Найбільше за минулу добу окупанти атакували на Покровському та Курахівському напрямках, суд обрав запобіжний захід для екскерівника Дніпропетровської ОВА, а в Європі через повені загинуло 16 людей.
Репродуктивна медицина для учасників війни: згідно з законом про забезпечення прав на біологічне посттравматичне батьківство та материнство, учасники війни мають право на безкоштовне зберігання репродуктивних клітин протягом трьох років. Як це врегульовано українським законодавством, що треба знати тим, хто вирішив скористатися такою можливістю? Чи можна оформити заповіт на репродуктивні клітини? Які права дитини, якщо вона зачата після смерті одного з батьків? Гостя — Оксана Кашинцева, адвокатка.
Ринок вакансії відновився: пропозицій стільки ж, як і було до початку великої війни. Чи всі регіони можуть похвалитись таким відновленням? Яких фахівців найбільше потребує ринок? Як мобілізація впливає на ринок? Гостя — Євгенія Кузенкова, редакторка аналітичних матеріалів Work.ua.
У США висунули обвинувачення Райану Роуту через стрілянину біля гольфклубу Трампа, щонайменше 16 людей у Європі загинуло через повені.
Як дрони зробили технологічний прорив на війні. Завдяки чому це стало можливим? Чому важливо знешкоджувати саме розвідницькі ворожі дрони. Які засоби є найбільш ефективними проти них? Гість — Анатолій Храпчинський, виробник засобів радіоелектронної боротьби.
Уряд затвердив проєкт бюджету на 2025 рік. Що ми побачимо або не побачимо у новому кошторисі? Наскільки бюджет-2025 збалансований і реальний до виконання? Гість — Юрій Гайдай, старший економіст Центру економічної стратегії.
Італія готує до передачі в Україну систему ППО, через спеку врожайність ранніх зернових в Україні цьогоріч нижча на 2%.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Як цифровізація допомагає і шкодить демократії водночас, наскільки корисною може бути велика кількість прямої демократі і чому цифровізація не зможе замінити адекватного парламенту. Гостя — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій.
"Аудіокнижка". Наталія Хаммоуда, "Звір. Історія одного життя". Сторінки повісті.
"Хвилина класики".
Володимир путін указом збільшив чисельність російської армії, Україна укріплює кордон із Білоруссю, а у Швейцарії пройде конференція з розмінування України.
Про поляка, який ніколи не забував, що він поляк, Збігнєва Бжезінського, легендарну постать в американській і світовій політиці, провідного геостратега США, автора найрезонансніших політичних теорій і аналітичних прогнозів, чимало з яких справдилися, як приміром, розпад Радянського Союзу. Гості: Сергій Федуняк, доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Олександр Краєв, директор програми “Північна Америка” Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Понад 160 людей евакуювали рятувальники з Покровського району Донеччини, Україна запросила ООН та Червоний Хрест долучитись до гуманітарних заходів у частині Курської області.
Сезон грибів. Що потрібно знати, аби не отруїтися? В Україні міняється клімат, чи впливає це якось на види грибів, які у нас поширені? Гість — Микола Придюк, науковий співробітник Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного Національної академії наук України.
Про Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, її проблеми та фестиваль "БойчукFest". Гості: Олена Осадча, ректорка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, кандидатка мистецтвознавства, доцентка; Володимир Хижинський, проректор з наукової та міжнародної діяльності Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, кандидат мистецтвознавства, доцент.
"Хвилина класики". А.Караманов, "Кримська увертюра".
Суд США висунув обвинувачення підозрюваному у спробі замаху на Трампа поблизу Гольфклуба, у Європі від повеней загинуло 17 людей, найгарячіше на фронті на Покровському та Курахівському напрямках.
Пасивний дохід: "однушка у Києві" VS "фондовий ринок". Гість — Вадим Парновий, фінансовий радник.
Вночі росіяни завдали масованого удару "Шахедами" по Сумах.
Майже 170 людей було вивезено за минулий тиждень із Покровського району на Донеччині.
Україна та МВФ домовилися про 5-й перегляд програми співпраці. Які кошти планують надати, які умови виконала Україні і які вимоги може висувати МВФ у подальшому? Гість — Олег Устенко, економіст, ексрадник Президента.
Міжнародні резерви України у серпні зросли на майже 14% і на 1 вересня становили 42,3 млрд доларів. На що витрачатимуться ці кошти? Україна почала перемовини з місією МВФ щодо реформ, які необхідно провести задля перегляду програми фінансування EFF. Гість — Максим Самойлюк, економіст Центру економічної стратегії.
Про книгу-дослідження "Примарна ясність" про міфи і стереотипи навколо війни і Донбасу. Гість — Володимир Щербаченко, голова ГО "Східноукраїнський центр громадських ініціатив".
Росія продала крадене зерно з окупованих територій України майже на 1 млрд доларів.
У найближчі дні народні депутати голосуватимуть за проєкт закону про підвищення податків.
Сьогодні у Брюсселі починається друга двостороння сесія Україна-Європейський Союз в рамках набуття членства України в ЄС, яка стосуватиметься верховенства права та основоположних права та свобод. Делегація, яка братиме участь у переговорній команді, нараховує більш як 300 осіб, 40 з яких фізично перебувають у Брюсселі.
Чергова інформаційна атака, спрямована на українських громадян. Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє, що на електронні скриньки українців почали надходити електронні листи нібито від Державної служби України з надзвичайних ситуацій — вони стосуються ракетного обстрілу Рівненської АЕС.
У Сумах через атаку російських шахедів знеструмлені усі об’єкти водоканалу.
Над Еверестом замайорів прапор України з емблемою 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".
Минулої осені Україна почала формувати одинадцять нових бригад з урахуванням того, що війна з рф триватиме до 2025 року. На якому етапі цей процес? Які завдання є пріоритетними на даному етапі? Скільки місяців потрібно на якісне навчання мобілізованих? Гість — Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
У Херсонській області через російські обстріли загинула дитина.
Україна закликає МАГАТЕ змусити росію припинити злочинні атаки на цивільну енергетичну інфраструктуру.
Випадків використання нелегальної зброї просто на вулицях міст стає більше. Яка наразі передбачена відповідальність за злочини, пов'язані з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами? Чи можна порушити те, чого не існує? Хто і як контролює зберігання і використання нелегальної зброї? Гість — Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.
Сили ППО цієї ночі збили 34 шахеди.
Збройні Сили України відновили позиції на Вовчанському агрегатному заводі.
Підсумки цьогорічної вступної кампанії та її особливості: які ВНЗ і спеціальності обирали українські абітурієнти цього року? Чи змінюються пріоритети у виборі професії? Яку роль тут відіграють гранти, стипендії і держзамовлення. Гість — Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України, науковець, викладач.
Литва хоче запровадити штрафи за зберігання нацистської та радянської символіки.
Правоохоронці викрили юриста, який за 10 тис. доларів переправляв чоловіків за кордон.
Підсумки цьогорічної вступної кампанії та її особливості: які ВНЗ і спеціальності обирали українські абітурієнти цього року? Чи змінюються пріоритети у виборі професії? Яку роль тут відіграють гранти, стипендії і держзамовлення. Гість — Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України, науковець, викладач.
Чернігівську область протягом минулої доби росіяни обстріляли 13 разів.
Європейський Союз планує надати Україні нові позики на суму до 40 мільярдів євро.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Від краху до олімпу світової економіки: як зруйнована після Другої світової війни Німеччина змогла підвестися з колін і стати лідером у багатьох галузях? Сміливі рішення міністра економіки Людвіга Ерхарда, план Маршала та вдалі економічні реформи повоєнної Західної Німеччини. Гості: Віталій Шапран, кандидат економічних наук, фінансовий аналітик, ексчлен ради Національного банку України; Сергій Стельмах, доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Національної академії наук.
Росіяни стратили мечем українського військовополоненого.
Україна починає переговори з ЄС у сфері фундаментальних прав.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Від краху до олімпу світової економіки: як зруйнована після Другої світової війни Німеччина змогла підвестися з колін і стати лідером у багатьох галузях? Сміливі рішення міністра економіки Людвіга Ерхарда, план Маршала та вдалі економічні реформи повоєнної Західної Німеччини. Гості: Віталій Шапран, кандидат економічних наук, фінансовий аналітик, ексчлен ради Національного банку України; Сергій Стельмах, доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Національної академії наук.
Для нічної атаки України росія застосувала понад півсотні безпілотників.
ГУР атакували російську військову базу в Сирії.
17 вересня — День рятувальника. Про те, якими є сьогодні будні рятувальників? На яких напрямках зосереджена найбільша увага? Гість — Олександр Хорунжий, пресофіцер ДСНС Україн.
На Полтавщині вогнеборці продовжують ліквідовувати масштабні пожежі.
Родичі військовополонених усіх бригад Маріупольського гарнізону розпочали в Києві акцію.
Світовий день надання першої допомоги. За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. А чи можуть українці надавати першу медичну допомогу правильно? Скільки є тих, хто вміє користуватися турнікетами або знає, що робити поки приїдуть професійні лікарі? Гостя — Тетяна Довгань, керівниця комунікаційного відділу "Всеукраїнської ради реанімації".
Прокуратура розслідує страту українського військовослужбовця мечем.
ЗСУ відновили позиції на Вовчанському агрегатному заводі.
Піклування про психічне здоров'я під час війни. На зв'язку — Тетяна Ціленко, керівниця психологічного відділу у Благодійному фонді "Волонтерське обʼєднання "Веста", травмотерапевтка, тренерка груп підтримки.
Прокуратура розслідує страту росіянами українського військовослужбовця.
Потужні вибухи пролунали сьогодні в Сумах.
Що не так з "гігаватом Зеленського", анонсованим ще в червні, і скільки реально енергопотужностей ми ще можемо встигнути повернути до зими? Гість — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, енергетичний експерт.
Прокуратура розслідує страту росіянами українського військовослужбовця.
На Полтавщині вогнеборці продовжують ліквідовувати масштабні пожежі.
Ще один замах на Трампа? Які наслідки він матиме? Хто і як зможе використовувати цю подію? І кому це вигідно? Гість — Владислав Фарапонов, голова "Інституту Американістики", аналітик "Інтерньюз-Україна".
Спецпризначенці ГУР атакували російську військову базу в Сирії.
Україна починає переговори з ЄС у сфері фундаментальних прав.
На Сумщині кажани покусали двох людей. А раніше до одного з будинків у Києві залетіло понад 300 кажанів. Що потрібно знати про цих тварин? Чому люди їх бояться і чи насправді вони небезпечні? Чому кажани люблять людські домівки і як поводитися, якщо біля вас поселилася колонія кажанів? Гостя — Мар'яна Рарик, наукова співробітниця Галицького національного природного парку.
Російські військові вночі завдали удару шахедами по Сумах.
На Полтавщині вогнеборці продовжують ліквідовувати масштабні пожежі.
Транспортне планування: які проблеми може розвʼязати і чи на часі в Україні? Гість — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Рада у першому читанні проголосувала за збільшення податків.
Понад 700 гектарів лісових насаджень вигоріли на Полтавщині внаслідок масштабної пожежі.
Транспортне планування: які проблеми може розвʼязати і чи на часі в Україні? Гість — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Рада у першому читанні проголосувала за збільшення податків.
Прокуратура розслідує страту росіянами українського військовослужбовця.
"Державний оператор тилу" презентував нову модель забезпечення харчуванням ЗСУ. Що це за модель? Що вона змінює? Навіщо запроваджується? Коли почне працювати? Гостя — Галина Літош, програмна директорка за напрямком харчування ДП "Державний оператор тилу".
Спецпризначенці ГУР атакували російську військову базу в Сирії.
Україна починає переговори з ЄС у сфері фундаментальних прав.
Привітання Президента України Володимира Зеленського з Днем рятувальника.
Страта українського військовополоненого мечем відбулася у Новогродівці на Донеччині.
Циклон "Борис" спричинив масштабні повені у Європі.
Про п'ять світових резервних валют, про потуги китайського юаня стати потужним міжнародним інструментом, а також про купівельну спроможність долара. Гість — Ігор Бураковський, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного університету "Києво-Могилянська академія", голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
На Курахівському напрямку росіяни щодня намагаються прорвати оборону українських військ.
Рада в цілому підтримала перезавантаження митниці.
Про п'ять світових резервних валют, про потуги китайського юаня стати потужним міжнародним інструментом, а також про купівельну спроможність долара. Гість — Ігор Бураковський, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного університету "Києво-Могилянська академія", голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
В українських рятувальників сьогодні - професійне свято.
Українські військові знищили склади росіян біля Маріуполя.
5 пунктів для перемоги та інші тези з інтерв’ю Зеленського для CNN за півтора місяці до президентських виборів. Гість — Петро Олещук, доктор політичних наук.
На Курахівському напрямку фронту - найгарячіше, боєзіткнення тривають.
Росіяни з безпілотників атакували Херсонщину, є поранені.
Охочих всиновити дитину в Україні стало більше.
Польський глава МЗС відвідав Київ. Що ми почули від Радослава Сікорського і чому поміж обговорення протидії росії знову виникли згадки про історичні розбіжності. Гість — Юрій Панченко, журналіст-міжнародник, редактор видання "Європейська правда".
Зростає кількість поранених на Харківщині.
Депутати проголосували за перезавантаження митниці.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про підвищення податків. Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі "АНТС".
Чи вимикатимуть світло у середу?
Пожежі вирують в Україні, людей почали евакуйовувати. Які причини займань?
Урсула фон дер Ляєн представила новий склад Єврокомісії. Найважливіші для України позиції єврокомісарів: оборони, розширення ЄС, бюджету та сільського господарства — чого від них можна очікувати. Гостя — Олександра Булана, аналітикиня ГО "Український центр європейської політики".
Росіяни атакували рятувальників у день професійного свята, є загиблий та поранені.
Колишній працівник Укроборонпрому проведе 15 років за гратами.
Яка реальна міць ВПС Польщі, які сили і засоби вони мають на сьогодні і як планують переозброюватися? Чи готові ВПС Польщі до повітряної війни такого типу, яка точиться в Україні? На зв'язку — Даріуш Матерняк, експерт із безпекових питань, головний редактор польсько-українського порталу polukr.net.
Про ситуацію на найгарячішому — Курахівському напрямку фронту.
Повернення дітей з тимчасово окупованої території Херсонщини та наслідки негоди, яка вирує у світі.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Чергова інформаційна атака, спрямована на українських громадян. Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє, що на електронні скриньки українців почали надходити електронні листи нібито від Державної служби України з надзвичайних ситуацій — вони стосуються ракетного обстрілу Рівненської АЕС.
Головні новини дня.
Два оркестри і хор Українського Радіо — майже ровесники самої радіостанції. У ті часи радіо працювало тільки у прямому ефірі, тож художнім колективам доводилося щоразу грати твори вживу. Саме завдяки ним було сформовано Фонди Українського Радіо, які містять понад 11 000 годин еталонних записів української та світової класики. Про історію Заслуженого академічного симфонічного оркестру, Оркестру народної та популярної музики, Академічної хорової капели Українського Радіо йтиметься у 5-му епізоді проєкту до 100-річчя Українського Радіо "Життя в ефірі"
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Наради у Президента. Про що і з ким говорив глава держави.
Не пов'язувати Україну із підозрюваним у ймовірному замаху на Дональда Трампа закликають у МЗС.
Про старшого офіцера відділення розвідки, майора бригади "Рубіж" Національної гвардії, Героя України Віталія Литвина.
Про останні події на росії, вибори на тимчасово окупованій території, фейк німецького видання BILD. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, директор Інституту конфліктології та аналізу росії.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Про останні події на росії, вибори на тимчасово окупованій території, фейк німецького видання BILD. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, директор Інституту конфліктології та аналізу росії.
Понад півтисячі захисників державними нагородами відзначили сьогодні.
У Міноборони вирішили перевірити харчування у військових частинах.
3-Де принтери, щоби відтворити коралові рифи, використають біологи.
Пасивний дохід: "однушка у Києві" VS "фондовий ринок". Гість — Вадим Парновий, фінансовий радник.
Україна отримає комплекс ППО СампТ цього місяця, нардепка Мар’яна Безугла написала заяву на звільнення з посади заступника голови Комітету з питань нацбезпеки, в Європі зростає кількість загиблих через повені.
Хто нині опікується питаннями забезпечення рівних прав та можливостей для усіх жителів Запоріжжя, які належать до маломобільних груп? Скільки сходинок на шляху до безбар'єрності має пройти місто? Про це розповість журналіст Запорізької регіональної редакції Українського Радіо Олександр Пашненко.
Підсумки цьогорічної вступної кампанії та її особливості: які ВНЗ і спеціальності обирали українські абітурієнти цього року? Чи змінюються пріоритети у виборі професії? Яку роль тут відіграють гранти, стипендії і держзамовлення. Гість — Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України, науковець, викладач.