Мобільний додаток

Як відбувається зміна місця голосування на виборах до Ради ─ роз’яснення КВУ

1.06.2019 р., 15:10

Заступниця гендиректора Комітету виборців України Наталя Линник в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" пояснила, як відбувається процедура зміни місця голосування на дострокових парламентських виборах, запланованих на 21 липня.

Ведуча:

Вікторія Єрмолаєва

"У нас залишилась мажоритарно-пропорційна система. Якщо за пропорційною системою це одномандатний виборчий округ, то за мажоритарною складовою залишаються багатомандатні округи, а саме ─199 округів", ─ зазначила Наталя Линник.

Линник зауважила, що "виборці, які змінили місце для голосування у межах одного територіального виборчого округу, мають право голосу і отримають два бюлетені. Ті виборці, які змінили місце для голосування у межах території України, не за місцем своєї реєстрації у певному окрузі, отримають тільки один бюлетень для голосування за партійними списками".

Заступниця гендиректора КВУ розповіла, як відбувається процедура зміни голосування.

"Процедура зміни місця голосування залишається такою, як і була на цих президентських виборах. Вона стала простішою у тому, що людина має принести документи, які доводять, що вона де-факто проживає або працює у конкретному місці. З такими документами, як, наприклад, довідка з дитячого закладу дитини, довідка з місця роботи, копії документів про оренду житла, які людина додає до копії паспорту та заяви щодо бажання зміни місце реєстрації, вона приходить до Державного реєстру виборців, і там відбувається процедура зміни місця реєстрації. Зміна відбувається до 15 липня, але закликаємо громадян зробити це раніше", ─  сказала вона.

Зазначимо, 24 травня розпочалась виборча кампанія до Верховної Ради України, а також стартував процес тимчасової зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

Прослухати повну версію.

Фото — drv.gov.ua

Як відбувається зміна місця голосування на виборах до Ради ─ роз’яснення КВУ

Новини по темі