Оновлена інформація на фронті.
Трамп поговорив із путіним про війну в Україні.
Старт опалювального сезону в країні, як і де почали? Гість — Тимур Ткаченко, заступник міністра розвитку громад і територій України.
Видобуток газу в Україні у жовтні зріс до найвищого рівня з початку великої війни. Наскільки це серйозний успіх і чи вистачить газу на опалювальний сезон? На зв'язку — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, енергетичний експерт.
На Кубі стався землетрус магнітудою 6,8.
В Україні фіксується нова хвиля шахрайств.
У Міністерстві оборони США заявили, що до кінця президентського терміну Джо Байдена мають намір використати усі залишкові кошти для програм з підтримки України. Чи встигне озброєння дійти на поле бою? І чи підтримуватиме Київ адміністрація Трампа? Гість — Андрій Мартинов, доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України.
В Україні активізувалася дискусія щодо мобілізації жінок, чи хоча б їх військову підготовку. Що за цим стоїть і які тут можливі варіанти? Гостя — Аліна Фролова, засновниця StratcomUa та засновниця Ігор Нескорених в Україні.
У Нідерландах поліція затримала понад 50 учасників пропалестинського протесту.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Підвищення податків... відкладається? Президент майже місяць не підписує відповідний законопроект, ухвалений 10 жовтня. Що це означає для бюджету та українців. Чи можливе стягнення податків заднім числом? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі "АНТС".
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Йоганнес Брамс, Концерт для скрипки с оркестром.
Команда обраного президента США Дональда Трампа поки лише розробляє мирний план щодо припинення війни рф проти України.
Шольц обговорив з Трампом відновлення миру в Європі.
Священник, учитель та літератор Маркіян Шашкевич у юному віці разом з однодумцями – Іваном Вагилевичем та Яковом Головацьким – заснував невеличкий, але надзвичайно потужний гурток – Руську трійцю. Літературна й просвітницька місія Руської трійці, хоч була нетривалою в часі, але запалила на Галичині потужне вогнище, що його підхопили й піднесли нащадки першопрохідців. Які ідеї гуртківці заклали до першої друкованої збірки українською мовою – "Русалки Дністрової"? Як вони усвідомили свою єдність із українцями під Росією й як вбачали шлях до возз’єднання? Розповідає Микола Проців, краєзнавець.
Ворог атакував Миколаїв, є пошкодження.
Українські бійці з FPV-дронів уразили російський танк Т-64 на Харківщині.
Про що говорять поети, коли збираються разом? Спікерки: Катерина Калитко, українська поетка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі літератури, учасниця Міжнародного Фестивалю "Земля поетів"; Мар'яна Савка, українська поетка, видавець, засновниця Міжнародного фестивалю "Земля поетів".
"Хвилина класики". Йозеф Гайдн, Симфония №101.
Під час нічної атаки Миколаєва дронами загинули двоє людей, є поранені.
Жовтень став найкривавішим місяцем для ворога від початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Побутова хімія: на що варто звертати увагу при виборі та як безпечно використовувати? Які складники можуть нашкодити людям, домашнім тваринам і навіть рослинам? Учасники програми: доцент кафедри природничо-математичної освіти та технологій Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат хімічних наук Ярослав Якунін та лікарка- дерматологиня, співзасновниця клініки "Літус", кандидатка медичних наук Ірина Літус.
На Миколаївщині внаслідок російських обстрілів загинули 4 людей.
У застосунку "Резерв+" онлайн-відстрочку оформили вже близько 40 тисяч українців.
Допомога внутрішньо переміщеним особам. Гість — Юрій Ліфансе, голова Спільноти Святого Егідія в Україні.
Допомога внутрішньо переміщеним особам. Гість — Юрій Ліфансе, голова Спільноти Святого Егідія в Україні.
У Запоріжжі зросла кількість поранених внаслідок російського авіаудару по міст.
У Житомирі відзначили 168 років від дня заснування Свято-Михайлівського кафедрального собору.
11 листопада — День незалежності Польщі: історія.
Нову фейкову історію останніми днями ширять проросійські джерела — про те, що з 20 листопада друк гривні переїде на територію Польщі. Пропагандисти, посилаючись на фейкову новину, яку буцімто повідомило польське видання Gazeta.pl, стверджують, що гривні в Україні нібито більше не друкуватимуть, і пояснюють, що це через перебої з електрикою та високими витратами на виробництво в Україні.
У Миколаєві завершили пошуково-рятувальні роботи після нічного російського обстрілу.
В Україні запровадили екстрені відключення світла.
Ситуація на фронті. Як змінилася карта бойових дій за попередній тиждень? Чи є можливості зберегти наші позиції на Курахівському напряму? Курщина: згортання військової операції невідворотнє? Як можуть там розвиватися події, враховуючи залучення північнокорейських військових. Наскільки взагалі можуть впливати події в США на інтенсивність дій на фронті і на інфраструктуру з боку рф? Гість — Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.,
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранено одну людину.
Упродовж доби окупанти завдали 356 ударів по Запорізькій області.
Опендатабот повідомив, що штрафи підприємців зросли у понад 5 разів. В Україні запрацював перелік сумлінних платників податків. Кого не перевірятимуть та які матимуть переваги бізнеси з "білого списку"? Яка наразі ситуація із сплатою податків? І чого чекати з 1 грудня, коли закінчиться мораторій на перевірки ФОПів. Гостя — Оксана Продан, голова Всеукраїнського об'єднання підприємців "Фортеця", народна депутатка України 7 та 8 скликань.
На Донеччині внаслідок російських обстрілів за минулу добу загинули дві людини.
Верховна Рада вже перейменувала близько 330 населених пунктів.
11 листопада Міжнародний день енергозбереження. Який досвід винесли українці з попередніх воєнних осінньо-зимових сезонів. Чи реально зменшити енергоспоживання у багатоквартирному будинку. І як пережити опалювальний сезон з мінімальними втратами тепла і ресурсів. Гість — Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.
Росія втратила штурмовий гелікоптер Мі-24.
Російські військові вночі та вранці 13 разів били по Сумській області.
11 листопада Міжнародний день енергозбереження. Який досвід винесли українці з попередніх воєнних осінньо-зимових сезонів. Чи реально зменшити енергоспоживання у багатоквартирному будинку. І як пережити опалювальний сезон з мінімальними втратами тепла і ресурсів. Гість — Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.
Зросла кількість поранених внаслідок нічної атаки на Запоріжжя.
Пуски ракет стратегічної авіації росії не підтвердилися.
Перші підсумки національного тестування з фінансової грамотності підбиваємо з Вікторією Ролік, головною експерткою Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності, керівницею Центру фінансових знань "Талан" для освітян від НБУ.
Вранці росіяни обстріляли Краматорськ.
Ситуація в Покровську залишається важкою, але контрольованою.
Перші підсумки національного тестування з фінансової грамотності підбиваємо з Вікторією Ролік, головною експерткою Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності, керівницею Центру фінансових знань "Талан" для освітян від НБУ.
Сили ППО цієї ночі збили 39 ворожих безпілотників.
За добу на лінії фронту зафіксовано 160 бойових зіткнень.
Кліматичні зміни: як вони вплинуть на Україну? І чи буде в нас європейська зима? Гість — Віктор Вишневський, гідролог, доктор географічних наук.
Внаслідок російської атаки на Кривий Ріг постраждали двоє дітей.
СБУ затримала на Сумщині агента фсб, який намагався скоригувати ворожі удари по Силах оборони.
Нагальні потреби мобільних вогневих груп. Гість — Влад Самойленко, волонтер благодійного фонду "Гуркіт".
Щонайменше восьмеро людей поранені внаслідок удару росіян по Кривому Рогу. Серед них – двоє дітей.
Пам'ятати про Героїв "Азовсталі"! 9 листопада у столичному Будинку кіно відбувся премʼєрний показ кінострічки "Азовсталь. Прихисток кохання". Гості: Станіслав Сукненко, режисер фільму "Азовсталь. Прихисток кохання"; Людмила Суботіна, мати Андія Суботіна, Героя України, загиблого захисника "Азовсталі".
Щонайменше восьмеро людей дістали поранення через російський удар по Кривому Рогу.
За минулу добу на фронті зафіксовано 160 бойових зіткнень.
Неопалимий. Остання жертва Василя Макуха
У фільмі "Заборонений" про поета Василя Стуса є сцена, коли чоловік підпалює себе на самісінькому Хрещатику. Це реальна історична подія, яка стала важливою віхою в українському національному русі 1960-х-1970-х років. Радіофільм про Василя Макуха – людину, яка здійснила цей акт самоспалення в ім'я вільної України.
Учасники радіофільму: Юрій Макух — племінник Василя Макуха по його брату Дмитру; Ярослава Осміловськ — племінниця Василя Макуха по його сестрі Параскеві; Віктор Тупілко — дослідник феномену Василя Макуха, фундатор музею "Смолоскип".
Одна людина загинула, ще 22 пораненні внаслідок нічної атаки на Запоріжжя.
40 тисяч українців вже оформили електронні відстрочки у застосунку "Резерв+".
Політична криза в Німеччині. Наслідки внутнішньополітичної ситуації в Німеччині для ЄС та України. Гість — Віктор Савінок, політолог–міжнародник, аналітик в Західному Інституті в Познані.
Російська армія майже безперервно обстрілює Куп'янський район на Харківщині.
Росіяни не припиняють обстрілювати українське прикордоння.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосить вотум довіри уряду до Різдва.
Життя дорожчає: як нам пережити нинішнє зростання цін. Чи "з’їсть" інфляція заощадження українців і чи допоможе підвищення зарплат? Гість — Олег Устенко, економіст, ексрадник Президента.
У Кривому Розі зросла кількість постраждалих внаслідок російської атаки.
Понад 2 тисячі безпілотників випустили по Україні ворожі війська впродовж жовтня.
Про розробку нормативно-правових актів у сфері захисту прав ромів, подальші кроки на 2024 рік щодо реалізації так званої "Ромської стратегії-2030" — Ігор Лоссовський, заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
У Кривому Розі зросла кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки.
14 населених пунктів Херсонщини росіяни атакували впродовж минулої доби.
Про становище ромської етноспільноти в Україні, зокрема, забезпечення прав і потреб — Володимир Яковенко, виконавчий директор молодіжної агенції з адвокації ромської культури "АРКА".
Російські війська, імовірно, розстріляли щонайменше двох беззбройних українських військовополонених на Курщині.
У Міністерстві оборони США заявили, що до кінця президентського терміну Джо Байдена мають намір використати усі залишкові кошти для програм з підтримки України. Чи встигне озброєння дійти на поле бою? І чи підтримуватиме Київ адміністрація Трампа? Гість — Андрій Мартинов, доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України.
У Києві скасовано екстрені відключення електроенергії.
Курахівську ТЕС розібрали на запчастини.
Дементій Білий, херсонський краєзнавець, політолог — про те, що Херсон послідовно обирає й утверджує свою українську ідентичність.
У Кривому Розі зросла кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки.
Кремль заперечує телефонну розмову Трампа й путіна.
40-ий президент США Рональд Рейган — визначний політик ХХ століття. Неупереджено і об'єктивно про внутрішню і зовнішню політику США двох президентських термінів Рейгана у 80-ті роки говоримо з головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України, доктором історичних наук Олександром Потєхіним.
Росія готова до масованих обстрілів України, ракет у противника вистачає.
Понад 2 тисячі безпілотників випустили по Україні російські окупанти впродовж жовтня.
40-ий президент США Рональд Рейган — визначний політик ХХ століття. Неупереджено і об'єктивно про внутрішню і зовнішню політику США двох президентських термінів Рейгана у 80-ті роки говоримо з головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України, доктором історичних наук Олександром Потєхіним.
Греблю Курахівського водосховища на Донеччині пошкодили росіяни.
Удар по Дніпропетровщині з артилерії, є загиблі та поранені.
Вік — не завада. 15-річний волонтер допомагає армії, використовуючи 3-д принтер.
Підвищення податків... відкладається? Президент майже місяць не підписує відповідний законопроект, ухвалений 10 жовтня. Що це означає для бюджету та українців. Чи можливе стягнення податків заднім числом? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі "АНТС".
Ситуація на фронті: гаряче на Курахівському та Покровському напрямках.
По усій країні скасували екстрені відключення світла.
Європа готується до президентства Трампа. Саміт Європейської політичної спільноти: про що говорили європейські лідери і що залишилося за лаштунками. Гостя — Олеся Яхно, політологиня, кандидатка політичних наук.
Удар по Кривому Рогу - під завалами продовжують шукати людей.
Очільник Європейської дипломатії Жозеп Боррель провів ранок в укритті у Києві.
Росіяни намагаються захопити лівий берег річки Оскіл на Харківщині.
Як повідомляє REUTERS, Пентагон зняв заборону на підрядників, які ремонтують поставлену США зброю в Україні. Байден направляє фахівців для обслуговування озброєння в Україні. Чи свідчить ця новина про суттєву зміну політики США і чи вплинуть американські ремонтники на ситуацію на фронті? Гостя — Олена Трегуб, виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії (НАКО), членкиня Антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.
Вдруге за сьогодні росіяни ударили по Краматорську, поранений підліток.
Росія готова до масованих обстрілів України, ракети продовжують накопичувати.
Ситуація на Курщині — Сили оборони продовжують стримувати росіян.
Президент Зеленський заявив, що у 2024 році український військово-промисловий комплекс виробив більш як сто одиниць ракетного озброєння, а загалом уже понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для Сил оборони України. Наскільки потужний український ВПК, наскільки Україна здатна забезпечити себе озброєнням? Гостя — Олена Трегуб, виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії (НАКО), членкиня Антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.
Складна безпекова ситуація - евакуацію мешкаців Куп'янська посилили.
Удар по 5-поверхівці у Кривому Розі, під завалами продовжують шукати людей.
Фільм про українських переселенців "Звідки куди" покажуть у Японії.
Про те, як змінились експортні можливості України з часу повномасштабної війни росіі проти України, якою нині є географія продекспорту та які механізми допоможуть захистити вітчизняних виробників на міжнародних ринках. Інтерв'ю Сергія Ткачука, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Про ситуацію на фронті, шлях України до членства в Європейському Союзі та здорожчання курячих яєць.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Нову фейкову історію останніми днями ширять проросійські джерела — про те, що з 20 листопада друк гривні переїде на територію Польщі. Пропагандисти, посилаючись на фейкову новину, яку буцімто повідомило польське видання Gazeta.pl, стверджують, що гривні в Україні нібито більше не друкуватимуть, і пояснюють, що це через перебої з електрикою та високими витратами на виробництво в Україні.
Головні новини дня.
Два роки тому, 11 листопада 2022 року, Збройні Сили України визволили Херсон — єдиний обласний центр України, захоплений російськими окупантами з моменту початку широкомасштабного вторгнення. Що відбувалось в місті під окупацією? Яким Херсон був після звільнення? Які виклики має нині? Гість — Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.
Володимир Зеленський зустрівся із Жозепом Боррелем — про що говорили?
У Кривому Розі продовжують шукати людей. Як розбирають завали?
Що зараз відбувається після президентських виборів у США та світі? Перші кроки Трампа і чого хоче путін? Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент аналітичного центру "Політика".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Що зараз відбувається після президентських виборів у США та світі? Перші кроки Трампа і чого хоче путін? Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент аналітичного центру "Політика".
Мільйон артснарядів до кінця року має отримати Україна.
Нові схеми ухилення від мобілізації ліквідували правоохоронці.
Інфляція зросла в Україні.
Сніжану Козлову росіяни роз'єднали з сином у фільтрувальному таборі. Сина помістили в лікарню, а мати зникла. Офісом Генерального прокурора розслідується магістральна справа по насильницьких зникненнях людей в результаті збройного конфлікту. В контексті розслідування цієї справи ідентифіковано близько двох тисяч людей, яких утримують в установах квазі-правових структур так званих ЛНР, ДНР, але ще більше вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Різні практики переслідування цивільних мають мету тортур як самих полонених, так і їх рідних, та всіх людей, що пов'язані з цими історіями. Тортури — це частина стратегії агресора, щоб зламати наш спротив.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Коротко про сьогодні. Ранок – детальна доповідь Головкома Сирського. Фронт, передусім це наш Курахівський напрямок, інші напрямки також на Донеччині. Уважно – щодо Курської операції. Там наші хлопці стримують достатньо значне угруповання російських військ – 50 тисяч особового складу армії окупанта, які завдяки Курській операції не можуть бути направлені на інші напрямки ударів Росії на нашій території. Дуже цінуємо хоробрість усіх наших воїнів, кожного підрозділу, який залучений до цих боїв. Також я хочу відзначити всі наші сили, які завдають ударів по російських базах, логістиці, тилах. Удари наших сил по російських арсеналах знизили кількість артилерії, яку застосовує окупант, і це помітно на фронті. Саме тому ми потребуємо далекобійних рішень від партнерів – від Америки, від Британії, від Німеччини; це те, що життєво необхідно. Що далі можуть бити наявні в нас ракети, наші дрони, то менше реальної бойової сили буде в Росії. Провів сьогодні Ставку. Кілька питань було. Основне – захист нашого неба. Є непогані результати у зміцненні ППО, і будемо нарощувати відповідний досвід. Ми готуємо подальше організаційне й технічне посилення системи мобільних вогневих груп, а також роботи з дронами. Очевидний пріоритет. Була сьогодні зустріч із керівником європейської дипломатії Боррелем. Наші відносини з Європейським Союзом, наша взаємодія. Дуже важлива новина: до кінця року європейські партнери мають встигнути повністю реалізувати ініціативу з постачання Україні мільйона снарядів для нашої артилерії. Сьогодні ж провів зустріч із міністром оборони Естонії. Нещодавно через російський удар «шахедами» по Києву був пошкоджений будинок, у якому розташована резиденція Посла Естонії в Україні. Це один із численних доказів того, що нам потрібне значне посилення не лише захисту від російського терору, але й тиску на Росію заради обмеження її воєнного виробництва. Кожен «шахед», кожна ракета, які використовує Росія, – це в основі своїй компоненти, які постачаються в обхід санкцій. І в наступному санкційному пакеті Європейського Союзу важливо вдарити, зокрема, по схемах обходу санкцій. Всі, хто продовжує таку торгівлю з Росією, повинні чітко розуміти наслідки. Мир завдяки силі – це, зокрема, завдяки силі санкцій. І щойно говорив із Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Привітав Анджея та весь польський народ із Днем незалежності. Україна вдячна за всю підтримку Польщі від перших днів повномасштабної війни й до сьогодні. Незалежність і для України, і для Польщі – це сила, яка зміцнює обидва наші народи і яка може бути на сто відсотків ефективною тільки в нашій співпраці, тільки в підтримці один одного. Польще, дякую та вітаю тебе! Дякую всім, хто допомагає Україні! Слава нашим людям! Слава Україні!
Ворог ударив ракетами по двох районах Харкова.
СБУ затримала на Сумщині коригувальника російських ударів по Силах оборони на прикордонні.
10 листопада минуло два роки з дня звільнення Снігурівки, що на Миколаївщині, від російських військ. Окупація тривала 236 днів. Як снігурівці чинили опір і боролися за своє місто та як працювали в окупації медики, - розповідають журналістки миколаївської редакції Українського Радіо Галина Самойленко та Оксана Хмельова.
11 листопада Міжнародний день енергозбереження. Який досвід винесли українці з попередніх воєнних осінньо-зимових сезонів. Чи реально зменшити енергоспоживання у багатоквартирному будинку. І як пережити опалювальний сезон з мінімальними втратами тепла і ресурсів. Гість — Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.