В Австрії чимало найманих працівників стають жертвами мобінгу (аудіо)

В Австрії чимало найманих працівників стають жертвами мобінгу (аудіо)

В Австрії майже сімсот тисяч працівників за наймом є жертвами мобінгу на робочому місці.

Про це свідчить соціальне дослідження Палати робітників – головного представника інтересів трудящих. У потерпілих є низка дієвих інструментів, як протистояти такому психологічному насильству.

Розповідає наш кореспондент в Австрії Оксана Діденко:

"В Австрії під робочим мобінгом розуміється регулярний, прямий чи опосередкований пресинг співробітника, створення нестерпних умов для його праці – найчастіше, з метою його звільнення. Проявами "психологічного терору" є поширення неправдивої інформації про працівника, намагання зіпсувати його професійну репутацію, надмірна критика його роботи, ігнорування або применшення досягнень, відсутність підтримки у виконанні завдань тощо. До мобінгу вдаються як колеги, так і керівництво.

Австрійський закон "Про захист працівників за наймом" зобов’язує роботодавця забезпечити на підприємстві здоровий емоційно-психологічний клімат. Сюди належить і захист від морального насильства, пояснила Українському радіо юрист, екс-консультант з  трудового права Палати робітників Австрії Олена Холожай. За її словами, головне для потерпілого – не боятися оприлюднити те, що сталося.

Як розповіла фахівець, суд майже завжди ухвалює рішення на користь жертви мобінгу. Однак найчастіше сторонам вдається порозумітися ще до звернення до Феміди. Безплатну інформаційну та юридичну допомогу потерпілим від психологічного пресингу надають профспілки і громадські організації".

З Відня, Оксана Діденко, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!