Мобільний додаток

Вибори перетворюються на непередбачувану ситуацію — аналітик

15.04.2019 р., 09:11

Дебати 14 квітня, у день, який визначив Петро Порошенко, прогнозовано не відбулися, наступну дату їх проведення визначає закон — 19 квітня. Дебати мають відбутися на Суспільному, втім кандидат Володимир Зеленський заявив, що чекатиме опонента на НСК "Олімпійський". Яке майбутнє у цих дебатів та виборів загалом, прогнозує в ефірі програми "Сьогодні. Зранку" політичний аналітик Олександр Кочетков.

Ведучі:

Христина Стець

Богдан Буткевич

Аналітик припускає, що захід на стадіоні 19 квітня може бути зірвано, до прикладу з використанням телефонного тероризму.

"Скоріше за все один прийде на "Суспільне", а інший збере мітинг на стадіоні. Якщо буде загроза зриву, то може Володимир Зеленський і прийде на "Суспільне" на дебати. Вибори перетворюються на непередбачувану ситуацію, фінал кампанії нерозумний, він якийсь конвульсивний. Але вже сформувалася позиція виборців, їх переконати неможливо. Виборці Петра Порошенка будуть у будь-якому випадку голосувати за нього, а виборці Зеленського підтримують його, тому що вони проти влади", — переконаний Олександр Кочетков.

Експерт висловив сподівання, що 19 квітня штаб Володимира Зеленського все ж погодиться на прес-конференцію і напередодні виборів розповість про свої післявиборчі плани, а також зазначає, що за умови, коли серед електоральних симпатій Зеленський лідирує, штаб кандидата обрав стратегію "утримання результату".

На думку Олександра Кочеткова, після виборів будь-якому президенту буде потрібен свій парламент і свій уряд. У цій ситуації він вбачає можливість розпуску парламенту і дострокових виборів.

"Пані Тимошенко починає претендувати на арбітра у цій ситуації і починає претендувати на посаду так званого "перехідного прем’єра". Анатолій Гриценко буде потужно виглядати на парламентських виборах. Величезні проблеми будуть у БПП і "Народного Фронту". Можливо будуть створювати єдиний конгломерат із залишків цих партій. Дуже потужно можуть об’єднатися "регіонали", якщо до Бойка долучиться Мураєв, Вілкул та інші. І багато людей, якщо Порошенка не переоберуть президентом, може перейти туди, і ці проросійські сили будуть зростати", — прогнозує експерт.

Олександр Кочетков припускає також, що за недосвідченого президента ми можемо перейти навіть до чистої парламентської республіки.

21 квітня в Україні відбудеться другий тур президентських виборів, в якому братимуть участь два кандидати у президенти — Петро Порошенко і Володимир Зеленський.

 

7 квітня Центральна виборча комісія оголосила результати першого туру президентських виборів: за коміка Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, а за чинного президента Петра Порошенка — 15,95%.

Слухайте програму повністю тут.

Вибори перетворюються на непередбачувану ситуацію — аналітик

Новини по темі