Про життя регіонів України, про проблеми, які найбільше турбують міста, містечка, громади або села, про те, як місцева влада та громадськість, представники бізнесу або певної галузі, намагаються знайти можливості розв’язання проблеми. У програмі проаналізовані шляхи подолання викликів і варіанти рішень. Слухачі отримають ґрунтовну інформацію про життя свого або іншого регіону, а також про потреби людей, які проживають у сусідній області або за сотні кілометрів, дізнаються, що те, що турбує їх, часто непокоїть і їхніх сусідів і на прикладі успішного досвіду інших можуть знайти рішення викликів для їхнього регіону.
Прикарпатське місто Калуш – серед лідерів в Україні за кількістю зареєстрованих у ньому індустріальних парків. Тут їх три: два – приватної власності, один – комунальної. Журналісти регіональної редакції Українського Радіо в Івано-Франківську дізнавалися, чи працюють зараз ці парки, які підприємства розмістили там виробничі потужності, чи є серед них релоковані, який зиск від роботи індустріальних парків має громада.
Понад два роки у Хмельницькому успішно діє проєкт "Вільна мама". Ця ініціатива пропонує жінкам-вимушеним переселенкам унікальну послугу: — У цей час батьки спокійно можуть займатися важливими справами — пройти навчання, відвідати лікаря, оформити документи або вирішити інші нагальні питання. Усі послуги безкоштовні. Проєкт ініціювала громадська організація "Жіночий хаб". Докладніше про послугу "Вільна мама" розповідає журналістка Хмельницької регіональної редакції УР Людмила Коваль.
Демократичне суспільство залежить від кожного з нас. Спогади луганця, учасника Революції Гідності та військовослужбовця ЗСУ, правозахисника Костянтина Рєуцького записала журналістка Українського Радіо Вікторія Марченко.
На Івано-Франківщину після повномасштабного вторгнення переїхало 20 дитячих будинків сімейного типу. Як родини адаптувалися після переїзду та чи допомогли їм з житлом?
Як змінилось життя незрячих УТОСу під час війни на Львівщині — голова правління Львівської обласної організації УТОС Любов Кукуруза.
Живучи за кордоном, вони не перестали бути українцями. У тяжкі для батьківщини часи вони з Україною не лише серцем, а й потужною допомогою. Три історії волонтерів із Бельгії, Канади і США, коріння яких з Тернопільщини, підготувала журналістка Тернопільської філії Українського радіо Наталка Колтун.
У Вінниці розпочав роботу притулок нічного перебування "Безпечний простір" для вразливих верств населення. Заклад створено для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, та забезпечує можливість переночувати, скористатися санвузлами й душовими.
Історія переселенця Андрія Роженка з прифронтової Костянтинівки Донецької області, який релакував свій транспортний бізнес на Черкащину та розв'язав транспортну проблему в одній з громад, де зараз мешкає.
З листопада усі учні початкових класів Черкащини харчуються безоплатно. Після того, як у жовтні Кабінет Міністрів виділив субвенцію на харчування початкових класів, Черкаська область отримала 87,7 мільйона гривень. Ці кошти вже розподілені між громадами. Що змінилося в процесі харчування школярів області, — дізнавалася журналістка черкаської регіональної редакції Українського Радіо Альона Ніколенко.
Із моменту оголошення обов’язкової евакуації із Глухова на Сумщині минуло два місяці. Станом на перше листопада виїхала третина населення – дванадцять із половиною тисяч жителів. Із них – понад три тисячі дітей. Як проходить евакуація, яку допомогу надають мешканцям та чому люди не виїжджають і на що сподіваються розповідає журналістка сумської регіональної редакції Українського Радіо Валентина Москвіна.