Не дамо шансів російській брехні.
Чергові маніпуляції російської пропаганди: українці в Німеччині начебто стали найбільшою групою мігрантів, підозрюваних у злочинах.
Росія продовжує інформаційні атаки проти України, використовуючи реальні суспільні проблеми для створення та поширення фейків. Новою тактикою ворога стали листи електронною поштою, які приходять начебто від міжнародної організації Freedom House. Ці листи отримали українські журналісти, військові, знайомі та рідні військовозобов'язаних.
Менеджер паролів — допоможе організувати паролі та захистити їх від можливих зламів. Як працює менеджер паролів, чи є він необхідним засобом кібергігієни для сучасного користувача в інтернеті, і чи безпечно це?
Черговий фейк: буцімто волонтери на Львівщині розігрують музейні експонати, щоб зібрати кошти для Збройних сил України. Пропагандисти поширили скриншот збору коштів, доповнивши його вигаданими "фактами", аби підірвати довіру до волонтерського руху в Україні.
Фейк про "репресії влади" проти 12 тисяч громадян через контакти родичів-росіян у телефонній книзі чи пошукові запити російською мовою в інтернеті. На яку аудиторію російські пропагандисти поширюють цей фейк і які цілі переслідують?
Російська служба зовнішньої розвідки оприлюднила чергову дезінформацію, мовляв Держдепартамент США планує провести вибори в Україні, аби усунути Володимира Зеленського від влади.
Фейки про "нову грошову допомогу" для українців заполонили інтернет-простір. Публікації на кшталт "Офіційна одноразова виплата українцям від Дії" чи "Грошова допомога від держави" спонукають людей переходити за підозрілими посиланнями та залишати свої конфіденційні дані. Чому такі оголошення стають дедалі частішими під час війни та як не стати жертвою шахраїв?
Після пандемії та повномасштабного вторгнення в Україну російський ринок езотерики переживає справжній бум. Люди все частіше звертаються до "ясновидців" і "екстрасенсів", шукаючи відповіді на складні питання. Проте за цією тенденцією стоїть ще одна, небезпечніша сила — кремлівська пропаганда, яка використовує містичні "пророцтва" для поширення дезінформації та маніпуляцій.
Російська пропаганда використовує комп’ютерні ігри для просування своїх пропагандистських наративів. У сучасних інтернет-іграх можна зустріти виправдання агресії проти України та культивування імперського світогляду.
Фейк – у додатку "Дія" користувачам пропонують українізувати прізвища з російським корінням. Насправді в "Дії" немає послуги зміни прізвищ для фізичних осіб. Такі фейки можуть спричиняти недовіру до державних сервісів і створювати додатковий ґрунт для маніпуляцій.