Мобільний додаток

У Чехії другий день обирають президента

13.01.2018 р., 12:02

Згідно з результатами опитувань, головними претендентами на пост глави держави є чинний президент Мілош Земан та професор хімії Іржі Драгош.

Про це повідомляє УНІАН.

Другий день виборів президента розпочався в Чехії. 13 січня виборчі дільниці відкрилися о 08:00 за місцевим часом і працюватимуть до 14:00, після чого розпочнеться підрахунок голосів.

За даними місцевих ЗМІ, напередодні - в перший день виборів - на виборчі дільниці прийшли приблизно 40 відсотків з близько 8,4 мільйона громадян країни, котрі мають право голосу. Громадяни Чехії мають вибрати президента з дев'яти кандидатів. Згідно з результатами опитувань, головними претендентами на пост глави держави є чинний президент Мілош Земан та професор хімії Іржі Драгош.

73-річний Земан відомий, зокрема, своїми відверто антимусульманськими поглядами. Він неодноразово наголошував, що мусульмани не зможуть інтегруватися в європейські країни. Земан також не раз висловлювався за скасування санкцій Євросоюзу проти Росії.

У свою чергу, Драгош натомість виступає за поглиблення співпраці з ЄС і за збереження санкцій проти РФ. Він наполягає на тому, що Прага має відігравати активнішу роль в ЄС та підтримує перехід Чехії на євро.

Якщо жоден з кандидатів не отримає абсолютну більшість голосів, то 26 і 27 січня відбудеться другий тур голосування. Вже зараз оглядачі та політологи не виключають саме такого сценарію подій.

Новини по темі