузьмін з метою уникнення кримінальної відповідальності міг переховуватися від органів досудового розслідування не тільки на тимчасово окупованій території АР Крим, а й на території Російської Федерації", — написала Сарган.

Вона зазначила, що після перетину кордону України Кузьмін буде затриманий і доправлений до суду для обрання запобіжного заходу, як і Андрій Клюєв, якого внесли до виборчого списку вчора.

Зазначимо, що Кузьмін зареєстрований кандидатом від партії "Опозиційна платформа — За життя". У списку він йде 35 номером.

Лариса Сарган нагадує, що норму закону про обов’язковість проживання протягом останніх п’яти років на території України порушив іще один кандидат  Михеїл Саакашвілі, який також був зареєстрований кандидатом у народні депутати України за партійним списком.

Щодо зареєстрованого кандидата Анатолія Шарія, то судом було встановлено, що Шарій отримав у Республіці Литва статус політичного біженця. 

"З 27 лютого 2014 року за повідомленням Робочого апарату Укрбюро Інтерполу міжнародний розшук Шарія було припинено у зв'язку зі встановленням місця перебування розшукуваного на території Королівства Нідерланди", — повідомляє речниця.

Нагадаємо, 2 липня ЦВК зареєструвала колишнього депутата від "Партії регіонів" і екс-главу Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва кандидатом у депутати на вибори до Верховної Ради, які призначені на 21 липня. Верховний Суд заявив, що не зобов'язував ЦВК вносити Шарія та Клюєва до виборчих списків.

Фото: Укрінформ

У ГПУ обіцяють арештувати Клюєва та Кузьміна одразу після перетину кордону

Новини по темі