beshket: "Творчість – це залежність, яку не можу відкинути"

beshket: "Творчість – це залежність, яку не можу відкинути"

Реп-виконавець beshket лише починає творчу карʼєру, але має амбітну ціль – зробити внесок у розвиток обраного жанру. Розповідаючи історії про особисті емоції та почуття, музикант понад усе прагне бути почутим.

В ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь beshket презентував пісню "Спогади" та поговорив з ведучою Ксенією Івась про улюблену музику, цінність обміну думками з іншими реперами та плани на майбутнє. 


 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Лілія Лилик, Радіо Промінь

Треба відпустити спогади й жити далі, але на їх основі будувати себе теперішнього. 

beshket, розкажи, будь ласка, що тебе наштовхнуло на створення пісні "Спогади"? 

Історія "Спогадів" нетипова як для мого треку, тому що він створювався протягом кількох років. Приспів я почав писати у 2022-му, минулого року у мене з'явилася ідея куплета. Нещодавно я його доробив – і створив пісню. "Спогади" тим і цінні для мене, що протягом написання цієї пісні я пережив кілька різних етапів і відтворив їх у треці. Загалом він про те, що інколи ми надто переймаємося спогадами, які нас гризуть. Тому треба просто відпустити їх і жити далі, але на основі спогадів будувати себе теперішнього. У пісні є рядок: "Вчора це були проблеми, сьогодні – спогади". На його основі базується вся пісня. 

Що нещодавно було твоєю проблемою, а стало спогадом? 

Гадаю, якісь дрібниці. Можливо, щось на роботі не встиг зробити, якийсь трек не випустив вчасно… Це мене може бентежити, але з плином часу я розумію, що це просто досвід, який отримав, перетворив на якусь енергію, щоб рухатися далі.  

Ти робиш все самостійно від текстів до музики й бітів, чи з кимось співпрацюєш?

Я співпрацюю найбільше в плані бітів. Певне розуміння того, як створюється музика, у мене є, можу накидати звучання в програмі на комп'ютері. А щодо бітів, то маю друзів, які ними займаються. Ми колаборуємо і робимо спільне бачення треку.

Хто займається зведенням твоїх пісень? 

Більшість пісень зводив Михайло Гайдай, також у нашому творчому об'єднанні є Фреш, він зводив треки з Вохою і "Вікна". Над майбутніми треками також, мабуть, вони будуть працювати. 

На пісню "Спогади" вийшло лірик-відео. Розкажи, з ким ти його створював і яка у відео "фішечка"? 

Сама ідея лірик-відео з'явилося від обкладинки. Я їх малюю сам і хочу в них окремо передати якесь бачення пісні. Ідея обкладинки до треку полягала в тому, що спогади – це істота, яка нависає над нами. От я сиджу собі на зупинці, а вона підглядає за тим, що я роблю. Мені хотілося зняти відео саме з таким змістом. Я знайшов у Львові дуже круту зупинку, яка ідеально підійшла для відео. Домовився зі знайомим, який робить 3D-графіку. Він допоміг втілити це створіння у життя. Потім ми з дівчиною пішли на зупинку, назнімали відрізки, передали їх людині, яка робить 3D-графіку, і вже разом вирішували, як це правильно змонтувати. 

Ти переглядав відгуки на пісню, хто тобі що написав, можливо, щось запам'яталося?

Мені дуже подобається, коли люди пишуть, що пісня надихає їх щось робити, коли пишуть, що слухали трек кілька разів і надихнулися не зупинятися, жити далі. Це ті відгуки, які мене мотивують. Робитиму музику, поки вони існуватимуть.

Музика для мене – невіддільна частина життя.

Beshket, ти перебуваєш на старті музичної кар'єри, тому хочеться познайомити слухачів з тобою ближче. Що про тебе розповісти людям, щоб вони тебе полюбили?

Слухайте мою музику і любіть мене за неї. Якщо розповісти трошки більше, то я сам з міста Володимир. Музикою почав займатися ще раніше. У нас є творче об'єднання, куди входять також Рома Майк, Воха, Фреш. З ними вже багато років разом створюємо реп, слухаємо біти, обговорюємо майбутнє бачення нашої музики. Наприклад, на наступному моєму треці ви зможете їх також почути. Мій музичний шлях почався з того, ми разом з хлопцями просто збиралися у когось дома, слухали біти, писали тексти, розмовляли про те, як правильно написати риму, схему побудувати, додати звучання. Ми постійно поширювали якихось музичних виконавців, які нам подобалися, і це розвивало кожного особисто. Для мене наше спілкування було дуже важливим, тому що я можу сам вдома сидіти й слухати біти, щось писати, але коли це поширюю, маю з ким обговорити, тоді відбувається ще більший розвиток. З часом почав писати треки, випускати їх. В майбутньому буде ще більше колаборації та сольних проєктів.

Твоє справжнє ім'я Микола Шинкарчук, ти навчався в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, я навіть натрапляла на твою статтю, яку ти писав для інтернет-видання. Тобто ти ще й в прозі працюєш, не тільки римуєш? 

Так, я навчався і паралельно займався музикою.

Чим ти заробляєш на життя?

Працюю в IT-компанії менеджером з імплементації. Заробляю кошти, щоб розвивати свою творчість, бо музика для мене – невіддільна частина життя. Не уявляю себе без неї. Тому, де б я не навчався, не працював, завжди знаходжу час та енергію на те, щоб паралельно створювати музику.

Чи вдається тобі заробляти музикою на стрімінгах?

Мені вдається заробляти певну суму, яка покриває частину витрат на створення музики. Проте, поки що, не так багато, не на всі 100%. Хочеться, щоб музика звучала якісно, інколи на це потрібно потратитись.

Чи справді beshket є бешкетом? Значення цього слова передбачає щось несерйозне, грайливе. Але, якщо послухати увесь матеріал, який ти створив, то виходить, що він про самокопання, лють, злість. Ти взагалі дуже серйозний. Коли-небудь розслабляєшся?

Звісно, розслабляюся. Наприклад, в майбутньому почуєте й інші емоції в треках. Але загалом beshket – більше про те, що відбувається всередині тебе, коли разом поєднується багато емоцій, про постійний рух, хаос. Beshket – проєкт, через який намагаюся показати це все. Тобто він не означає, що потрібно бути якимось скаженим, чи все ламати на своєму шляху. Він про те, що, коли хочу щось проговорити, викласти у пісні, то я це зроблю так, як мені подобається. За потреби шукатиму нові види експериментів, звучання, щоб донести думки, які хаотично бігають в голові.

Звідки взагалі взявся нікнейм beshket?

Те, що відбувається у мене всередині, я хотів виразити якимсь  українським словом. 

Фото: Пресслужба beshket 

beshket – це репер про самовираження

Вже є українські репери, які відбулися. Наприклад, розумний, але часом матюкливий OTOY, Рома Майк – ніби лірик, ніби цинік, нестор – нуарний, таємничий. Який репер Beshket?

Не маю ще точного визначення. beshket – це репер про себе. Розповідаю історії, які сидять в моїй голові. Думаю, beshket – це репер про самовираження. Можливо, випущу мініальбом, тоді буде більше розуміння, який я виконавець. 

У піснях ти здебільшого пишеш про себе чи від ліричного героя? 

Так, я пишу про себе. Якщо десь відступаю, то тоді йдеться про якісь загальні речі. Немає героя, це все власні думки. 

Чи є в тебе питання, які ти собі поставив, але ще їх не вирішив?

Я б говорив не про питання, а про плани, яких поки не досяг. Хочу іще більше розповісти у своїх треках. Тому буду потрошки випускати нові роботи, зроблю мініальбом, потім плануватиму концерти, більший альбом. Буду розвиватися й розвиватися, пробувати нові піджанри хіп-хопу.

Ти свою творчість називаєш веселою залежністю. Але де ж в ній те весело, коли пісня "Лють" своїм змістом викликає сльози, після "Не втомився" хочеться обіймів і теж плакати. Де ти бешкетуєш?

Так, творчість – це залежність, яку ти не можеш відкинути, тому що хочеться більше і більше писати. Випускаю трек – і я радий від того, що він вийшов. Але відразу хочу братися за щось нове й далі розповідати. Дійсно, у більшості випадків йдеться не про веселі історії, але мені весело від того, що ця творча залежність не може мене покинути. І я не проти. Хочу бути залежним від такого виду музики й далі його робити.

На що ти замахуєшся в репі? Можливо, тобі хотілося б спробувати себе в інших жанрах?

Поки замахуюся на реп. Хочу залишити такий спадок в цій музиці, щоб зі словом "реп" асоціювалось ім'я beshket, залишити достойний бекграунд у жанрі для наступних поколінь. Хочу робити якісну музику, щоб вона могла конкурувати з тими артистами, якими надихаюся. 

Ким ти надихаєшся?

Це переважно західні артисти. Наприклад, J. Cole, Кендрік Ламар, Мак Міллер. 

Як ти далі будеш рухатися? Чого чекати від beshket? 

Далі готую мініальбом, який вийде в кінці весни. Перед ним ще буде один сингл, створений спільно з Ромою Майком та Вохою.

Пісня буде веселою? Про що вона? 

Це, швидше, історія у вигляді звернення до себе колишнього. Пісня про те, що, можливо, все буде добре.  

 

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.