Мобільний додаток

Тарас Ратушний: "Наркозбут в Україні відчуває себе найбільш безкарно"

7.08.2018 р., 09:55

Насправді наркозбут відчуває себе в Україні найбільш безкарно та комфортно. Якщо за збут наркотиків у 2013 році засуджено 3363 людини, то з кожним роком ця цифра падає більше ніж вдвічі.

Про декриміналізацію зберігання наркотиків і легалізацію так званих "легких": чи можливе це в Україні розмірковував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" прес-аташе конопляного Маршу Свободи за реформи державної політики щодо наркотиків  Тарас  Ратушний.

 

Тарас  Ратушний: Я поставив би легалізацію за рамки цієї дискусії, бо люди, які це питання обговорюють, не можуть визначитися, що насправді таке легалізація. На пострадянському просторі прийнято вважати - це відмінити будь-яку відповідальність за незаконний оббіг, і навіть посилаємося на досвід інших країни. Хоча насправді уряди цих країн цього ніколи не робили. Легалізація - це встановлення законного обігу на противагу незаконному, за який зберігається відповідальність. Так за незначні правопорушення відповідальність може зменшуватися, або взагалі відмінятися. Тоді як  пріоритетним напрямком державної політики залишається боротьба із незаконним обіг та організованою злочинністю і збутом наркотиків. Це виписано в державній стратегії. Але цей пріоритет не досягається. Насправді наркозбут відчуває себе в Україні найбільш безкарно та комфортно. Якщо за збут наркотиків у 2013 році засуджено було 3363 людини, то з кожним роком ця цифра падає більше ніж вдвічі. Так у 2016 році у нас було 721 кримінальна справа за збут наркотиків, а у 2017 році — 562.
 
Досвід якої країни ми можемо взяти собі за модель і за основу.

Тарас  Ратушний: Ми можемо взяти досвід будь-якої країни, але треба розібратися в ситуації, що там насправді відбулося. В жодній країні не відмінили відповідальність за незаконний обіг наркотиків. Там просто на противагу незаконному обігу створили законний.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Тарас Ратушний: "Наркозбут в Україні відчуває себе найбільш безкарно"

Новини по темі