Промінь Рекомендує: CKAYA з піснею "Кращий день, ніж вчора"

Промінь Рекомендує: CKAYA з піснею "Кращий день, ніж вчора"

Переживайте вашу втому і боріться з нею. Все, що відбувається – тимчасове. І завжди все буде краще


 

0:00 0:00
10
1x

Фото надане артистом

Під ніком CKAYA ховається виконавець і автор пісень із Харкова по імені Максим. Раніше він писав музику для інших виконавців, та з часом вирішив почати сольну кар’єру. Наразі в дискографії артиста налічується одинадцять синглів та два музичних кліпи. Його музика охоплює широкий спектр жанрів, включаючи поп, рок та хіп-хоп, що дозволяє йому експериментувати та виражати свою творчість у різних напрямках.

З березня 2022 року CKAYA проживає у Львові. За час повномасштабного вторгнення росії встиг дати низку благодійних концертів на підтримку ЗСУ та ВПО.

Про аматорство в музиці, вихід на сольну орбіту, важкі сенси і світло в кінці тунеля Максим розказав Анні Заклецькій і Денису Денисенку в ефірі програми "Ранок Про" на Радіо Промінь. 

Максиме, у нас доволі часто виникає проблема з вимовою псевдонімів молодих артистів, тому що тільки автор знає, кирилицею чи латиницею пишуться – і відповідно – вимовляються деякі букви. Наприклад, твій нік читається як "Скайя"? 

Так, вірно! 

А було що читали невірно?

Та звісно, я був і Кайєю! (сміється). І це зрозуміло чому: в англійській граматиці саме так правильно. Але є нюанс: в моєму ніку українська, а не англійська "с". Ну, знаєте, як раніше були приколи на кшталт заміни літери "А" на "4" (сміється).

Сподіваємось, що твій вихід на міжнародний ринок буде стрімким і успішним – і ніхто не буде плутатись, як вимовляти твоє ім’я. Слухай, ти не тільки виконавець, але й автор пісень і продюсер. І починав з того, що писав пісні для інших артистів. Що тебе спонукало до того, щоб зайнятись сольною кар’єрою?  

Якщо уточнити, то я писав інструментал. Я дуже давно захоплююсь музикою і мені дуже цікаво, як вона робиться. Коли я до цього прийшов, я почав писати всім знайомим і незнайомим людям, щоб максимально зануритись у музику. 

А в тебе є музична освіта?

Ні, я самоучка.

Обожнюєм таких людей! Ви доводите всім, що все можливо, коли є хист і бажання. Багато самоучок творять, пишуть фантастичну музику і прекрасні пісні. Як вами не захоплюватись? 

Ми чули, що сольною кар’єрою ти зайнявся в 2022 році – майже з початку повномасштабного вторгнення. І на сьогодні в тебе вже 11 синглів – правильно порахували?

Я не пам’ятаю, скільки в мене синглів, якщо чесно, – не дуже за цим слідкую. Десь від 9 до 12-ти приблизно. Просто пишу пісні, стараюсь випускати щось кожний місяць, кожні пару місяців. А першу пісню – так, написав у 2022 році. Це була "Мила моя". Я переїхав тоді у Львів, і ми із запорізькими музикантами зробили тоді таку класну колабу.

Сьогодні ми будемо слухати твою нову пісню "Кращий день, ніж вчора". Розкажи про неї, будь ласка, трохи більше. 

Це досить важка за сенсами пісня. Вона про особисті проблеми людини. Кожен – байдуже, хто він є – може переживати важкі часи. В кожного бувають проблеми – психологічні, моральні тощо. Може накривати банальна втома. І ось пісня про те, як людина намагається з цим впоратись – але не завжди виходить. 

Можеш наостанок звернутися до слухачів із тим, що в тебе зараз на серці?

Бажаю вам пережити всі ваші втоми і боротись з ними. Все, що відбувається – воно тимчасове. І завжди все буде краще. Будьте здоровими, будьте щасливими – і мирного неба вам над головою!
 

Слухати трек CKAYA "Кращий день, ніж вчора", як і багато інших прем’єр, можна в плей-листі "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.