Розподіл голосів виборців 75% на 25% стає партійним протистоянням — Бистрицький

Розподіл голосів виборців 75% на 25% стає партійним протистоянням — Бистрицький

Розшарування голосів виборців у другому турі президентських виборів стає партійним протистоянням, вважає доктор філософських наук, керівник відділу філософії культури, етики та естетики Інституту філософії НАН України ім. Г. Сковороди, член "Виборчої ради UA" Євген Бистрицький. Про це він повідомив вефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень", прокоментувавши результати президентських виборів.

Ведучий:

Роман Коляда

"Розшарування голосів виборців 75% на 25% тільки зовні здається таким серйозним. Воно наштовхує на те, що лінія розподілу, лінія суперечок стає партійною лінією. Ці цифри наштовхують на  передбачення, що ці відсотки якимось чином мусять трансформуватися у партії, партійні рухи. Те, що звуть "розколом" насправді є виникненням партійного протистояння, що цілком нормально для демократичної країни", — зазначив Євген Бистрицький.

Бистрицький зауважив, що "якщо ми візьмемо ці 25%, то це більш гомогенна група людей, яка ґрунтується на засадах національної ідентичності. З іншого боку, решта 75% позиціонується як народний рух, народовладдя, у якому є багато складових".  

Експерт додав, що партії Петра Порошенка важливо бути близькою до народу та провести оновлення кадрів під час проведення парламентської кампанії.

"Під час проведення парламентської кампанії партії Порошенка буде важливо, наскільки вона буде близькою до людей і наскільки  відкритою до розмов. По-друге, це оновлення кадрів, потрібно здихатись тих одіозних людей, які були", — сказав він.

Нагадаємо, 21 квітня відбувся другий тур президентських виборів. За даними Національного екзит-полу, станом на 20:00 у другому турі президентських виборів за Володимира Зеленського проголосували 73% виборців, Петра Порошенка підтримали 25,5%.

Прослухати повну версію.

На фото — Євген Бистрицький