Майже 70 боєзіткнень сталися на Покровському та Курахівському напрямках.
На Курщині спецпризначенці врятували з оточення 16 українських військових.
Суд продовжив запобіжний захід нардепу Тищенку.
У Варшаві відбулася 4-та міжнародна виставка та конференція Rebuld Ukraine. В конференції брали участь представники міжнародних фінансових установ, найбільших міжнародних компаній, українські урядовці, а також представники місцевих органів влади та громад. Форум відбувався з акцентом на інфраструктуру, промиловість, енергетику, житло і підтримку громад. Інтерв’ю Сергія Сухомлина, голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Цивільним дозволили стріляти по окупантах. Уряд уточнив процедуру застосування цивільними вогнепальної зброї під час їх участі у відсічі збройної агресії проти України. Що саме передбачає ця постанова? Як було до її прийняття? Скільки наразі зброї може бути на руках у людей? Наскільки охоче її декларують? Гість — Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.
Валерій Залужний отримав медаль від Міністерства закордонних справ Чехії.
Бійці української бригади "Анна Київська" закінчують підготовку в Франції.
Банкіри очікують зростання курсу долара.
Відключення електроенергії повертаються. В середу в Києві анонсували (потім скасували) обмеження світла для промисловості та бізнесу з 7 до 20 години. Також Україну попередили, що взимку вона може залишитися без імпорту електроенергії, якщо не будуть переглянуті граничні тарифи на внутрішньому оптовому ринку. Що це означає для споживачів і бізнесу? І як не допустити зупинення енергетичної допомоги з-за кордону? Гість — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, енергетичний експерт.
Мілітарна, економічна і політико-дипломатична підтримка України після президентських виборів у США, на кого і в якому обсязі розраховувати? Гість — Василь Богдан, експерт з питань безпеки, генерал-лейтенант, ветеран зовнішньої розвідки.
У Києві чути звуки вибухів, повідомили кореспонденти Суспільного.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Про Запорізький напрямок. За повідомленням Сил оборони ворог активізувався на Оріхівському, Времівському та Гуляйпільському напрямках. А The Economist пише про те, що треба очікувати наступу рф в області. Мета — захоплення Запоріжжя. Що відбувається на цьому та інших напрямках? НАТО надасть військову допомогу Україні в такому масштабі, щоб ЗСУ були готові продовжити бойові дії у 2025 році. Про це заявив держсекретар США Блінкен за підсумками зустрічі з генсеком НАТО Рютте. Яких видів озброєння ми сьогодні потребуємо. Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". А. Муха, балада із "Сюїти в класичному стилі".
Цього дня, 1924-року, із Харкова своє мовлення почало Українське Радіо.
Українські захисники відбили 16 атак на Лиманському напрямку.
На Курщині вдалось відбити 21 ворожу атаку, 3 боєзіткнення на момент зведення тривали, поінформували у ГШ. Загалом за добу сталося 157 бойових зіткнень, окупанти сикнули майже 70 авіабомб.
2006 року Кембриджський університет увів зміни до свого курсу слов'янських мов, додавши до російської та польської українську. З 2010-го почали працювати українські студії, де, крім мови і літератури, викладають історію та культуру. Про впливи російських наративів у Європі та світі — Вікторія Вдовиченко, програмна директорка з безпекових студій Центру оборонних стратегій, викладачка Болонського університету та співголова Української програми Центру геополітики Кембриджського університету.
7 атак росіян відбили українські оборонці на Харківському напрямку минулої доби.
Як змінився бізнес-клімат в Україні за останні 25 років? Європейській бізнес асоціації 25 років. Гостя — Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської бізнес асоціації.
16 листопада 2024 року на арені Caja Mágica в Мадриді відбудеться фінал 22-го Дитячого пісенного конкурсу Євробачення, в якому змагатимуться представники з 17 країн. Крім того, вже відома дата нацвідбору за доросле Євробачення-2025 — 8 лютого. Гостя — Оксана Скибінська, голова делегації України на Євробаченні.
Як стати художником і підтримувати інших митців після багаторічного перебування у політиці? На зв'язку — Михайло Поживанов, голова ГО "Фонд муніципальних реформ "Магдебурзьке право"" народний депутат 4-х скликань, доктор технічних наук, засновник галереї "АВС-арт".
Рівно сто років тому мовлення розпочалося Українське Радіо.
У Запоріжжі пролунала серія вибухів, повідомили кореспонденти Суспільного.
У Києві на Оболоні через падіння уламків дронів РФ, у багатоповерховому житловому будинку сталося пошкодження балконів та вікон.
Українська банківська система та світова — як і навіщо вони комунікують? Чи існують окрема "банківська дипломатія" і норми протоколу при міжнародній комунікації банкірів? Які існують міжнародні банківські структури і як така комунікація впливає на євро та Євроатлантичну інтеграцію України? Гість — Андрій Дубас, президент Асоціації українських банків.
В одному з районів Києва уламки ворожого дрона, пошкодили балкони багатоповерхівки.
У Запоріжжі пролунали вибухи.
Вночі навколо Києва було збито до десяти ворожих безпілотників.
ЄС розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю через постачання зброї до Росії.
Сьогодні — 100 років Українському Радіо. День працівників телебачення, радіо та зв'язку. Дитяче Євробачення.
Кавалер ордена "За мужність", командир батальйону 44-ї окремої механізованої бригади Вʼячеслав Шутенко — про сміливців підрозділу безпілотних систем.
Росіяни атакували Запоріжжя з БПЛА.
Сьогодні Українському Радіо виповнюється 100 років.
Важливість операції ГУР по Каспію (на початку листопада вперше була здійснена дронова атака по головному пункту базування Каспійської флотилії ВМФ рф у Дагестані). Російські ракетоносії в Середземному морі — на яких правах вони там перебувають? І які фактори визначають кількість кораблів рф у Середземному морі. Цього тижня Кабмін затвердив групу для реалізації Стратегії морської безпеки. Чим вона займатиметься і на якому етапі наразі робота над Стратегією морської безпеки України? Гість — Павло Лакійчук, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики "Стратегія 21".
До України прибув міністр закордонних справ Японії.
2 тисячі українців вже користуються новим сервісом "єПідприємець".
Через нічний російський обстріл Херсона одна людина отримала поранення.
Сьогодні радійники, зв'язківці та телевізійники відзначають професійне свято.
Сьогодні, 16 листопада, Українське Радіо відзначає своє сторіччя. З цієї нагоди у студії першого українського мовника Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю журналісту Українського Радіо, члену правління Суспільного мовлення Дмитру Хоркіну і журналістці Суспільного Олені Ремовській.
Внаслідок ворожого обстрілу знеструмлено одну з ліній живлення ЗАЕС.
Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом до посилення санкцій проти "тіньового флоту" Росії.
Гендерна рівність у підприємництві: за яких умов буде баланс. Гостя — Юлія Мельник, підприємиця, софаундерка ТОВ "Гранітна платформа".
На Сумщині внаслідок російських обстрілів минулої доби поранено одну людину.
Прикордонники знищили російський прапор на Чернігівщині.
Гендерна рівність у підприємництві: за яких умов буде баланс. Гостя — Юлія Мельник, підприємиця, софаундерка ТОВ "Гранітна платформа".
Сили оборони за добу ліквідували 1650 загарбників.
З 1-го грудня усі бронювання від мобілізації здійснюватимуть через "Дію".
16 листопада 2024 року на арені Caja Mágica в Мадриді відбудеться фінал 22-го Дитячого пісенного конкурсу Євробачення, в якому змагатимуться представники з 17 країн. Гостя — Оксана Скибінська, голова делегації України на Євробаченні.
Міністр закордонних справ України виступить на засіданні Ради безпеки ООН.
Сьогодні стартує фінал Дитячого пісенного конкурсу Євробачення – 2024.
З 14 по 20 листопада в Україні проходить 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху. Про безпеку на дорогах восени за погіршення погодних умов: про що варто подбати водіям та іншим учасникам руху, особливо школярам, аби уникнути ДТП і травм. Гості: Василь Брянцев, віцепрезидент Міжнародного благодійного фонду допомоги постраждалим внаслідок ДТП; Інна Оліфіренко, директорка Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій.
Російські безпілотники минулої ночі збивали в 11-ти регіонах.
Від Куп’янська до лінії фронту – 2 з половиною кілометри.
- Аналітичний центр CHATHAM HOUSE випустив масивний звіт, у якому проаналізував 4 сценарії завершення війни в Україні та ризики, які передбачає кожен з цих сценаріїв;
- Видання FINANCIAL TIMES відзначило, що українська влада спробує завоювати прихильність новообраного президента США Дональда Трампа доступом до природних ресурсів та військовими можливостями;
- У статті журналу THE ECONOMIST автори розказують, що відбувається на окупованих росією територіях України і відзначають, що ці регіони перетворилися на тоталітарне пекло;
- Журнал THE ATLANTIC опублікував матеріал, автор якого стверджує, що після президентських виборів у США допомога Україні — це тепер завдання Європи.
Військові вже подали понад 600 рапортів на зміну місця служби у застосунку "Армія+".
Трамп призначив наймолодшу прессекретарку Білого дому в історії.
- Аналітичний центр CHATHAM HOUSE випустив масивний звіт, у якому проаналізував 4 сценарії завершення війни в Україні та ризики, які передбачає кожен з цих сценаріїв;
- Видання FINANCIAL TIMES відзначило, що українська влада спробує завоювати прихильність новообраного президента США Дональда Трампа доступом до природних ресурсів та військовими можливостями;
- У статті журналу THE ECONOMIST автори розказують, що відбувається на окупованих росією територіях України і відзначають, що ці регіони перетворилися на тоталітарне пекло;
- Журнал THE ATLANTIC опублікував матеріал, автор якого стверджує, що після президентських виборів у США допомога Україні — це тепер завдання Європи.
За добу на передовій відбулось 170 бойових зіткнень.
Російська армія має просування на сході, зокрема і через повільну комплектацію наших бригад зброєю та підготовленими військовими.
Сьогодні Українському Радіо виповнюється 100 років.
З листопада можна оформити послугу страхування воєнних ризиків з найбільшим покриттям у 100 млн грн. Хто, де і за які пошкодження може отримати таку страхову суму? Особливості покриття воєнних ризиків від ракетних та дронових атак. Як змінився ринок страхових послуг на третьому році війни? Гість — Вячеслав Черняховський, генеральний директор асоціації "Страховий бізнес" (АСБ) – об'єднання учасників страхового ринку України.
У Варшаві наступного тижня пройде зустріч у форматі "Веймарський трикутник +".
Росіяни інтенсивніше почали проводити штурмові дії на Борівському напрямку.
Українські аграрії вже засіяли 96% озимих культур від прогнозованих площ. Підсумки посівної кампанії під урожай 2025 року. Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива".
Як змінився бізнес-клімат в Україні за останні 25 років? Європейській бізнес асоціації 25 років. Гостя — Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської бізнес асоціації.
Війська РФ обстріляли Слов’янськ Донецької області.
У Варшаві наступного тижня пройде зустріч у форматі "Веймарський трикутник +".
Про вагу ЄС у потенційних переговорах між Україною та росією, якою буде позиція ключових країн ЄС щодо кримського питання.
Росіяни атакували шахедами Запоріжжя та Запорізький район.
Україна цьогоріч отримає від Японії 100 генераторів.
АРМА звинувачують у неефективності. Як працює цей орган і що не так з його діяльністю. Чому держава втрачає мільярди та що далі робити з АРМА — ліквідувати чи хоча б перезавантажити? Гість: Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
Війська РФ просунулися поблизу 10 населених пунктів Донеччини.
Естонія відправить в Україну новий пакет військової допомоги.
І знову про вибори в Україні, які варіанти їх проведення? Гість — Олексій Кошель, генеральний директор ВГО "Комітет виборців України", політолог.
Президент Зеленський дав інтерв'ю “Суспільному” з нагоди 100-річчя Українського Радіо.
У Норвегії не надаватимуть притулку біженцям з "безпечних" регіонів України.
17 листопада 1989 року в Празі відбулася "Оксамитова революція", яка докорінно змінила Чехословаччину. Зрештою, утворилися дві країни — Чехія та Словаччина, які проводять незалежну політику, зберігаючи добросусідські відносини, розвиваючи взаємовигідне співробітництво. І всього цього, певно, не було без Вацлава Гавела — останнього президента Чехословаччини і першого президента Чехії. Гість — Радомир Мокрик, український історик, культуролог, автор книги "Чехія в ХХ столітті".
Двічі з авіації росіяни сьогодні обстріляли Харків.
Бійці Нацгвардії знищили російський ЗРК "Бук".
17 листопада 1989 року в Празі відбулася "Оксамитова революція", яка докорінно змінила Чехословаччину. Зрештою, утворилися дві країни — Чехія та Словаччина, які проводять незалежну політику, зберігаючи добросусідські відносини, розвиваючи взаємовигідне співробітництво. І всього цього, певно, не було без Вацлава Гавела — останнього президента Чехословаччини і першого президента Чехії. Гість — Радомир Мокрик, український історик, культуролог, автор книги "Чехія в ХХ столітті".
На Курахівському та Покровському напрямках фронту найбільше атакують росіяни.
У Куп’янській громаді залишаються тисячі людей, ситуація там складна.
Сервіс "єПідприємець" використовує вже понад 2 тисячі українців.
Бурхливий світ видатного письменника, мовознавця, громадського діяча Пантелеймона Куліша. Яка його роль у формуванні ідеології Кирило-Мефодіївського товариства? Який його внесок у розвиток української мови? Чому за радянських часів було знищено навіть маєток, де мешкав Куліш? Гостя — історикиня Ольга Гончар.
Про що домовилися Україна та Японія?
Чи вистачить кредитних і грантових грошей для відновлення України?
Бурхливий світ видатного письменника, мовознавця, громадського діяча Пантелеймона Куліша. Яка його роль у формуванні ідеології Кирило-Мефодіївського товариства? Який його внесок у розвиток української мови? Чому за радянських часів було знищено навіть маєток, де мешкав Куліш? Гостя — історикиня Ольга Гончар.
Росіяни скинули вибухівку на авто у Херсоні.
Триповерховий дачний будинок із пляшок створила родина на Запоріжжі.
Сьогодні, 16 листопада, Українське Радіо відзначає своє сторіччя. З цієї нагоди у студії першого українського мовника Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю журналісту Українського Радіо, члену правління Суспільного мовлення Дмитру Хоркіну і журналістці Суспільного Олені Ремовській.
Святковий концерт з нагоди 100-річчя Українського Радіо.
Данило Крижанівський, "Реве та стогне Дніпр широкий". Степан Чернецький, "Ой у лузі червона калина". Євген Станкович, "Страсті за Тарасом", 5 частина. "Не вмирає душа наша". Іван Небесний, "Небесний щедрик", сюїта з балету "Тіні забутих предків". Левко Колодуб, "Танець для кларнета з оркестром". Жуль Массне, медитація з опери "Таїс". Гаетано Доніцетті, каватина Лінди ді Шамуні з опери "Лінда ді Шамуні". Джоаккіно Россіні, арія Дона Базиліо з опери "Севільський цирульник". Джузеппе Верді, арія Леонори з опери "Сила долі". Народна пісня "Вербова дощечка".
Попурі "Свято Євробачення" для виконання симфонічним оркестром, автор попурі Євген Заблодський Використані фрагменти пісень:
"Waterloo" - ABBA (автори -G.-B.-B. Andersson, B.-K. Ulvaeus, S. Andersson); "Euphoria" - Loreen (автори - T. Gustafsson, P. Boström); "Nel blu, dipinto di blu" - Domenico Modugno (автори - F. Magliacci, D. Modugno); "Save Your Kisses For Me" - Brotherhood Of Man (автори - T. Hiller, L. Sheriden, M. Lee); "1944" - Jamala (автори - Jamala, А. Антонян); "Стефанія" - KALUSH Orchestra (автори - І. Клименко, О. Псюк, В. Дужик, І. Діденчук); "Wild Dances" - Рулана (автори - Руслана, О. Ксенофонтов).
Попурі "Симфонічний Рамштайн" для виконання симфонічним оркестром. Автор попурі – Іван Небесний. Використані фрагменти пісень:
"Rock You Like A Hurricane" - Scorpions (автори - Klaus Meine, Herman Rarebell, Rudolf Schenker, Andrew Powell, Michael Kamen); "Yesterday" - Beatles (автор - Paul McCartney); "We will rock you" Queen - "We will rock you" (автор - Brian May); "The Winner Takes It All" - ABBA (автори - Björn Ulvaeus, Benny Andersson).
Внутрішній План стійкості: президент провів нараду.
Резерви з боку окупованої частини Запоріжжя перекидають росіяни на Донеччину.
Українському радіо сьогодні 100 років.
Святковий концерт з нагоди 100-річчя Українського Радіо.
Данило Крижанівський, "Реве та стогне Дніпр широкий". Степан Чернецький, "Ой у лузі червона калина". Євген Станкович, "Страсті за Тарасом", 5 частина. "Не вмирає душа наша". Іван Небесний, "Небесний щедрик", сюїта з балету "Тіні забутих предків". Левко Колодуб, "Танець для кларнета з оркестром". Жуль Массне, медитація з опери "Таїс". Гаетано Доніцетті, каватина Лінди ді Шамуні з опери "Лінда ді Шамуні". Джоаккіно Россіні, арія Дона Базиліо з опери "Севільський цирульник". Джузеппе Верді, арія Леонори з опери "Сила долі". Народна пісня "Вербова дощечка".
Попурі "Свято Євробачення" для виконання симфонічним оркестром, автор попурі Євген Заблодський Використані фрагменти пісень:
"Waterloo" - ABBA (автори -G.-B.-B. Andersson, B.-K. Ulvaeus, S. Andersson); "Euphoria" - Loreen (автори - T. Gustafsson, P. Boström); "Nel blu, dipinto di blu" - Domenico Modugno (автори - F. Magliacci, D. Modugno); "Save Your Kisses For Me" - Brotherhood Of Man (автори - T. Hiller, L. Sheriden, M. Lee); "1944" - Jamala (автори - Jamala, А. Антонян); "Стефанія" - KALUSH Orchestra (автори - І. Клименко, О. Псюк, В. Дужик, І. Діденчук); "Wild Dances" - Рулана (автори - Руслана, О. Ксенофонтов).
Попурі "Симфонічний Рамштайн" для виконання симфонічним оркестром. Автор попурі – Іван Небесний. Використані фрагменти пісень:
"Rock You Like A Hurricane" - Scorpions (автори - Klaus Meine, Herman Rarebell, Rudolf Schenker, Andrew Powell, Michael Kamen); "Yesterday" - Beatles (автор - Paul McCartney); "We will rock you" Queen - "We will rock you" (автор - Brian May); "The Winner Takes It All" - ABBA (автори - Björn Ulvaeus, Benny Andersson).
До окопно-позиційної війни готуються на фронті.
Підстав для подорожчання пального немає в Україні.
Грузія перемогла у дитячому Євробаченні.
Про акторську кар'єру, комедійний жанр під час війни — Назар Задніпровський, актор театру, кіно та дубляжу, народний артист України.
Пісні "Чорнії брови, карії очі", "Ой ходила дівчина бережком."
У частині Куп'янського району росіяни повністю знищили інфраструктуру.
Харчування у медзакладах для військових має стати кращим.
Сто років відзначає сьогодні Українське Радіо.
До ювілею народного артиста України Володимира Нечепоренка! "Житейське море", театральні університети, партнерство з Богданом Ступкою і радіо, як безумовна любов.
16 листопада 1924 року розпочало своє мовлення Українське Радіо.
Перша група добровольців Українського легіону в Польщі склала військову присягу.
У Мадриді завершився фінал Дитячого Євробачення. Перемогла учасниця з Грузії Андрія Путкарадзе з піснею "To My Mom". Українець Артем Котенко завоював 3-тє місце.
Сніжану Козлову росіяни роз'єднали з сином у фільтрувальному таборі. Сина помістили в лікарню, а мати зникла. Офісом Генерального прокурора розслідується магістральна справа по насильницьких зникненнях людей в результаті збройного конфлікту. В контексті розслідування цієї справи ідентифіковано близько двох тисяч людей, яких утримують в установах квазі-правових структур так званих ЛНР, ДНР, але ще більше вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Різні практики переслідування цивільних мають мету тортур як самих полонених, так і їх рідних, та всіх людей, що пов'язані з цими історіями. Тортури — це частина стратегії агресора, щоб зламати наш спротив.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки!
Щойно зустрівся з міністром закордонних справ Японії: він з візитом в Україні. І важливо, що це перший його візит в іншу країну одразу після призначення нового уряду Японії – візит в Україну. Це і символічно – щодо наших відносин, України та Японії, – і дуже практично: зараз ця війна у Європі вирішує багато чого для всього світу. Я подякував пану міністру і всій Японії за надану Україні підтримку. Від початку повномасштабної війни – 12 мільярдів доларів. Японія – справжній лідер в Азії у захисті міжнародного порядку, заснованого на правилах, і просто життя людей. Ми обговорили і те, що тепер Північна Корея стала спільником Росії та допомагає Путіну в цій злочинній війні. Я поінформував про активність північнокорейських військових на Курщині, про всі загрози від співпраці Пхеньяна та Москви. Росія вчить Північну Корею сучасній війні, і це може стати причиною значної ширшої дестабілізації. Маємо разом і з усіма іншими нашими партнерами цьому протидіяти. Є новий пакет підтримки від Японії. Звичайно, ми говорили з міністром закордонних справ Японії про посилення санкцій проти Росії, про нашу економічну співпрацю з Японією, про відбудову і про те, як наблизити справедливий мир. Ми готуємось і до розмови з новим Премʼєр-міністром Японії. Провів сьогодні ще одну нараду з підготовки нашого внутрішнього Плану стійкості – пункт про політику героїв. Доволі широка була нарада – не тільки Міністерство ветеранів. Різні урядовці. Багато аспектів. І дуже важливо, щоб було не менше конкретики в рішеннях держави. Конкретні програми, які працюють. Конкретні заходи підтримки. Конкретні речі в питаннях памʼяті про війну і подвиг українського народу. І конкретні пропозиції на післявоєнний час для наших воїнів, які довели, що є найбільш міцною силою у Європі, здатною захищати свій дім і всю Європу. І це лише один з багатьох аспектів, у яких внутрішній План стійкості України взаємоповʼязаний із Планом перемоги, який ми представили партнерам і який може бути реалізований саме партнерами. Українці щодня доводять своєю сміливістю, своєю стійкістю, що можуть зупинити Росію. Сміливість і стійкість потрібні і від партнерів.
І ще кілька речей. Сьогодні День працівників радіо, телебачення і звʼязку. І я вдячний кожному й кожній, хто всіх нас в Україні та у великій українській спільноті у світі повʼязує інформацією, емоціями, звʼязком і, головне, розумінням, що Україна є і завжди буде. Вдячний усім нашим людям, які навіть у найстрашніші моменти забезпечують для українців можливість поговорити з рідними і почути, як Україна, як вона бореться, що Україна робить, чого Україна прагне. Ніхто в Україні не має відчувати себе наодинці, коли ми всі обʼєднані, в тому числі інформацією, в тому числі звʼязком, в тому числі українською емоцією – відчуттям, що ми подолаємо все. І сьогодні ж я зустрівся з українськими студентами – з представниками студентського самоврядування з усіх регіонів України – напередодні Дня студента. Я подякував їм за те, що вони в Україні, за те, що вони такі активні, і бажаю, щоб усі наші молоді люди, усі наші майбутні покоління могли реалізувати себе в Україні – у мирній, безпечній та незалежній державі. Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!