Мобільний додаток

Маселко: крім 7 сумнівних суддів до Антикорупційного суду, інша частина є "сірими конячками"

20.03.2019 р., 09:40

Член Громадської ради доброчесності Роман Маселко заявляє, що, крім 7 сумнівних суддів до Антикорупційного суду, щодо яких Вища рада правосуддя подала подання президентові на ухвалення, решта є "сірими конячками", про яких мало що відомо. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучий:

Богдан Буткевич

"Ключове завдання Антикорупційного суду забезпечити розгляд справ стосовно топ-корупціонерів. Звичайні суди не спроможні судити міністрів, впливових осіб суддів, силовиків тощо, тому вирішили створити Антикорупційний суд, який буде це робити. Там будуть судді, які будуть спроможні це робити і не піддаватимуться впливу. Туди мали потрапити судді з бездоганною репутацією, до яких немає жодних питань і які проявили свою незалежність", — зазначив Роман Маселко.

Маселко зауважив, що Вища кваліфікаційна комісія продемонструвала, що її завдання було не забезпечити незалежних суддів, а забезпечити тих суддів, на яких можна впливати.

"Вища кваліфікаційна комісія, яка забезпечувала цей конкурс, визначально продемонструвала, що її завдання насправді було не забезпечити незалежних суддів, а забезпечити тих суддів, на яких можна впливати. Тому весь конкурс до Антикорупційного суду полягав у боротьбі громадськості, суспільства, міжнародників проти Вищої кваліфікаційної комісії", — сказав він.

Член Громадської ради доброчесності додав, що "конкурс відбувся. Було понад 200 кандидатів, з яких Вища кваліфікаційна комісія обрала 39 переможців. На жаль, туди потрапили кандидати, до яких є питання. В основному, це майнові питання. До того ж,  понеділок  Вища рада правосуддязатвердила 35 кандидатів, які 100% будуть суддями".

Маселко наголосив, що рекомендовані до призначення судді Антикорупційного суду є "сірими конячками", про яких мало що відомо.

"Слід зазначити, що крім семи сумнівних суддів, інша частина — це "сірі конячки", про яких мало що відомо і яким чином вони будуть здійснювати судочинство, як вони себе проявлять — ми не можемо сказати", — зауважив він.

Як повідомляється, 18 березня Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення подання президентові України про призначення на посади 10-ти суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та 25 суддів Вищого антикорупційного суду.

За інформацією TransparencyInternational, серед фіналістів — 7 правників зі "списку 55 негідних", раніше опублікованого громадськими організаціями, це судді Інна Білоус, Андрій Біцюк, Володимир Воронько, Віктор Маслов, Оксана Олійник та Валерія Чорна, адвокат Сергій Мойсак.

Нагадаємо, у межах судової реформи в країні формуються нові суди: Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд та Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Вища кваліфікаційна комісія суддів України 2 серпня 2018 року оголосила другий конкурс на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. 

Прослухати повну версію. 

Фото — pexels.com

Маселко: крім 7 сумнівних суддів до Антикорупційного суду, інша частина є "сірими конячками"

Новини по темі