Кадрові ротації в Кабміні: чи визначилися вже з новими міністрами?

Кадрові ротації в Кабміні: чи визначилися вже з новими міністрами?

Народний депутат від "Слуги народу" Павло Фролов в ефірі одного з телеканалів розповів про планові кадрові ротації в Кабміні, зокрема про відставку міністра оборони Андрія Тарана. Водночас керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сказав, що на наступному пленарному тижні будуть кадрові питання, і їх буде не менше чотирьох. Більше про те, якими будуть нові кадрові призначення, в ефірі Українського радіо розповів політтехнолог Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній.

0:00 0:00
10
1x

Хто стане новим міністром оборони

Як повідомляє "Дзеркало тижня", від джерел в Офісі президента стало відомо, що команді президента поки не вдається залучити кадри зі сторони, тому вирішення кадрових питань відбувається за рахунок переміщення призначенців всередині системи.

Відтак пост міністра оборони був запропонований віце-прем'єр-міністру – міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексію Резнікову. Водночас його місце запропоновано народній депутатці зі "Слуги народу" Ірині Верещук

"Розмови про проблеми з Тараном тривають вже досить давно. Цей міністр оборони завалив закупівлі в міністерстві, за минулий рік там жахливі цифри тендерів, які не вдалось провести, а це означає, що наша армія недоотримала озброєння, оснащення і взагалі боєздатність таким чином під питанням. 

Сама себе заявляла претендентом на посаду міністра оборони пані Верещук. Щодо того, яке прізвище винесуть у сесійну залу, то сьогодні обговорюють Резнікова, який за великим рахунком бере участь у перемовному процесі, розуміється на питаннях, які для Міністерства оборони будуть ключовими, тому таке призначення є можливим. Але я не буду відкидати Верещук, тому що "Слуги народу" часто закидають прізвища в інформаційний простір, а потім виходять на ці посади абсолютно інші люди.

По сьогоднішній конфігурації дійсно говорять про те, що Верещук піде на посаду віце-прем'єра, а для неї це серйозна кар'єра, навіть краща, ніж на посаді міністра оборони, бо врешті-решт там нема за що відповідати. Водночас Резніков піде на посаду міністра оборони, і я думаю, що таке призначення буде не найгіршим", — прокоментував Юрій Подорожній.

Про залучення кадрів зі сторони

"Прийти до влади у конфігурації "зелених" (команди президента України Володимира Зеленського — ред.) — замало. Необхідно бути лояльним до Офісу президента. Пані Верещук досить лояльна до Офісу президента. Комусь там вона очевидно дуже подобається, бо напередодні вона висувалася на дуже важливу для "зелених" посаду мера Києва. Сьогодні вона претендує на посаду міністра або віце-прем'єр-міністра. Тому треба шукати цю лояльність, зокрема як знайшов прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який сьогодні очолює уряд, але якого вже нечистою мітлою треба гнати з посади прем'єр-міністра, бо всі ті обіцянки, які робляться з вуст прем'єр-міністра, не виконуються. Здається, сьогодні уряд обслуговує олігархів, які  тільки збільшують свої статки, і все це на тлі так званої антиолігархічної боротьби. Тому ці кадрові перестановки в уряді за великим рахунком не мають ніякого значення, тому що риба згнила з голови, тобто з прем’єр-міністра. 

Під час цієї осінньої епопеї з перестановками, швидше за все, ще буде змінений міністр соціальної політики і міністр екології. Міністерство екології — це одне з найбільш корумпованих міністерств, яке за допомогою дозволів дає можливість його очільникам завжди збагачуватись. Тому я думаю, що боротьба за це міністерство буде серйозною.

Щодо залучення нових професіоналів, то люди оцінюють можливість реалізації своїх ідей на цих державних посадах. Але коли президент говорить, що у нас коротка лава запасних, що ми не можемо знайти фахівців на ті чи інші посади, то, очевидно, він недоговорює дуже важливу для нього фразу: "Ми не можемо знайти таку кількість лояльних фахівців до того, що відбувається". По-перше, коли професійна людина приходить на посаду прем'єр-міністра, вона має мати можливість відповідати за ці напрямки, які вона очолює, а не виконувати вказівки людей, які знаходяться в Офісі президента, які не відповідають за цю посаду, а намагаються із міністрів зробити ляльок на нитках, де вони будуть приймати рішення, а відповідальність, в тому числі політичну, нестимуть міністри. Тому професійні та адекватні люди в такі ігри не грають", — зауважив політтехнолог. 

Хто очолить Мінсоцполітики 

Повідомляється, що пост міністра соцполітики, який зараз обіймає Марина Лазебна, запропоновано очільнику митниці Павлу Рябікіну

"Очолювати митницю означає створити собі не тільки капітал, а й можливість за допомогою цього капіталу залишатись на плаву. Насправді для Рябікіна це буде висилка, коли з хлібної посади його відправлятимуть на посаду, на якій він буде відповідати абсолютно за все, що відбувається з пенсіями, соціальною допомогою,  субсидіями. Тому говорити про те, що він з начальника служби підвищується до міністра — це не зовсім, але він залишається на плаву, і це дає йому можливість бути членом команди, якого будуть добре бити. 

Якщо говорити про соціальну політику, то в Україні вона провалена. Люди не відчувають себе соціально захищеними. З кожним роком держава самоусувається від того, щоб захищати тих, кого вона зобов'язана захищати за законом і за людськими критеріями. На сьогоднішній день посада міністра соціальної політики — це посада-"топка". Кого б туди не призначили, у кінцевому підсумку він повинен згоріти на цій посаді. Сьогодні ми бачимо колосальне зростання цін на комунальні послуги, незрозуміло малі пенсії, і тому для того, щоб підрівняти рейтинг уряду, очевидно, дуже було б показово звільнити Лазебну і дати їй на горіхи за те, що такі малі пенсії в країні. 

Але у пані Лазебної є досягнення на цій посаді. Порівняно з попередніми міністрами соціальної політики і взагалі з попереднім урядом, пенсії хоча б почали виплачувати своєчасно, і підняття пенсій, які обіцяли пенсіонерам, виплачують. Хоча і при Лазебній були протести військових пенсіонерів. Тому не думаю, що зараз особливо хтось буде займатися посадою чи прізвищем Лазебна. Якщо треба буде її "спалити" для того, щоб якимось чином вплинути на рейтинги, то спалять. А якщо не треба буде, то сидітиме вона там і далі. А коли прийде інше прізвище, то нічого кардинального у соціальній політиці ми не бачимо, що б могло змінитися", — проаналізував Подорожній.

Фото: kmu.gov.ua 

Останні новини
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка  про мобілізацію жінок
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка про мобілізацію жінок
  BookForum: "Не лише про видавців чи авторів, а насамперед – про читачів"
BookForum: "Не лише про видавців чи авторів, а насамперед – про читачів"
Це війна технологій — Дмитро Снєгирьов
Це війна технологій — Дмитро Снєгирьов
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Новини по темі
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка про мобілізацію жінок
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
"Найгірший варіант — якщо ми отримаємо ще одного Орбана" — Панченко про вибори у Словаччині
"Нашу війну можна порівняти з Першою світовою" — Харук про роль штурмової піхоти та артилерії
Іван Заєць та Олесь Доній про антирадянські мітинги 1990-х та Революцію на граніті