Промінь рекомендує: Rodniy з треком "Океан"

Промінь рекомендує: Rodniy з треком "Океан"

Музиканти Rodniy пишуть про себе дуже скромно: "Ми молодий гурт з міста Краматорськ, Донецької області. Скоро ви почуєте наші нові пісні". Власне, це майже все, що на сьогодні можна знайти про них в інтернеті. 

Вперше назва Rodniy потрапила на шпальти української музичної преси в 2020 році через конкурс каверів на треки Latexfauna. Для нього музиканти переспівали пісню "Арктика" і посіли 3-тє місце. Ми говоримо "музиканти", тому що склад проєкту є мінливим. Єдиною сталою одиницею залишається Микола Липовий, який і придумав назву Rodniy. Він займається музикою зі школи, і україномовний контент пише також із шкільних років. Окрім музики, займається також озвучкою реклами. 

Перший оприлюднений Rodniy власний трек "В середині" вийшов наприкінці 2023 року. Слідом за ним музиканти видали пісню "Відео", а тепер і трек "Океан", з яким і потрапили до "Промінь рекомендує". Денис Денисенко і Анна Заклецька скористались нагодою, щоб зателефонувати Миколі і розпитати про таємничий і лаконічний Rodniy детальніше. 

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Фото надане артистом

Ви маєте пам’ятати, що ніколи не треба здаватись – навіть коли тонеш

Насамперед давай розберемся із назвою. "Родний" з наголосом на перший склад – це ж діалектизм? Звідки він?

Моя бабуся колись жила на кордоні з Білоруссю – і це пішло звідти. Там розмовляють одразу українською, білоруською і російською. І там використовують це слово. Це ближче до білоруської. Згадайте – у BRUTTO є пісня "Родны край", яку Сергій Міхалок виконує білоруською. 

Таке враження, що поряд з тобою ще хтось є – це Євген нас слухає? Твій співавтор? (Євген Карпенко вказаний в кредітсах трека "Океан" на Youtube, - прим. ред.)

Ні, це Єгор – він також працює над нашою музикою на студії Elevate Music. Можна сказати, що Rodniy – це мій проєкт, над яким ми працюємо з друзями-однодумцями.

Ти родом з Краматорська. Ти залишаєшся там чи з початком повномасштабного вторгнення перебазувався у більш безпечне місце?

Ми вже всі виїхали звідти. Там неможливо залишатись. Ми перебазувались, створили благодійний фонд і працюємо на перемогу. Багато наших родичів на війні. Із перших вуст знаємо, що там відбувається.

А з чого починався Rodniy?

Це просто нікнейм, яким я підписувався, щоб робити музику. Єгор і Євген – це хлопці, які створили лейбл Elevate Music, де ми успішно робимо музику для всіх бажаючих і для себе. А я сам просто робив музику і не випускав її – для себе. Просто експериментував. І "Arktika" теж була експериментом. 

До речі, кліп на той кавер ми знімали в селищі Райгородок на крейдяному териконі. Це відома місцина в Донецькій області. Прямо на верхівці терикона цей відос знімали.

А ми дивились і думали: чи то сіль, чи то крейда! Тепер все зрозуміло! Але давай повернемось до пісні, яку ми презентуємо сьогодні в ефірі. Що ми маємо знати про "Океан"?

Ви маєте знати і пам’ятати, що ніколи не треба здаватись – навіть коли тонеш.

Дуже лаконічно, але в цих словах відчувається напруга і дуже потужна позиція. Насамкінець традиційно хочемо попросити тебе звернутись до наших слухачів із тим, що в тебе зараз на серці.

На серці в мене зараз одне: Слава Україні!

Героям слава!

Слухати трек "Океан" Rodniy, як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.