Приз Маруліч

На сонячному острові Гвар (Хорватія) щороку навесні проходить фестиваль радіопостановок, коротких радіоформ та документальних радіопрограм "Приз Маруліч", організатором якого є відділ драми Хорватського Радіо спільно з ЄМС. Девіз фестивалю – „Перечитані давні тексти”, що головним чином стосуються літератури, незалежно від жанру чи форми, поезії чи прози (поеми, епоси, драми, новели та ін.), іншими словами - всіх літературних творів, що складають спадщину і були написані до 1921 року.

2007 р.  Українське радіо  на конкурс представила радіопостановку про життя видатного українського письменника Івана Франка "Таїна буття", яку підготувала Світлана Ґудзь-Войтенко.

2008 року у конкурсі взяла участь  програма "Лови мене, світе" Галини Бабій, основою якої став уявний діалог філософа Григорія Сковороди і композитора О.Щетинського через віки, який переріс у довершений хоровий твір "Узнай себе" на слова видатного українського мислителя.

У 2011 році УР представляли дві радіопостановки "Усмішка венеціанського лева" (автор Н.Коломієць, редактор С.Гудзь-Войтенко) та "Анна Ярославна, або Анна Регіна" (редактори Н.Коломієць та С.Гудзь-Войтенко), яка і пройшла до фінальної частини радіофестивалю.

2012 р. радіовистава Герберта Веллса "Невидимець", підготовлена тією ж творчою командою: Наталею Коломієць та Світланою Гудзь-Войтенко, успішно пройшла відбірковий тур конкурсу та була представлена у категорії "Драма". Творці радіоверсії відомого роману зробили акцент на психологічному аспекті  "Невидимця": В центрі уваги постає трагічна доля талановитого вченого, його моральна відповідальність за свій винахід, самотність та  жорстокі переслідування.

Цього року Українське радіо представить на конкурс програму Ольги Іванової та Володимира Носкова "Відлуння обірваних струн. Стежки українського кобзарства".  Молодий тотально незрячий радіожурналіст, який використовує сучасні засоби комунікації, хоче зрозуміти як жили й творили  незрячі співці  та музиканти минулого – кобзарі. За допомогою зрячої колеги він вирушає в єдиний у світі музей кобзарства, розпитує дослідників кобзарства й спілкується з сучасними кобзарями. Це допомагає обом журналістам збагнути унікальність цього явища – українського кобзарства, а також драматичні сторінки його історії.

http://www.hrt.hr/prixmarulic/index.php