Обирай пісні. Визначай переможця

Зеленському дебати не потрібні — політолог Кирило Сазонов

5.04.2019 р., 09:55

Питання дебатів перед другим туром президентських виборів на порядку денному вже кілька діб. Політолог Кирило Сазонов у програмі "Сьогодні. Зранку” на Українському радіо висловив прогнози — відбудуться дебати чи ні?

Ведучі:

Богдан Буткевич

Христина Стець

Сьогодні зранку кандидати в президенти Володимир Зеленський та Петро Порошенко здають аналізи на вміст у крові алкоголю та наркотиків. Проходження медичної експертизи було однією з умов проведення дебатів, яку висунув Володимир Зеленський.

"Зеленському дебати відверто не потрібні. Але спроба гарно вийти з ситуації привела до того, що спочатку він зняв ролик з вимогами до Петра Порошенка. Потім Порошенко зняв ролик, і ставки весь час росли, і зросли до такої межі, коли відмова буде величезною репутаційною втратою. Тепер ці дебати до певної міри вирішують навіть фінал виборів", — вважає Кирило Сазонов.

Політолог пояснює, що люди, хоч і люблять комедії та шо, все ж, мають питання, які турбують їх значно більше: це економіка, оборона, зовнішня і внутрішня політика тощо.

Щодо цього, переконаний політолог, у Зеленського може не знайтися відповідей на прямі запитання в ході дебатів.

"З ним активно займаються, вкладають у нього величезну кількість інформації, він як актор звик працювати з папірцем, вчити текст та вираз обличчя, але ще не вміє опрацьовувати цю інформацію. На фоні Порошенка він виглядатиме слабо. Він досить розумний, але цього замало, найбільша його біда — некомпетентність", — вважає Кирило Сазонов, водночас натякаючи, що підготувати відповіді на поширені запитання можна і заздалегідь.

До кандидата Зеленського в політолога є основне питання: його команда та його програма.

"Я не знаю, чого від нього чекати як від політика як від чиновника, але як його зрозуміти якщо він нічого не говорить? Його мовчання лякає", — каже експерт.

Кирило Сазонов прогнозує, що зважаючи на такі високі ставки в цих виборах, явка виборців у другому турі може бути значно вищою, ніж в першому.

"Ми можемо чекати рекордної явки на виборах, коли до цього виборчого процесу вже привернута увага навіть тих, хто не голосував. Насправді у 2 турі явка найчастіше перевищує явку в першому. Українські виборці вже розуміють, що якщо ти не підеш на вибори, то виберуть замість тебе і тобі потім доведеться іти вже на майдан".

Повну версію програми слухайте тут.

Зеленському дебати не потрібні — політолог Кирило Сазонов

Новини по темі