Мобільний додаток

Юрчишин: партія "Голос" готова входити до проукраїнської коаліції, назва — це вторинне

20.06.2019 р., 20:14

Партія "Голос" готова входити в проукраїнську коаліцію, при цьому назви, бренди, партії, які будуть наповнювати цю коаліцію, є вторинним  питанням. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" повідомив екс-керівник Transparency International Ukraine, 7-й  номер списку кандидатів партіїї "Голос" Ярослав Юрчишин, прокоментувавши, з ким політична сила готова сформувати коаліцію у новому парламенті.

Ведучі:

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Для того, щоб повноцінно оцінити рішення Конституційного суду, потрібно бачити мотивувальну частину, тобто на що спирався суд, щоб говорити про те, що указ є конституційним. Зараз ми такої можливості не маємо, тому якісь глибші експертні оцінки я, напевно, відкладу. Наша політична сила виконає будь-яке остаточне рішення Конституційного суду, оскільки це єдиний орган, який може оцінювати укази, закони на конституційність чи неконституційність. Ми є у виборчому процесі і не зупиняли його, зважаючи на те, що за законом перервати виборчий процес теж неможливо", — зазначив Ярослав Юрчишин.  

Юрчишин прокоментував, з якими партіями партія "Голос" потенційно може сформувати коаліцію.

"Передусім потрібно дочекатися, яким політичним силам віддадуть свої голоси виборці. Чи партія "Голос" готова входити в проукраїнську коаліцію, яка збереже і пришвидшить євроатлантичний вектор інтеграції; яка встановить реальне правосуддя, а не його імітацію; яка поставить українську людину в центр української політики, а не інтереси олігархів, — так, ми готові. Чи важливі при цьому назви, бренди, партії, які будуть наповнювати цю коаліцію  — це вторинне питання. Зараз ми аналізуємо програми наших конкурентів та ймовірних майбутніх партнерів. У нас є перелік політичних сил, які є проросійськими. Ці партії для нас точно не є партнерами по коаліції. Так само ми критично ставимось до тих політичних сил, які, незважаючи на перейменування, вже мали можливість показати свої результати. Якщо виборці їм ще раз довірять, у мене є питання, чи зможемо ми з ними сформувати коаліцію", — сказав він.

Зазначимо, Конституційний суд України 20 червня визнав указ президента Володимира Зеленського від 21 травня 2019 року про розпуск Верховної Ради таким, що не порушує Конституції України.

Нагадаємо, подання щодо президентського указу подали 62 народні депутати. Вони вважають, що указ не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Велика палата Конституційного Суду України 11 червня розпочала розгляд питання про конституційність указу президента про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів. 

Президент України Володимир Зеленський 21 травня підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня.

Прослухати повну версію.

На фото — Ярослав Юрчишин, facebook.com 

Юрчишин: партія "Голос" готова входити до проукраїнської коаліції, назва — це вторинне

Новини по темі