Мобільний додаток

Указ про розпуск парламенту може стати об'єктом кримінальної справи проти Зеленського — експерт

27.05.2019 р., 14:12

У студії Українського радіо ситуацію з позачерговими парламентськими виборамии аналізують  політолог, політичний експерт Ярослав Макітра та Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.

 

Ведуча:

Галина Бабій

Перший тиждень роботи нового президента України Володимира Зеленського ознаменувався багатьма гучними заявами та змінами у політичному середовищі. Головною стала тема розпуску Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів на 21 липня.

Тарас Загородній зазначає, що питання проведення виборів до парламенту досі залишається  під загрозою, зважаючи на заяви ЦВК, яка об’єктивно не встигає провести всі необхідні процедури та публічні закупівлі.

"Не виключено, що може бути змінено час виборів. Що стосується Конституційного суду, не виключено, що якщо він піде по прискореній процедурі, винесення рішення про неконституційність цього указу. Якщо це буде після закінчення виборчої кампанії, то цей указ може стати підставою для відкриття кримінальної справи про перевищення службових повноважень проти Володимира Зеленського. Я не виключаю, що олігархи, які хочуть його контролювати, можуть це зробити, тому що всі в цьому зацікавлені — "підвісити" його на цей гачок", — говорить Тарас Загородній.

Ярослав Макітра припускає, що Конституційний суд у даній ситуації може схвалити будь-яке рішення:  

"Зеленський вибрав таку формулу "наскоку" на парламент, і показав, що він не бажає ні з ким спілкуватися і йти на жодні домовленості. Президент починає свою каденцію з такого різкого конфлікту з елітами — такого в історії ще не було. Є небезпека, що КСУ може ухвалити різні рішення. У 2014 році не відбулося повернуто в регламент норм, якими б регулювалась діяльність коаліції. Це є поле для дискреції, для КСУ, який може і в той і в той бік схилитися у прийнятті рішення", — вважає експерт.

Нагадаємо, народні депутати звернулися до Конституційного Суду з метою оскаржити указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту. Також до Верховного Суду України надійшло вже три позовні заяви щодо визнання протизаконними цих дій президента України.

Нагадаємо, 24 травня розпочалась виборча кампанія до Верховної Ради України. Відповідно до закону ''Про вибори народних депутатів'' виборча парламентська кампанія починається на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради. Дострокові парламентські вибори відбудуться 21 липня.

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" повністю за посиланням.

Указ про розпуск парламенту може стати об'єктом кримінальної справи проти Зеленського — експерт

Новини по темі