Мобільний додаток

Міномет на військовому полігоні у Рівненській області розірвався через подвійне заряджання (аудіо)

12.07.2018 р., 21:16

Слідчий експеримент підтвердив, що міномет "Молот" на військовому полігоні у Рівненській області розірвався через подвійне заряджання.

Про це сьогодні повідомив заступник міністра оборони Ігор Павловський на засіданні парламентського Комітету з питань нацбезпеки і оборони.

Нагадаємо, що 6 липня під час військових навчань 128-ї бригади розірвався міномет "Молот", загинуло троє українських бійців, дев'ятеро - травмовано. За словами заступника Міноборони, усі акти технічного стану перед початком стрільби свідчать, що міномет був у справному стані. Нині міномети передали до Інституту судових експертиз для з'ясування остаточних причин вибуху, сказав Ігор Павловський.

Прослухати

З початку війни на Донбасі відбулося 12 таких інцидентів, коли міномети "Молот" і "Сані" вибухали через позаштатне спрацювання, повідомив начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил Ігор Чепков. За його словами, 8 вибухів відбулися унаслідок подвійного заряджання, ще чотири - внаслідок передчасного спрацювання підривника. Міномети "Молот" українського виробництва надійшли на озброєння Збройних Сил у 2016 році. Їх виготовляють на заводі "Маяк", що входить у структуру "Укроборонпрому". Одними із перших міномети "Молот" почали використовувати військовослужбовці 72-ої окремої механізованої бригади. Заступник командира Олександр Самарський повідомив, що на початку експлуатації фіксували несправність мінометів.

Прослухати

Нині чіткої відповіді, чому сталося подвійне заряджання - з технічних причин чи через недбалість - немає. Розслідування триває. Відкрито кримінальне провадження.

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Міномет на військовому полігоні у Рівненській області розірвався через подвійне заряджання (аудіо)

Новини по темі