Промінь рекомендує: Галина Куришко з треком "Зозуленько (за участі Petro Berestenko)

Промінь рекомендує: Галина Куришко з треком "Зозуленько (за участі Petro Berestenko)

Галина Куришко – етно-співачка і фольклористка, відома участю в шоу "Голос країни", де в команді Олега Винника дійшла до півфіналу. Родом вона з міста Сарни, що на Рівненщині. На противагу більшості артистам, яких ми представляємо в проєкті "Промінь рекомендує", дівчина не мріяла стали співачкою з самого дитинства. Але спадковість далася взнаки.

Вся її родина з маминої та татової сторін була дуже співочою. Проте визначну роль в житті Галі зіграла її бабуся – відома фольклористка з Полісся Ганна Куришко. Тож любов до рідної культури дівчина перейняла від неї: заслуховувалась, коли Ганна Петрівна розповідала про красу рідного краю, співала обрядові та ліричні пісні, балади. 

Після школи дівчина вирішила поступати в Рівненський державний гуманітарний університет на соціального психолога. Проте зірки склалися так, що зрештою опинилась на кафедрі музичного фольклору. Тепер вона говорить, що сама доля привела її туди. Тож у віці 21 року Галя почала будувати кар’єру фольклористки.

Після Університету вона стала солісткою Рівненської обласної філармонії. Керувала сарненським міським будинком культури, працювала з дитячим фольклорним ансамблем "Веретенце", брала активну участь у багатьох регіональних і всеукраїнських концертах, заходах і конкурсах.

В 2021 році в її житті стався "Голос ікраїни", на який вона прийшла з чіткою місією: "популяризувати український фольклор, показати стиль нашої країни". "Я вважаю, що багато країн світу можуть позаздрити нашому фольклору, традиціям та звичаям. Українці мають бути щасливі, що наша культура настільки багата. Ми маємо усвідомити свою самобутність в Європі та ставити себе на високий рівень", – впевнена Галина Куришко. 

Після завершення шоу в тому ж 2021 році співачка випустила дебютний альбом – "Ой зійдися, родино", куда увійшли як власні пісні, так і обробки народних. В 2023 вийшла друга платівка "Ой ти, соловейку".

В бесіді з ведучими Анною Заклецькою та Денисом Денисенком Галина розповіла про спадок бабусі і витівку долі, яка визначила її шлях у житті.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Фото надане артисткою

Автентика – це найбільша цінність, ми не маємо загубити її

Ти хотіла займатись соціальною психологією – а опинилась в світі мистецтва і стала співачкою. Чи легко було для тебе змінити вектор?

Я вважаю, що в житті все стається так, як має бути. Тому я не опиралась. Вважаю, що це доля. Навіть якщо ти спочатку трішки не туди пішов, Господь тебе поверне на ту стежку, яка для тебе визначена. Я вважаю, що в моєму випадку все сталося так, як і мало бути. І я щаслива. 

Ти – онука відомої фольклористки і збирачки народних пісень Полісся. Як ти ставишся до того, що говорячи про тебе, люди постійно згадують її? Ти пишаєшся цим – чи навпаки, не хотіла би перебувати в її тіні?

Ні, звичайно, мені це приємно! Бабуся була берегинею фольклорної пісні. І мені насправді пощастило народитись в такій родині. Моя бабуся співала, і батьки також. В дитинстві це сприймалось як належне і не цінувалось особливо. Але вже в старшому віці прийшло величезне усвідомлення, який це подарунок долі. І коли бабусі не стало, в мене був шок – наче ось її не стало, і це все зникне. Мабуть, з того часу я і почала до цього так сумлінно ставитись, і більше співати автентичні пісні. 

Автентика – мабуть, це найбільша цінність, тому що у вирі всіх сучасних тенденцій і подій зараз багато виконаців, які використовують в своїй музиці етномотиви. Але все ж таки ми не маємо загубити автентику, пам’ятати її. А я її дуже добре пам’ятаю – тому що зростала в такій атмосфері. Тому я дуже пишаюсь, що мою бабусю згадують. І навіть на концертах я завжди бабусю згадую. Говорю, де були записані ті чи інші пісні, від кого. 

Для своїх пісень ти використовуєш фольклор саме рідного Полісся чи також матеріали з фольклорних експедицій до інших регіонів? Чи є в тебе якісь улюблені перли?

В основному мій репертуар – це бабусині пісні, поліська манера співу. Але пісні є і волинські. Коли я вивчаю якусь пісню, то я слухаю бабусин спів і якісь особливості виконання намагаюсь відтворити правильно. Також на Поліссі є дві інші яскраві виконавиці – Домініка Чекун і Уляна Кот. В мене також є пісні з їх репертуару. 

Щодо моїх улюблених – важко так одразу сказати. Мабуть, це буде перша пісня, якої моя бабуся колись навчилась від своєї бабусі Наталки (бо вона в ранньому віці втратила батьків, і її виховувала бабуся). І от, власне, моя бабуся перейняла пісенний репертуар від своєї бабусі. В нас якось йде через покоління (сміється). І перша пісня, якої вона навчилась – це "Вийду я, вийду". 

А можеш зараз заспівати шматочок?

Можу заспівати! (співає)

Дякуємо тобі, твоїй бабусі, прабабусі і всій родині за ці скарби. Дякуємо за творчість! Сьогодні ми презентуємо трек "Зозуленько". Що ми маємо про неї знати? 

Це авторська пісня. Створена вона була дуже просто і дуже швидко. В мене є хороший знайомий Петро Берестенко, який мені надіслав демку з музикою. І за хвилин 15 мені якась асоціація прийшла з пташкою – зозулею. І дуже швидко написалися слова. 

Взагалі, зозуля – це символ кохання. Про цю пташку колись говорили, що вона виступає посередником між закоханими і доносить їхні голоси одне одному. Власне, сама ця пісня про кохання, розлуку. Знову ж таки – вона авторська, але черпає етнічні мотиви і гармонію.

Слухати трек "Зозуленько (за участі Petro Berestenko) Галини Куришко, як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.

Останні новини
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff  представив сингл "Діаманти"
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Новини по темі
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Промінь рекомендує: badactress із треком "татова донька"
Промінь рекомендує: наташа з треком "Поруч"
Промінь рекомендує: "Хто така Ана?" з треком "Потвора"
Як люди показують свою любов: Структура Щастя випустила мініальбом "Що спільного між вороном і кроликом"