Переглянути у мобiльнiй версiї
Українське радіо

Азбука реальності

Приєднуйтесь, будемо разом розширювати знання про вже давно відоме і знайомитися з новими реаліями, які активно використовують або створюють інші люди

Наступні передачі

 • 27.06.2017 15:11:12
  - Промінь
  Ведучі:

  Перші дні липня у замку "Сент Міклош" на Закарпатті квіткові інсталяції заповнять його кімнати ароматами квітів та цікавими історіями, бо саме там Асоціація українських флористів презентує унікальній квітковий фестиваль, який став продовженням європейської культурної ініціативи з оформлення середньовічних замків. Отже про фестиваль, флористику, мистецтво та дизайн говоритимемо з провідним українським флористом, координатором національних та міжнародних флористичних проектів Інною Петренко.

Минулі передачі

 • 26.06.2017 15:11:14
  - Промінь

  Азбука реальності познайомить з професією, яка і благородна, і магічна водночас. Для неї потрібніні не тільки знання й практика, а й талант від природи. Власне, з дарами природи працює гостя фітотерапевт, травиця, спеціаліст із східних та тібетських практик Олена Віталіївна Світко. Слухачі дізнаються не тільки про специфіку професії травника, а які і як заготовити трави, адже зараз саме розпал цієї роботи. Корисно буде дізнатись і про книгу Олени Світко, яка щойно вийшла з друку, - "Я - жінка". У неій зібрані все, що має знати жінка про трави й зберігання фізичного й емоційного здоровя та гармонії родини.

 • 23.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Людство обирає відновлювані джерела енергії і все більше відмовляється від спалювання вуглеводнів. "Зелена" енергія стала такою ж доступною, і, навіть дешевшою, аніж викопні енергоносії, у понад 30 країнах світу. Як використовується енергія Сонця, вітру, води, Землі і який напрямок є найперспективнішим в Україні, говоритимемо у програмі "Азбука реальності" з головним інженером Інституту відновлюваної енергетики НАНУ, Юрієм Фаворським.

 • 22.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Приєднуйтесь, будемо разом розширювати знання про вже давно відоме і знайомитися з новими реаліями, які активно використовують або створюють інші люди

 • 21.06.2017 15:11:14
  - Промінь

  Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Пирогова - наймасштабніший недержавний медичний проект, що працює в зоні проведення АТО у повній відповідності до вимог українського законодавства.Чимало медиків-волонтерів допомагають не лише військовим, а й цивільним. Про це й розкаже медик-волонтер Вікторія Крамаренко - заступник головного лікаря з питань медсестринства лікарні № 2 "Опіковий центр".

 • 20.06.2017 15:11:12
  - Промінь

  Кажуть, дитина сама вибирає коли приходити у цей світ. Іноді це відбувається біологічно передчасно, і тоді і мама бореться за життя дитини усіма можливими засобами. Саме про цю боротьбу, про страхи та надію книга "Передчасне щастя", яку написала саме така мама Олеся Марчук і про яку розкаже в ефірі.

 • 19.06.2017 15:11:14
  - Промінь

  Професія про яку розкаже Азбука реальності для когось, можливо, дивна, а для когось - вкрай потрібна. Вчитель їзди на велосипеді Сергій Смирнов розкаже кого вчить їздити, скільки на цьому можна заробити та як стають вчителями велоїзди?

 • 16.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Освіта он лайн стає все популярнішою в Україні: у чотирьох українських вишах закінчився пілотний проект змішаного навчання, де до звичних лекцій на додачу - відеолекції та виконання завдання масових безкоштовних онлайн-курсів від найкращих викладачів світу. Що з цього вийшло у Київській та Львівській політехніках, як стартував проект з он лайн підготовки до ЗНО, говоритимемо з представником команди Прометеус, канд. фіз-мат наук Антоном Сененком а на зв"язку будуть координатор з впровадження навчання в КПІ ім. Сікорського Радміла Сегол та директор освітнього напряму Львівського ІТ кластеру Зеновій Верес.

 • 15.06.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Двоє київських школярів написали проект і виграли грант на компостери сміття для школи. Тепер у кожній області є така школа, де відходи кухні компостують. Там, де ідея вже працює, восени матимуть гумус і вже навіть визначили, що саме ним підживлювати. Деталі розкажуть самі автори ідеї: Софія-Христина Борисюк та Нікіта Шульга. Початок о 15.11.

 • 14.06.2017 15:11:14
  - Промінь

  Бійці повертаються з війни.Як жити далі? Що робити? В кого шукати поради й допомоги? Як знайти роботу? Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS намагається не лише відповідати на ці питання, а й створити дієвий механізм реалізації "розумної" стратегії виходу з війни (тобто комплексної адаптації воїнів до мирного життя). про це й будемо говорити з гостями - директором Центру AXIOS Олегом Магалецьким та керівником групи психологів Наталею Стоєцькою.

 • 13.06.2017 15:11:12
  - Промінь

  Ми живі доки про нас пам"ятають. А навіть якщо будь-які згадки про людей навмисно приховали багато років тому, знайдуться ті, хто відродить пам"ять та увічнить її. Саме це робить нині організація "Остання адреса - Україна". Дмитро Бєлобров, президент організації, розкаже як повертати імена репресованим українцям.