Кандидат політичних наук Петро Олещук та політолог Ярослав Макітра в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" прокоментували, чому кандидати на пост президента України не поспішають реєструватися.
Ведучий:
Роман Коляда
"Поки що офіційно переважна кількість кандидатів, які на щось реально претендуватимуть в контексті президентських виборів, не реєструвалися. Здебільшого кандидати вичікують, аби не потрапити в інформаційний вакуум, пов'язаний з новорічними святами. Я думаю, що до кінця цього місяця ми ще побачимо цікаві моменти. Всі кандидати подадуться, але у них є проблема, як не перекрити один одному інформаційні приводи", — зазначив Петро Олещук.
Ярослав Макітра наголосив, що зараз основні кандидати визначаються з стратегією, визначаються з союзниками, це впливає на подальший формат висунення.
"Оскільки країна перебуває у стані війни, більшість кандидатів використовують таку риторику гри на соціальних негараздах, і на цьому тлі робити якісь яскраві акції та висловлення. Таким чином, можна нашкодити собі, тому це дуже небезпечно. Крім того, зараз основні кандидати визначаються з стратегією, ведуть кулуарні переговори з тими, хто будуть їхніми союзниками, а хто — ні, це впливає на подальший формат висунення", — сказав він.
"Той фактор, що є дуже невеликі розриви між потенційними кандидатами також зумовлює пошуки союзників у другому турі", — додав політолог.
"Якщо зараз відкривати відразу всі козирі та намагатись йти у різку боротьбу, можна повторити ситуації, коли у другому турі кандидати недобирали голоси своїх потенційних виборців, тому що у першому турі занадто критикували своїх опонентів", — пояснив Макітра.
Нагадаємо, 31 грудня минулого року в Україні стартувала президентська передвиборча кампанія. Станом на 14 січня до Центральної виборчої комісії подали документи 11 осіб, які претендують на пост президента України, з них п’ятеро вже є зареєстрованими.
Прослухати повну версію розмови.
На фото: Ярослав Макітра та Петро Олещук