Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Про роботу нашого ППО, зокрема, в контексті масованого ракетного обстрілу. Роль F-16. Гість — Костянтин Криволап, аналітик, авіаційний експерт.
Чи вистояла наша енергосистема. Які наслідки цієї атаки можуть вплинути на проходження зими. Чому запровадили стабілізаційній відключення. Як довго вони можуть тривати. Гість: Олексій Оржель, голова Київського офісу Секретаріату Енергетичного співтовариства, колишній міністр енергетики та захисту довкілля України.
Správy v slovenskom jazyku
Саміт лідерів країн G20. У Бразилії розпочинається саміт лідерів країн G20. Україна буде на порядку денному заходу. На яку підтримку може розраховувати Україна. Мирні інціативи світових лідерів і удари далекобійною зброєю. Від кого є дозволи. Гість: Петро Олещук, доктор політичних наук.
Російські удари перед початком зими знову актуалізують питання щодо виживання у містах у випадку відсутності електроенергії, води та опалення. Наскільки українські міста готові, аби цього не сталося і що потрібно знати, якщо це таки станеться. Гість: Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста".
Навіны па-беларуску
Найбільша ракетна атака з 26 серпня, в чому особливості? Гість — Олександр Кочетков, політтехнолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Трамп і путін: психотипи політиків. Хто з них має більш диктаторські нахили? Кому поступитись буде складніше? Які аргументи та як на них впливають? Лестощі чи факти мають більшу вагу для Трампа? Які спільні риси у Зеленського та Трампа та чи є вони? Чи зміниться роль Меланії при другому пришесті Трампа? Гість — Дмитро Попов, профайлер, поліграфолог, кандидат психологічних наук.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Росія вивела в Чорне море 6 ракетоносіїв
. В ЗСУ підтвердили інформацію, що група вояків рф заходила у центр Часового Яру на Донеччині, ворога знешкодили наші бійці.
Влучний постріл. Міністр оборони нагородив трьох захисниць, які захистили об’єкт критичної інфраструктури, збивши російську крилату ракету Х-101.
19 січня 2017 року на той час членкиня Наглядової ради Суспільного мовлення Світлана Остапа та Глава офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг отримали від голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка коротке, але таке довгоочікуване СМС-повідомлення. Повідомлення,у яке була вкладена багаторічна праця цілої команди активістів: "Національна суспільна телерадіокомпанія зареєстрована!". Розпочався новий етап в історії українських національних медіа, зокрема і Українського Радіо. Процес створення Суспільного в Україні був довгим і не надто гладким. Його кульмінаційна частина припала на період між 2014 і 2017 роками, але насправді все починалося задовго до цього.
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Вночі у небі над Сумщиною підрозділи ППО збили 10 "Шахедів".
Держбюджет на наступний рік, ухвалений парламентом вчора, передбачає рекордні видатки.
У Росії заявили про масовану атаку БпЛА: ніби то збили 88 дронів.
Пентагон готує новий пакет допомоги Україні, в якому - артилерійські ракетні системи HIMARS і протитанкові боєприпаси Javelin.
Атакамс на далекі відстані: що може змінитися? І чи пов’язане з цим схвалення нової ядерної доктрини росії. Гість — Павло Нарожний, засновник БО Реактивна пошта та військовий експерт.
Внаслідок атаки БпЛА збройних сил росії по Києву сталося падіння уламків в Дніпровському районі міста.
Дрони атакували завод у Бєлгородській області рф, який серед іншого виготовляє вантажні безпілотники для російської армії.
Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини Україна відзначає Всесвітній день дитини. Порушення прав дитини в умовах повномасштабного вторгнення росії. На зв'язку — Микола Кулеба, засновник фонду Save Ukraine / Спасемо Україну, Уповноважений Президента України з прав дитини 2014 - 2021 рр.
Пожежа в Дніпровському районі Києва виникла не через уламки дронів, а з побутових причин - уточнює КМВА.
У місті Губкін в Бєлгородській області росії уражено командний пункт угруповання військ "Север".
20 листопада відзначають День педіатра. Святкування Дня педіатра це ще одна можливість привернути увагу широкої громадськості до питань забезпечення здоров′я і благополуччя дітей в усьому. Гостя студії — Алла Волоха, лікар, дитячий інфекціоніст та імунолог, професор кафедри педіатрії дитячих інфекційних хвороб, імунологіі та алергологіі Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика.
Пошкоджено навчальні заклади та адмінбудівлі: поліція Київщини працює на місцях чергової атаки ворога.
Посольство США в Україні отримало інформацію про те, що сьогодні рф може масовано атакувати Україну.
20 листопада відзначають День педіатра. Святкування Дня педіатра це ще одна можливість привернути увагу широкої громадськості до питань забезпечення здоров′я і благополуччя дітей в усьому. Гостя студії — Алла Волоха, лікар, дитячий інфекціоніст та імунолог, професор кафедри педіатрії дитячих інфекційних хвороб, імунологіі та алергологіі Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика.
Упродовж доби російські війська обстріляли 30 населених пунктів Сумської області.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко прокоментував попередження посольства США щодо можливої загрози обстрілів з боку Росії.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Бойові завдання на "нулі", досвід полону, переосмислення життя та реабілітація: як Максим Буткевич повертається до цивільного життя. Гість — офіцер Збройних сил України, правозахисник і громадський активіст Максим Буткевич.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Бойові завдання на "нулі", досвід полону, переосмислення життя та реабілітація: як Максим Буткевич повертається до цивільного життя. Гість — офіцер Збройних сил України, правозахисник і громадський активіст Максим Буткевич.
Вночі окупанти обстріляли Херсон, прямим влучанням знищено квартиру. Власників не було вдома.
СБУ викрила баристу з Вінниці, який коригував обстріли рф та вчиняв підпали.
Школярі повернулися до учбових закладів, а електротротранспорт досі не курсує: Одеса оговтується після екстрених відключень світла.
Збірна України з футболу зіграла останній матч в Лізі націй проти Албанії - останній матч національної збірної у 2024-му році. Гість — Костянтин Дульцев, спортивний коментатор Українського радіо та радіо Промінь.
Українські військові збили 56 російських безпілотників та дві ракети Х-59/69, звітують у Повітряних силах ЗСУ.
Російський диктатор володимир путін нібито готовий обговорювати з Дональдом Трампом угоду про припинення вогню в Україні та заморожування війни по лінії фронту. Про це агентству Reuters повідомили джерела близькі до кремля.
Які внутрішні зміни за час війни відбулися в Україні — як у державі, так і в українському суспільстві. Чи готове суспільство до нових змін? Гість: Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи".
Хто така ДЯДИНА? Діалектизми Черкащини.
Робе, носю, я була ходила в магазин, – такі діалектні слова вживає у своєму повсякденному житті 33-річна Діана Тяско з Черкащини. Дівчина говорить, що нині молодь хибно думає, що діалектизми - це слова із закарпатських говірок, чи навіть сприймає їх, як суржик. Хоча насправді ці слова мають давнє праслов’янське походження.
Окупаційні війська обстріляли пункт видачі гуманітарної допомоги на Херсонщині.
Верховна Рада розширила коло осіб, які матимуть відстрочку від мобілізації.
Феміда в пошуку справедливості: чи вдасться притягнути до відповідальності суддів, які підозрюються в злочинах. Зокрема йдеться про Павла Вовка. Гості: Вероніка Крейденкова, співкоординаторка Громадської ради доброчесності (ГРД), та Олександр Волошин, військовослужбовець ЗСУ, член ГРД, автор висновку про невідповідність критеріям доброчесності судді Павла Вовка.
Закриття посольства США у Києві не пов'язане з посиленням ядерної риторики Кремля,- кажуть у дипвідомстві.
У пункті пропуску "Паланка-Маяки-Удобне" на кордоні з Молдовою призупинять пропускні операції.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Верховна рада проголосувала за позбавлення державних нагород зрадників України.
Росіяни окупували Нову Іллінку на Донеччині.
Зеленський представив у Раді План стійкості. Документ складається з 10 пунктів, що там головне для перемоги України? Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент Аналітичного центру "Політика".
Верховна Рада підтримала у першому читанні закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій.
Понад 4 тисяч родин залишають без електропостачання у Запоріжжі.
Ердоган підготував для України свій "мирний план", повідомляє Bloomberg. Що передбачає “турецький план”? Гість: Олександр Галенко, історик, тюрколог, викладач Київської школи економіки.
Росіяни, можливо, готуються застосувати по території України нову випробувальну балістичну ракету.
У Києві тимчасові блокпости й перевірка документів та транспорту: у КМВА попередили про безпекові навчання.
Збільшилась кількість загиблих унаслідок атаки росіян по Одесі 18 листопада.
Верховна Рада підтримала законопроєкт про статус осіб, які постраждали від сексуального насильства, через збройну агресією росії проти України.
Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги для України.
У Києві презентували Женевські московські конвенції щодо поводження з військовополоненими.
У столиці дерево впало на людину.
В Україні продовжує зростати споживання електроенергії.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Кількість загиблих внаслідок недільної атаки росіян на Одесу зросла.
Російські війська, можливо, готуються застосувати по території України нову випробувальну балістичну міжконтинентальну ракету.
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули двоє дітей.
Кіберфахівці головного управління розвідки атакували російський "МТС-банк".
Як держава існує після геноциду? Це питання і досі актуальне для Руанди — африканської країни на сході континенту. В квітні 2024 року світ відзначив страшну, 30-ту річницю геноциду в Руанді. Тоді за 100 днів представники народності хуту вбили до одного мільйона представників народності тутсі. Який вплив на сусідні країни справили ці події в Руанді? Що зробили для припинення кровопролиття ООН, США і Франція? Говоримо про це з кандидаткою політичних наук, аналітикинею фундації Глобал Юкрейн Мартою Олійник-Дьомочко.
Австрія виділяє 10 млн євро на підтримку України: куди підуть гроші.
На цей час в акваторії Азовського моря жодного ворожого корабля немає.
Робота Верховної Ради під час війни. Огляд головних рішень.
Україна вперше вдарила ракетами Storm Shadow по Росії.
ГУР назвали фейком заяви "особливо масованих" ударів по Україні сьогодні.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Президент США дав дозвіл на передачу Україні протипіхотних мін.
У застосунку "Резерв+" можна оформити онлайн відстрочку від мобілізації.
Про рішення наших партнерів дозволити Україні завдавати ударів ракетами ATACMS по російській території. Чи має це рішення визначальне значення? Варто чи ні очікувати на значні зміни на фронті та скільки цих ракет може бути в Україні? Гість — Валентин Бадрак, письменник, військовий експерт.
Парламент ухвалив бюджет на 2025 рік. Кому та скільки грошей дістанеться? Гостя — Роксолана Підласа, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня депутатської фракції політичної партії "Слуга народу".
Офіс генерального прокурора повідомив про черговий розстріл полонених військами рф.
Окупанти застосовують заборонену хімічну речовину в зоні бойових дій — що це і як вберегтися.
Бути на зв'язку попри відключення. Який алгоритм дій потрібно виконати, щоб лишатись на зв'язку. Наскільки інтернет-провайдери готові до відключень? Чи пропрацювали помилки, допущені під час попередніх знеструмлень? Гість — Юрій Мацик, директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри.
Україна вперше застосувала британські крилаті ракети для ударів по території рф.
Президент США дав дозвіл на передачу Україні протипіхотних мін.
У ГУР спростували інформацію про масований удар сьогодні.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Фейк про "репресії влади" проти 12 тисяч громадян через контакти родичів-росіян у телефонній книзі чи пошукові запити російською мовою в інтернеті. На яку аудиторію російські пропагандисти поширюють цей фейк і які цілі переслідують?
Війна і проблеми медіа в Україні - у Верховній Раді народні депутатит провели флешмоб до 100-річчя Українського Радіо. Гості: Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця голови фракції партії "Слуга народу"; Ярослав Юрчишин, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, член фракції партії "Голос".
Об'єкти української енергетичної інфраструктури отримали три рівні захисту.
Понад 22 тисячі окопних свічок виготовили черкаські волонтери.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Путін затвердив оновлену "ядерну доктрину" Росії.
“Демократичне суспільство залежить від кожного з нас” - спогади луганця, учасника Євромайдану, військовослужбовця ЗСУ до річниці Революції Гідності.
Ворог не полишає спроб форсувати річку Оскіл.
В Україні зростає рівень захворюваності на ГРВІ.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки!
Сьогодні було багато нервів і питань про якусь особливу небезпеку. Хоча скільки жорстоких і підлих ударів Росії ми вже пройшли за цей час… Завжди треба звертати увагу на повітряну тривогу. У нас такий сусід – божевільний. Сьогодні, у 1001-й день повномасштабної війни, Росія так само божевільна, як і в 1000-й день, і 24 лютого. Інформаційне нагнітання, яке було сьогодні, якісь панічні повідомлення, які пересилали, – усе це тільки Росії ж і допомагає. Будь ласка, бережіть себе, допомагайте нашій армії і дбайте, зокрема, щоб ніхто не міг використати ваші емоції у своїх власних інтересах. А ми продовжуємо зміцнювати ППО. Є новий пакет підтримки від Америки. Обсяг – 275 мільйонів доларів. У пакеті – безпілотники, снаряди для «хаймарсів» та артилерії, дуже важливо – міни, щоб зупиняти російські штурми. Це справді посилить наших хлопців на фронті. І це вже 70-й оборонний пакет від Сполучених Штатів Америки. Україна цінує двопартійну підтримку Америки та рішення Президента Байдена. Дякую! Говорив сьогодні із Премʼєр-міністром Польщі Дональдом Туском. Подякував за всю надану підтримку від перших днів вторгнення. Ми обговорили підготовку нового пакета від Польщі для України. А також – головування Польщі в Європейському Союзі, яке почнеться вже з нового року. Можемо разом зробити значні речі і для наших народів, і для всієї Європи. Провів зустріч із директоркою Світового банку з питань операційної діяльності. Говорили про нашу фінансову стійкість, про наші програми підтримки й про кошти від заморожених російських активів. Це абсолютно справедливо, що російські кошти мають працювати для захисту від російської ж агресії. Винуватець війни повинен за неї платити. Платити і відповідати. Я дякую всім, хто допомагає нам наближати справедливий мир! Слава Україні!
Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Principalul rezultat al celor 1 000 de zile de război la scară largă este că Ucraina a rezistat unei astfel de invazii imperiale a Rusiei, păstrându-și statul, și, în realitate, s-a născut armata”, a declarat I. Romanenko, adjunctul șefului Statului Major al Forțelor Armate ale Ucrainei (2006-2010).
După terminarea războiului, rușii ar trebui să fie supuși aceleiași denazificări prin care au trecut germanii după al Doilea Război Mondial. Pentru a începe negocierile cu Rusia, aceasta trebuie să piardă Crimeea, spune fostul ministru ucrainean de Externe, V. Ogryzko.
Aceștia sunt ochii oamenilor care au trăit ororile războiului, ochi care pot spune chiar mai mult decât exploziile, armele și râurile de sânge: la Biblioteca științifică regională „M. Ivasiuk” din Cernăuți, a fost inaugurată expoziția de fotografii „Ochii războiului” a fotoreporterului militar S. Diviev din orașul Dnipro.
Головним підсумком 1000 днів повномасштабної війни є те, що Україна встояла під час такої імперської навали Росії, зберігши свою державу, і у нас фактично народилася армія - заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 роки) І. Романенко.
Після закінчення війни серед росіян треба проводити таку саму денацифікацію, через яку пройшли німці після Другої світової. А ще для початку переговорів з Росією вона має втратити Крим, переконаний екс-глава МЗС України В. Огризко.
Це очі людей, які пережили жахіття війни, очі, які можуть розповісти навіть більше, ніж вибухи, гармати та ріки крові: в Чернівецькій обласній науковій бібліотеці імені М. Івасюка відкрилася фотовиставка «Очі війни» військового фотографа та журналіста С. Дівєєва з міста Дніпро.
Бюджет-2025 ухвалено: основні параметри і що змінилося після першого читання? Гість: Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії