Руслан Рябошапка: "Декларації не допоможуть громадянам зробити свідомий вибір"

Руслан Рябошапка: "Декларації не допоможуть громадянам зробити свідомий вибір"

У який спосіб електронні декларації можуть стати ліками від корупції, а не зброєю проти опонентів, як громадянське суспільство може контролювати чиновників і представників вищих ешелонів влади аналізували у програмі Наталі Соколенко "Коло доброчесності" гості студії - голова громадської організації "Декларації під контролем" Олександра Дрік і член НАЗК у 2016 - 2017 роках Руслан Рябошапка.

Руслан Рябошапка: "В нашій країні будь-яку ідею можна дикредитувати і можна перевернути зовсів у протилежний бік, і ми бачимо, що це можна зробити дуже просто і швидко. Мета була не боротьба с корупцією чи посилення доброчесності серед громадськості. Народні обранці скористалися правом законодавчої ініціативи виключно з однією метою - по-перше помститися своєму народу, найбільш активній частині і друге вони скористалися правом законодавчої ініціативи для того, щоб зменшити конкуренцію в політичному середовищі, оскільки з'явилася велика частина людей молодих, які можуть увійти в політику. Власне проти цих людей і були спрямовані норми щодо електронних декларацій.

Представники громадськості вже створили механізми контролю за чиновниками. Декларації не дуже допоможуть громадянам зробити свідомий вибір. Неточність декларації не призводить до того, що кандидат перестає бути кандидатом, немає такої норми в законі. Відповідно до закону, декларація може бути перевірена впродовж 3 років після звільнення з посади. Потрібно змінити склад НАЗК. НАЗК має бути власником системи і Реєстру е-декларацій".


Слухайте програму "Сьогодні. Ввечері" по буднях із 17.40. до 20.00!